Искам помощ

  • 417
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Мили мами, мóля помогнете  Praynig
като всяка майка в началото на кърменето ми се разраниха много зърната, едното вече се оправи, но това на гърдата, която има повече мляко е много зле толкова е изядено, че имам усе6тането, че скоро сте съм без зърно, а болката само аз знам каква е  Sick по тази причина се изцеждам и детенце добре си цока, но се тревожа дали това няма да я откаже от гърдата и какво да направя, за да отмине по скоро болката  newsm78 иначе си и давам другата гърда и редувам с 6и6ето, но все пак си остава елемента 6и6е
Моля ви, дайте ми съвет  Praynig  bouquet

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Раните на зърната наистина са ужасно болезнени и може да попречат на успешното кърмене или поне на удоволствието от него - затова е чудесно, че не си се отказала и търсиш помощ Grinning
Най-честата причина за рани по гърдите е неправилно поставяне на бебето на гърдата. Нещата изглеждат простички, но често дори леки и привидно неважни промени могат драматично да променят усещането за майката. Важно е също да се изключат някои възможни причини от страна на майката (например плоски или хлътнали зърна, които може да са само на едната гърда, а на другата да е нормално) или на бебето (например къса юздичка на езичето), както и по-сериозна инфекция, която да пречи на заздравяването. Затова най-доброто, което можеш да направиш в ситуацията, е да се свържеш с консултант по кърмене - доколкото виждам, живееш в чужбина и това не би трябвало да е проблем (на някои места такава консултация дори се заплаща от здравната застраховка, така че си заслужава да се осведомиш при тях по въпроса). Това е идеалният вариант, защото ще ви видят наживо и веднага могат да се адресират всички проблеми - пък и съвсем друго е, когато някой ти покаже реално и практически какво да правиш.
Дотогава може да погледнеш Ббилиотеката на форум Кърмене тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 - има редица статии за правилното поставяне на гърдата, които може да ти дадат идея какво да се опиташ да промениш, така че гърдите да не се нараняват.

# 2
  • Мнения: 190
Уф, миличката... Hug Сигурно вече си разбрала как да слагаш бебче на гърдата - най-просто - трябва да обхване колкото може повече от ареола, не само зърното...Защото ако смуче само зърното, то се разранява.Според мен действаш съвсем правилно и не се притеснявай, че бебче ще откаже цицата, защото за няколко дни си давала и шише. Най-важното е да се успокоиш и постикаш още малко зъби  Mr. Green Преминаваш през един от най-трудните моменти на началото на майчинството  Heart EyesМоже да опиташ със силиконово зърно, но на мен никва работа не ми свърши. Сигурно знаеш, но пак да напиша - задължително изплквай гърдите и мажи зърната с някакво кремче /Гармастан, Лансинох/ след всяко кърмене ...

Успех! Само след няколко седмици кърменето ще е едно от най-приятните неща сварзани с бебчето  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 12 201
  За кремчетата Лансиноха може да се маже и преди кърмене и няма нужда от отмиване. По - добре е да не се мие често гърдата, защото това допълнително изсушава, също така за по-лесно заздравяване може да оставяш малко кърма на гърдата и колкото се може повече на въздух.
   Както другите мами са споделили, най-важното е правилното захващане на гърдата от бебчо и отстраняване на евентуалните проблеми ако има такива. Надявам се скоро проблема да се реши и да продължите успешно да се кърмите  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 829
Горещо ти препоръчвам да намериш консултант по кърмене, или д се срещнеш с някоя от опитните мами.
Много по-лесно ще се разбере къде е проблема. Не би трябвало да ти се разраняват гърдите ако всичко е наред.
Имаше и някакви филмчета показващи как да се поставя бебето на гърдата, доколкото си спомням в библиотеката, погледни и тях.
Дано бързо да се оправиш и да усетиш удоволствието от кърменето! Hug

# 5
  • Мнения: 6 461
За разранени гърди използвах  Дефламол.
Мажех се постоянно и бързо ми отминаха,но преди всяко кърмене се измивах добре.
Мога да си представя как се чувстваш.Направо ми е идело да крещя от болка. smile3514
Ще отмине само иска много мазане и да не се предаваш.Така или иначе идва един момент в който зърната заздравяват.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 064
И на мен Дефламола ми помогна. Успех Peace

# 7
  • Мнения: 804
Ако имаш възможност, ходи гола Wink , в смисъл гърдите ти да "дишат".Така по бързо ще се оправят Peace
  Успех!

Общи условия

Активация на акаунт