ОБИЦА НА ПЪПА!!

  • 14 159
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 334
и аз ти препърчвам консултация с лекар Peace

# 16
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
На мен ми бяха изписали BYVACYN-спрей,който е антибиотик,пръска се в про дължение на 10 дни.Всичко ще се оправи,спокойно!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 914
Леле, леле

Който не знае, моля да не съветва. Нищо лично.

1.При проблем се отива на мястото, където са те пробили- да те видят.
2.Избягва се да се сменя обицата, докато още не е зарастнал пиърсингът. А това не става за 2 месеца.
3.Много важен е от какъв материал е- препоръчвам титан, медицинска стомана също става.Сребро и злато- почти сигурно водят до възпаление.
4.Докторите обикновено не могат да помогнат, защото не им е това работата и не са наясно.
5.Спирт- в никакъв случай. Вземи си някакво антибиотично кремче-Банеоцин/Гентамицин/Оксикорт(той е за пръскане де). Но не го ползвай повече от седмица и по повече от 2 пъти на ден.
И не забравяй честите промивки-кислородна вода поне по 3 пъти на ден. А ако почне много да изсушава кожата- с физиологичен разтвор.
Успех Wink



Ужас,ужас,ужас!!!!!!!
bebsun моля ти се събери няколко мнения и после си прави изводи (нищо лично)
Принципно съм абсолютно съгласна,който не разбира да не пише или който не е патил.
OK,обаче е смешно да казваш,че благородните метали-злато и сребро водят до инфекции.Това са двата единствени материяла,за които е 10000% сигурно,че няма да стане гаф(изключвам алергии).И как така лекар неможел да помогне,защото това не му е работата.Лелеее нямам думи.Мъка!Мъка!Първия човек при който се ходи при такъв проблем това е ХИРУРГ!!!След това според зависи как ще се развият нещата може да се наложи и кожен и други.Ако на лекаря това не е част от работата,то най-вероятно е на някой сополивко,ошарен и одупчен.
Не!Не!Не!Млади хора сме все пак,трябва да сме ориентирани в този живот.
  bouquet

Не знам за какво събиране на мнения говориш, но първият ми пиърсинг беше преди 5 години (ако не и повече) (на ушите не ги броя) и оттогава събирам мнения. Wink Едно е да си патил лично, друго е да си чел/слушал само.
За среброто и златото е индивидуално. Аз бях със сребърна на пъпа доста време, но съм изключение. Повечето хора развиват възпаление и затова в поста си казах "почти сигурно". И всеки, който се интересува от пиърсинг, го знае. Това е едно от основните неща. Прочети малко специализирани сайтове. Какви %, какви глупости?  Peace

Относно лекарите- стоя зад мнението си. Има хора, които се занимават с пиърсинг и точно, защото това име е работата и за това са учили- са много по- надеждни от някой лекар. Замисли се- някой, който е правил манипулацията хиляди пъти или някой, който за 2-3 път???
Ако има сериозен проблем (което е рядко, защото в такива случаи обицата се маха и се нормализират нещата)- може да се посети лекар.
"сополивко,ошарен и одупчен"- недей така с предразсъдъците Wink

# 18
  • Мнения: 857
Не се притеснявай!Аз имам от 6 месеца обеца, в началото е нормално да има секрет.Ако започне гной да има вече става зле!Също така относно кръвта- и при мен е имало прокървяване щото нещо барниках, ама спокс!Ще се оправи.Нормално е да те наболява.Сега обецата ми е в супер състояние.
 А сега относно металите наистина от среброто и златото може да има инфекции.Пъпа е много деликатно място-най-добре е обица от титан!А когато имаш проблеми с пъпа най-добрия вариант е да отидеш в някое студио, а не при хирург.Тея хирурзи колко проблеми могат да ти доведат до главата!А хората в студиото са професионалисти и всеки ден, по няколко пъти дупчат хората къде ли не!Така че Bebsun е напълно права! Wink

# 19
  • Мнения: 271
И аз да си кажа Grinning моята обеца е от май месец тази година и още секретира понякога. Имам малко дете и то често ме поритва по корема без да иска, така че се е случвало и да прокърви. Доста четох за пиърсинга преди да се реша. Бяха дадени статии, че среброто и златото не са подходящи за първите месеци след пробиването. Само титан Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 914
И биопласт, но айде да не навлизаме в подробности   Grinning

# 21
  • Мнения: 1 354
bebsun много ми е интересно,а не съм информирана.Я ми кажи за училище за такива,дето слагат пиърсинг.Адски ми е любопитно и ми се ще да се запиша в такова.Сподели ако обичаш къде има.Аз всички подобни манипулации съм си правила при специализиран хирург с частен кабинет и затова незнам.

# 22
много благодаря на всички ,които ми дадпха съвети!вече си смених обицата с титанова  Simple Smile имам само леко зачервяване,но вече не се тревожа!!много ви благодаря и целувки!!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 914
bebsun много ми е интересно,а не съм информирана.Я ми кажи за училище за такива,дето слагат пиърсинг.Адски ми е любопитно и ми се ще да се запиша в такова.Сподели ако обичаш къде има.Аз всички подобни манипулации съм си правила при специализиран хирург с частен кабинет и затова незнам.

Има специални курсове, ако наистина се интересуваш или просто се заяждаш?  Thinking

А за това къде си си правила манипулациите- браво, имала си късмет Wink

# 24
  • Мнения: 1 354
Не!Това не е имане на късмет,а интересуване за личното ми здраве. Naughty
Всеки трябва да бъде така!
А какви са хората,които обучават?! newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 1 914
Точно, защото се интересувам от здравето си, не бих отишла при някой, който изобщо не знае какво прави.

Хората, които обучават са хора, които се занимават с това от години. Не мога да гарантирам, че всички за завършили курсове. Все пак не съм пиърсър, а клиент.

# 26
  • Мнения: 5 299
Noрмално е да има лека секреция, и мястото да е заЧервено първите 6 месеца Wink Първите 45 дена не е желателно да се сменя обецата. И двата си пиърсинга съм промивала с физ. р-р по 3 на ден и мазах с гел за пиърсинг, който си купих от студиото.

# 27
  • Мнения: 130
Ужас,ужас,ужас!!!!!!!
bebsun моля ти се събери няколко мнения и после си прави изводи (нищо лично)
Принципно съм абсолютно съгласна,който не разбира да не пише или който не е патил.
OK,обаче е смешно да казваш,че благородните метали-злато и сребро водят до инфекции.Това са двата единствени материяла,за които е 10000% сигурно,че няма да стане гаф(изключвам алергии).И как така лекар неможел да помогне,защото това не му е работата.Лелеее нямам думи.Мъка!Мъка!Първия човек при който се ходи при такъв проблем това е ХИРУРГ!!!След това според зависи как ще се развият нещата може да се наложи и кожен и други.Ако на лекаря това не е част от работата,то най-вероятно е на някой сополивко,ошарен и одупчен.
Не!Не!Не!Млади хора сме все пак,трябва да сме ориентирани в този живот.
  bouquet
      Първо малко офф !!! Бях се зарекъл преди около месец и нещо да не пиша в тоя форум, ама просто не се сдържах !!!!
        Сега по същество !!! Веси, нищо лично, ама както обичам да казвам в такива случаи като този-по-добре да си замълчиш и всички да те помислят за не много умен, отколкото да проговориш/ в случая  да пишеш / и да разсееш всякакви съмнения newsm48
Ах, колко много обичам да чета мнения на хора като теб, които са подочули оттук-оттам нещичко по някой въпрос и вече се мислят за големи капацитети, та чак хората и на хирурзи пращат !!!!

# 28
  • Мнения: 1 354
Мразя клишетата и може би затова се дразня така.Имам обеци и не само на пъпа.Всички са ми правени при хирурзи и никога ама НИКОГА до сега не съм имала какъвто и да било проблем.Точно това е причината да съм толкова убедена в думите си.Другото,което е айде първо опипай почвата и тогава пиши.Не съм "подучула",а знам от личен опит.
ОК?!

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 16:07 от Веси

# 29
  • Мнения: 130
Мразя клишетата и може би затова се дразня така.Има обеци и не само на пъпа.Всички са ми правени при хирурзи и никога ама НИКОГА до сега не съм имала какъвто и да било проблем.Точно това е причината да съм толкова убедена в думите си.Другото,което е айде първо опипай почвата и тогава пиши.Не съм "подучула",а знам от личен опит.
ОК?!
Доста хора имат обеци на ушите !!!! Не си имала проблем, защото явно си късметлийка голяма !!! Не разбрах само за каква почва става въпрос и за какви клишета !!!!

Общи условия

Активация на акаунт