Разстройство със слуз и кървави жилки и Т - моля за помощ

  • 4 243
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 917
Сутринта Гери ме събуди, че имала ако - изходи се и определено беше доста рядко. На обед също изходи малко - отново рядко. Към 15 легна да спинка и след час и половина се събуди, че имала отново ако - беше пуснала и в памперса - зеленикаво и рядко, а след още час искаше отново на гърне - отново малко и този път със слуз...обадих се на педито и тя препоръча снтерол и лечебна храна на Милупа / и допълни, че всички деца след празниците били така - имало вирус и да следим Т/. Да, но тя не я иска - едва хапна лъжичка - две....от 2-3 часа е с Т 37.1, а преди малко 37.2....засега не съм дала нищо за Т, а само прахче Ентерол...иначе си играе, похапва от време на време..какво друго мога да дам и въобще какво да й давам да хапва  и какво - не....благодаря за всички мнения и съвети Hug

Току що видях, че в слузта сякаш има кървави жилки - какво значи това Shocked

# 1
  • Мнения: 1 409
Защо все пак не я заведеш да я види лекар,аз на тези педита нещо им нямам много доверие.
Надявам се и ти стискам палци да не е нещо сериозно,ама все пак нека я види лекар
Успех и бързо оправяне

# 2
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
мисля че Ви трябва лекар.Ако искаш моето мнение може да е нещо от рода но ентероколитите.Защо направо не я заведеш на лекар той най-точно ще ти каже какво е .Стискам палци да се оправите по-бързо. Praynig Hug

# 3
  • Мнения: 8 917
Утре ще я заведем, но педито е следобед, а дотогава Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 7 723
Това, с кървавите жилки не е за пренебрегване. Занеси проба в някоя лаборатория, все пак.  Peace

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Съжалявам, но не мога да ти дам компетентен съвет Sad
 Само знам, че трябват много течности, а при разстройство прясно изцеден сок от ябълка.Тукашните лекари бих реагирали по същият начин ConfusedЧакат 5 дни да мине разстройството, а тази температура не я имат за нищо.Когато Алекс беше като дъщеря ти (консултацията беше само по телефона #Cussing out), казаха, че кървавата слуз е от раздразнението на червата от разстройството Rolling Eyes Shocked
 На твое място утре пак бих се обадила, или я заведи при друг лекар!
 Пожалавам ти Гери скоро да оздравее Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 7 723
Утре ще я заведем, но педито е следобед, а дотогава Rolling Eyes

........дотогава ЕНТЕРОЛ, оризова вода и диета Peace
Аз дори съм правела чай от шипки с оризова вода Peace

# 7
  • Мнения: 8 917
Утре ще я заведем, но педито е следобед, а дотогава Rolling Eyes

........дотогава ЕНТЕРОЛ, оризова вода и диета Peace
Аз дори съм правела чай от шипки с оризова вода Peace

Благодаря на всички за отговорите Hug
Диета - какво ще рече? засега ми отказва каквото й предложа, но АМ няма да го откаже, дори ще си го търси - да й давам ли АМ?
Сварила съм картофи - тях мога ли да давам?
Шипки мисля, че имам - тях на чай ли?

# 8
  • Мнения: 7 723
The Sun , когато ми се е налагало, и АМ съм правела с оризова вода, леко подсладена  Peace
Картофите можеш да даваш, ако не ги отказва, без никаква мазнина  Peace
Шипките- на чай, хубаво е да поема колкото може повече течности  Peace
Диета- сухари, обикновени бисквити, солети и течности  Peace
Стискам палци да мине бързо   thumbsup

# 9
  • Мнения: 8 917
Благодаря, mylenka Hug
Картофите са без мазнина Peace

Утре сутрин мога да отида и до лабораторията - но как се носи посявка - досега не съм го правила Rolling Eyes

Офф - сега й мерих Т - 36.7...излиза, че е спаднала от само себе си....дано не почне да вдига пак - ще следя.

# 10
  • Мнения: 1 671
Освен казаното от Миленка, да допълня, че ако разстройството се задържи, трябва да смениш обикновеното АМ със специално за разстройство. Спри всякакви други млечни храни, мазнини, месо и пр.
Остави само варените картофи, варен ориз, сухари, най-обикновените бисквити от едно време, оризова вода, печена ябълка и банан, шипков чай. Ако може да погълне 1-2 бобени зърна сурови, е добре, обират стомашната пяна.

Можеш да включиш като лекарство и смекта - редувай ентерол със смекта в същата доца.

А за пресен сок от ябълка не бях чувала... и не бих дала.

А посявка се носи в кибритена кутийка Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7 723
Утре сутрин мога да отида и до лабораторията - но как се носи посявка - досега не съм го правила Rolling Eyes .

Трябва да занесеш проба от акото, в стерилно шишенце  Wink


Офф - сега й мерих Т - 36.7...излиза, че е спаднала от само себе си....дано не почне да вдига пак - ще следя.

Дано  thumbsup

# 12
  • Мнения: 7 723
Ако може да погълне 1-2 бобени зърна сурови, е добре, обират стомашната пяна.

 

Аз съм чувала и за цели зърна кафе- печено  newsm78, но не съм пробвала   33uu

А за пресен сок от ябълка не бях чувала... и не бих дала.

А това как ли действа на лигавицата на стомаха  newsm78

# 13
  • Мнения: 8 917
Освен казаното от Миленка, да допълня, че ако разстройството се задържи, трябва да смениш обикновеното АМ със специално за разстройство. Спри всякакви други млечни храни, мазнини, месо и пр.
Остави само варените картофи, варен ориз, сухари, най-обикновените бисквити от едно време, оризова вода, печена ябълка и банан, шипков чай. Ако може да погълне 1-2 бобени зърна сурови, е добре, обират стомашната пяна.

Можеш да включиш като лекарство и смекта - редувай ентерол със смекта в същата доца.

А за пресен сок от ябълка не бях чувала... и не бих дала.

А посявка се носи в кибритена кутийка Simple Smile


Благодаря, Моли Уизли и mylenka Hug
Ще занеса в нещо Peace Сега й препичам филийки, но нещо не ги харесва и ми отказва и Ентерола....ще си поговорим пак с нея Wink

# 14
  • Мнения: 178
Дано се оправи по-скоро детенцето!Няма какво да допълня към препоръките на мамите,освен че лятото давах и прахчета "хидрасек",от които бях много доволна. Скорошно оздравяване! Hug

Общи условия

Активация на акаунт