Благотворителен Великденски базар 2007г. - Стара Загора

  • 5 817
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 307
http://www.craftideas.info/html/cpi_spring.html - на английски с много линкове
http://www.teddys-handarbeiten.de/xostern-galerie.htm - галерия от яйца на немски
http://www.teddys-handarbeiten.de/xostern-vorl-lochmuster.htm - мостри за рисуване на яйца на немски
http://www.teddys-handarbeiten.de/xostern-t-gehaekelte-osterglocke.htm - камбанки на немски
http://www.teddys-handarbeiten.de/xostern-t-wico-ei.htm - силиконови боички на немски
http://www.teddys-handarbeiten.de/xostern-t-tuerschild.htm - табелки за входна врата
http://www.teddys-handarbeiten.de/xostern-t-servietten-ostereier.htm - яйца със салфетна техника
http://www.teddys-handarbeiten.de/ - това е основния сайт. Като се кликне в ляво на Ostern и ще излязат всички подлинкове. Има  много за плетене на една кука облекла за яйца и идеи за рисуването им.

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 12:25 от Вечерница

# 1
  • Мнения: 11 307
http://www.basteln-mit-elisabeth.de/themen.htm - разгледайте подтемите в папката Ostereier и папката Verschiedenes - Maisblumen.
http://www.kidsweb.de/ostern/ostern_2005.html
http://www.pelikan-hobbywelt.de/index.php?lang=de&rubrik=ove … mp;content=ostern
Знам, че са на немски, но снимките са стъпка по стъпка  и дето се вика няма нужда от много обяснения.
Аз лично имам идея да направите кошнички от картон с различни украси по тях (в предните линкове на английския сайт имаше 2-3 мотива). Аз ще ви пратя изкуствена трева оттук за пълнене. Надявам се и Наталина да се включи, че тя е абсолютна майсторка на красиви великденски яйца.
Ако Хера сметне за необходимо да пусне отделно тема за Великден, за да не товарим общата.
Аз продължавам да търся отсега.
Ако имате нужда от материали, боички за сладки - казвайте.

Последна редакция: ср, 27 дек 2006, 17:34 от Вечерница

# 2
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Леле, как вдигате летвата...И ние от влашко ще се представим добре. Това е много благодатен празник откъм творения и идеи. Успех отсега!

# 3
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Вечернице, благодаря за доверието!

Да решила съм да накупя стириопорови яйца(направила бих и издухани, ама не съм сигурна колко ще пристигнат читави до вас) и да ги украся с декупаж, релефна техника, восъчни пастели. Да ги забода на дървено шишче и да украся с панделка. Силиконки, този път май няма смисъл да пращам, след като в БГ има възможност да се купят боичките. Ако имате нужда от страници и идеи за тях, пишете.

Ами това май ще е от мен, ако се сетя нещо друго, ще пиша. Сега проблема ми е къде да намеря от сега яйца, но ще потърся.

Кога се пада Великден тази година? Знам че е някъде май през март?  Blush

# 4
  • Мнения: 908
На 8ми април:)

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 513
Я да се запиша в тази тема, че да я следя по лесно.  Laughing
Издухани яйца имам обещани от една колежка. (тази дето даде плетеното нещо). Каза, че почва от сега да ги прави, за да може да са повече.

# 6
  • Мнения: 6 243
Някой ако попадне на магазин с консумативи като за великденска украса в СЗ, да свири. В краен случай и в София става. Че нямам идея откъде могат да се купят дървени или стиропорени яйца и др. такива.

# 7
  • Мнения: 3 050
Здравейте!
Тъй като във Варна до сега базар е нямало, а за Другите градове освен Ст. Загора не е пусната още тема, то записвам се тук. Като този път (на Коледа не успях) ще участвам, не само да гледам и да ви се радвам! Laughing Wink
Ето картичките, които сътворих за сега-

http://snimka.bg/album.php?album_id=87056

# 8
  • Видин
  • Мнения: 309
Вечернице,мила,благодаря ти за помоща-за идеите!  Grinning Влязох в сайтовете ти и вече имам доста идеи благодарение на теб!
 Hug
Желая ви успех в приготовленията! Peace

# 9
  • Мнения: 11 307
Спомням си говорехте още за Коледния базар да купите от тия гипсови фигурки и децата да рисуват по тях.
Не знам какво стана от идеята, но понеже сега за великденския има достатъчно време, та пускам фитил - да купите от тия гипсови фигурки зайчета, пиленца, патенца, кокошки и други пролетни жавотни Laughing и да ги дадете на децата в Незабравка (примерно) и да ги обработят с декупажна техника. Мисля, че в някои от линковете имаше подобни неща, ако не - ще пратя снимки. Използва се обикновена тънка хартия (малко по-дебела е от салфетките), къса се на парченца и с С200 се лепи по фигурката. Дано го обясних правилно.
Мисля, че ще е нещо доста интересно и забавно за децата - сравнявам с моите два звяра

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Идеята за белите фигурки към Коледния базар пропадна, заради липса на време... Но сега за Великденския базар... Мисля, че ще имаме достатъчно време за да отразим нещата... Офертата на дистрибутора е все още в мен...
Дай пак за декупажната техника, че не ти разбрах тънката мисъл... Разбирам от къде идва "декупаж", но защо и в какъв порядък се лепи върху фигурките...? Ако можеш направо и да дадеш снимки...

П.С. Развесели ме с определението "пролетни" животни... Simple Smile

# 11
  • Мнения: 11 307
Идеята за белите фигурки към Коледния базар пропадна, заради липса на време... Но сега за Великденския базар... Мисля, че ще имаме достатъчно време за да отразим нещата... Офертата на дистрибутора е все още в мен...
Дай пак за декупажната техника, че не ти разбрах тънката мисъл... Разбирам от къде идва "декупаж", но защо и в какъв порядък се лепи върху фигурките...? Ако можеш направо и да дадеш снимки...

П.С. Развесели ме с определението "пролетни" животни... Simple Smile

Eй на тоз сайт има инфо за материалите, слава Богу е на английски Mr. Green
http://www.ornamentea.com/TheShop/Paper.html#pe

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Ммм-м-м, Кейт, благодаря... Пределно ясно ми стана какво е декупажна техника и как точно се прави всичко... Разноцветна опаковъчна хартия (колкото по-ярка и по-тънка, толкова по-добре) и безцветно водоразтворимо лепило (без летливи вещества), заедно с фигурките... Ще стане перфектно...

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Понеже исках да се запиша в темата, и се зачудих какво да напиша...
В крайна смета ми хрумна една идея за набиране на повече средства:
Обличаме Експри като великденски заек и го слагаме да продава на базара. За всеки клиент със сметка над 5 лв. танцува полка, над 10 лв. - казачок, над 20 лв. - кръшна ръченица, а над 50 лв. клиенът получава право да му помачка заешката опашка Mr. Green

Експри, понеже имаш да ми се извиняваш на мен ми се полага безплатно танцуване и мачкане. Възражения?

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 16:34 от Jade

# 14
  • Мнения: 280
Помолих брат ми да се включи,с каквото може в инициативата(нали се води с артистична мисъл),та идеята му е да издялка от стиропор яйца.След това ги обработва не знам си как,но стават за рисуване, и ни ги праща да творим с боички.Ще твори,който може,щото аз няма смисъл да хабя труда му.Не знам колко ще направи,но колкото и да са,все кяр.И ще му напомням честичко.

# 15
  • Мнения: 11 307
Понеже исках да се запиша в темата, и се зачудих какво да напиша...
В крайна смета ми хрумна една идея за набиране на повече средства:
Обличаме Експри като великденски заек и го слагаме да продава на базара. За всеки клиент със сметка над 5 лв. танцува полка, над 10 лв. - казачок, над 20 лв. - кръшна ръченица, а над 50 лв. клиенът получава право да му помачка заешката опашка Mr. Green

Експри, понеже имаш да ми се извиняваш на мен ми се полага безплатно танцуване и мачкане. Възражения?
Както винаги - блестяща!!!!
Просто няма друг по-подходящ за тази роля.
Да сядам ли да шия костюма? Mr. Green

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Да сядам ли да шия костюма? Mr. Green
Сядай, сядай  Mr. Green

# 17
Да разбирам ли, че тоя път ще ми се размине?

# 18
  • Мнения: 11 307
Да разбирам ли, че тоя път ще ми се размине?
Като съдя по снимките, щото лично не сме се виждали още, ти не влизаш в тази категория. Много си слаботелесен за великденски заек hahaha

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Да разбирам ли, че тоя път ще ми се размине?
Ooo, ще ти се, за теб съм измислила костюм на великденско яйце. Спокойно няма да слагаме цена за чукане  Mr. Green

Катюша, вади шевната машина Grinning

# 20
  • Мнения: 6 243
Някой случайно да има формички за сладки - зайче, пиле (пате) или яйце? Почнала съм да правя тек удни експерименти, но нямам "пролетни животни"  Grinning

# 21
  • Мнения: 11 307
Някой случайно да има формички за сладки - зайче, пиле (пате) или яйце? Почнала съм да правя тек удни експерименти, но нямам "пролетни животни"  Grinning
Имам, да ти пратя ли - но са в к-т с елхичка и звездичка Mr. Green

# 22
  • Мнения: 6 243
Някой случайно да има формички за сладки - зайче, пиле (пате) или яйце? Почнала съм да правя тек удни експерименти, но нямам "пролетни животни"  Grinning
Имам, да ти пратя ли - но са в к-т с елхичка и звездичка Mr. Green
Ако продават отделни комплекти и не са супер скъпи - прати ми един. Иначе аз имам елхичка и поне 3 звездички.

Правя едни поставки за яйца, но имам само мече и не стои особено великденско  Grinning. А патето ми е много малко и не става.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Аз май имам един заек, но не е много голям, ще проверя по-късно.

# 24
  • Мнения: 11 307
Някой случайно да има формички за сладки - зайче, пиле (пате) или яйце? Почнала съм да правя тек удни експерименти, но нямам "пролетни животни"  Grinning
Имам, да ти пратя ли - но са в к-т с елхичка и звездичка Mr. Green
Ако продават отделни комплекти и не са супер скъпи - прати ми един. Иначе аз имам елхичка и поне 3 звездички.

Правя едни поставки за яйца, но имам само мече и не стои особено великденско  Grinning. А патето ми е много малко и не става.
Не са никак скъпи, ще погледна към единичните формички, че те точно почнаха да вадят пролетните неща. Whistling

# 25
  • Мнения: 11 307
http://i4.ebayimg.com/06/i/000/81/ec/8e6e_1_b.JPG
Мога и да го купя, стига да ви устройва, само трябва да знам цифрата пред ХЛ за размера  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 166
Момичета,следя ви с интерес:)
Позволете ми да се намеся във вашата темичка.Ето и от мен един интересен линк:
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_16

Поздрави:)

# 27
  • Мнения: 6 243
Ето някои идеи от чичко Гугъл:



Това може да се направи със свещ - има такива в магазините от 1 лв. Калинки пък - в магазинчето за мартенички!

# 28
  • Мнения: 280
Мислех си дали ще има интерес към рисувани отново от децата,може би не точно чинии,но пак някакви съдчета,но този път с кокошки и зайци.Могат да служат за "кошничка" за яйца.

# 29
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Малки саксийки са много подходящи за случая. Те също могат да се полепят с декупажната техника или за да не давате пари за скъпи бои - темпери и после лак - стават много красиви. Ако се интересувате от още техники за яйца, ето тук съм обяснила доста подробно - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=42.msg178#msg178 . Почти всички техники стават да се приложат на издухани или стириопорови яйца.

# 30
  • Мнения: 11 307
................

Това може да се направи със свещ - има такива в магазините от 1 лв. Калинки пък - в магазинчето за мартенички!
А може ако намерите бели свещи във формата на яйца, да ги направите със салфетната техника - резултата е същия. (много ме дразни думата декупажна техника)

# 31
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
... (много ме дразни думата декупажна техника)

Хихи и мен, ама нали така е известна в БГ, та затова. Иначе и аз си казвам - салфетна техника! Peace

# 32
  • Мнения: 11 307
Ето още една идея
http://i19.ebayimg.com/02/i/000/81/15/500e_1.JPG
Това е дървено, на метална пръчка, но съм виждала пак дървени, на дървени клечки (като за шишчета). Та идеята ми е с формичките за сладки - зайци, патки и пиленца, да спретнете една камара тестени (глинени фигурки), набучени на дървени клечки и изрисувани с акрилни бои в подходящ вид. Страхотна украса за саксии, вази и др. Аз досега купувах  Embarassed, а моите природни бедствия ги чупеха. Сега ще им направя, да ги питам тогава Naughty
Ако искате, мога и за базара да направя

# 33
  • Мнения: 6 243
Ей, сватя, все едно ми четеш мислите.
Таман това правех онзи ден в кухнята, ама като имам само мечета... хич не стоят Великденско! Laughing

# 34
  • Мнения: 11 307
Аз да си кажа какво свърших до момента.
Оня ден набарах на предложение в един магазин от мекия пластелин (зуралин) и спретнах вече 8 зайчета на клечка, 8 патета и 8 птиченца. Зайчетата от кафяв, другите от жълт, ах, да и 8 цветета в червено. Чакам ги да изсъхнат и да ги изрисувам. Имам още толкова материал (отделно си купих още чисто бяла глина, нея ще я рисувам, търся си още форми за изрязване)
Дойде ми още една идея - ако имате възможност да вземете обикновени чашки за яйца - дървени или керамични и да се украсят със салфетна техника в пролетни мотиви (тревичка, полянка и тн). Видях тук на предложение к-т 6 бр. дървени, та си мисля да ги взема и да ги направя и тях. Какво ще кажете за идеята?

# 35
  • Мнения: 11 307
Накупих разни формички, искате ли да ви пращам?

# 36
  • Мнения: 6 243
Кате, утре Пепчо ще ми донесе нейната форма - зайче, ако става, няма да те занимавам. Но пък ако има човек да пътува, нямам нищо против да пратиш твоите формички, сигурно ще са по-хубави.

А ти как оформя фигурките от зуралин. Аз пробвах с бялата глина, но има леко влакнеста структура и като се изреше, остават власини отстрани. Така че след като зсъхне, трябва да се заглади с пила или шкурка  newsm78

Поставки за яйца съм виждала само на едно място, бяха бая скъпи, но ще проверя тук - там и може да се намерят по-на сметка  newsm78

Днес ми казаха, че издуханите яйца ставали здрави, ако се лакират най-отгоре, така че и това ще пробвам.

А ти прави снимки, да видим готовия продукт, по-лесно е за ориентиране. Ама си страшна фурия!!!

# 37
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Я казвайте бързо за тези фигурки от глина - от къде , колко пари, какви са?И ние искаме...

# 38
  • Мнения: 6 243
Я казвайте бързо за тези фигурки от глина - от къде , колко пари, какви са?И ние искаме...
Вечерницата живее у немско, така че ние можем само да точим лиги...  Laughing Тук повечето неща, за които тя пише, или още ги няма, или са доста скъпи.

Между другото, в една от старите ни теми беше писала дама, която се представи като производител на глинени фигурки и си остави телефона, но ще ми трябва време, за да го изнамеря. Производството е някъде из СЗ регион. Но ако ги изнамеря и се окаже добра идея, няма проблем да ви закупим и изпратим фигурки, които вие да си изрисувате с акрилни бои или да украсите със салфетна техника. Но не помня къде беше... май че в темата за Коледния базар в края, но не съм сигурна. newsm78

# 39
  • Мнения: 2 502
Я казвайте бързо за тези фигурки от глина - от къде , колко пари, какви са?И ние искаме...
Вечерницата живее у немско, така че ние можем само да точим лиги...  Laughing Тук повечето неща, за които тя пише, или още ги няма, или са доста скъпи.


Вечерница ,давай откъде ,аз пътувам в Немско в командировки и ще взема и за нашия базар

# 40
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Говорехте точно за коледния базар за такива фигурки. За това сега отново се сетих и питам...Моля ти се да се разровиш!Ще бъде хубаво. Между другото - в немско май доста неща са по-ефтини. Давам пример- нашата Лорис беше командировка и ни донесе цял плик с неща, за по 1-2 лева , които в МРV Бриколаж продават по 6-8 - например свещите- от сребро, злато и т.н.Разни панделки, украси- да се побъркаш. Само намери старата тема.

# 41
  • Мнения: 6 243
Ооооооооо, момичетата тук знаят какви красоти донесох от Хага и от Амстердам, които струваха една съвсем прилична цена, още повече, че част от тях ги купих и с голямо намаление от магазин на едро... Тук цените са ...А "Мосю Бриколаж" е пословично скъп.

...Само намери старата тема.
Старо куче - следотърсач съм аз  Wink
Темата е заключена, затова ето линк към мнението на гостенката - Петя Иванова:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136480.320

scorpion, ако се чуете с госпожата за цени или цяла оферта, ще те затрудни ли да ни ги пуснеш и на нас тук за сведение! Може в темата или на мейл - само ми пиши на лични, да ти дам адрес, ако стане нещо.

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 23:27 от sladka hapka

# 42
  • Мнения: 11 307
Я казвайте бързо за тези фигурки от глина - от къде , колко пари, какви са?И ние искаме...
Вечерницата живее у немско, така че ние можем само да точим лиги...  Laughing Тук повечето неща, за които тя пише, или още ги няма, или са доста скъпи.


Вечерница ,давай откъде ,аз пътувам в Немско в командировки и ще взема и за нашия базар
Лорис, зуралин (както е по-известен в България) тук се води softknete, modeliermasse, lufttrocknende Knete. Намира се по книжарниците или по големите супермаркети, дето имат отдел декорации. Там можеш да намериш и формички за изрязване - или са ламаринени (едно време правихме само по трудово обучение) или са пластмасови. За Коледния базар си бях купила един к-т на Факелман пластмасови с елхичка, звездичк, сърце, цвете, пате и зайче. Сега тях ползвах, а за великденския базар понакупих доста за местните другарчета, но от Еbay и ще ги пратя или по пощата или по една позната.

Хапке, в зуралина няма влакна, този, който взех беше готов оцветен (леле колко са улеснени мръсните германци  Laughing) и направо разточвах до 4-5 мм и изрязвах, пак разточвах и изрязвах до край. Оставих на дребните по едни малки топчета да се кефят. Иначе съм им оставила на тях зеленото и синьото като цвят да месят и изрязват, че не знам за какво да ги ползвам тях.
Формичката на Пеп-4о е точно толкова голяма, колкото и моите,  освен за тия клечки, изрязаните формички могат да се използват за декориране  примерно на кошнички за яйца от картон или за други неща
http://i4.ebayimg.com/07/i/000/82/47/60c1_1.JPG - това е снимка на чашките за яйца, които смятам да взема. Да имате идея за какво говоря, ако търсите да е нещо подобно. Изчистен дизайн и приятна форма.

# 43
  • Мнения: 6 243
Това, което купих, тук се продава под името "бяла глина". Има и натурална, кафява, но при нея ще е по-трудно с оцветяването. Иначе не е скъпа и от един пакет ще излязат поне 20 фигурки. Ще пробвам варианта с шкурката, но като взема зайчето от Пепи, та да ги изрежа наведнъж... че иначе съхне, като стои отворена.

В една книга на Исабел Алиенде четох за някаква смес за моделиране от накиснати във вода вестници и зъболекарски цимент, ама това ми се види по-сложно  Laughing Ще се придържам към готовото нещо.

# 44
  • Мнения: 11 307
Същото става и ако най-просто замесиш тесто със сол и го изсушиш. Тогава можеш да ползваш за оцветяване боите за сладки в самото тесто. Аз така правих за Коледа за нас, но без да оцветявам тестото, ами после си играх да ги рисувам (http://debelanata69.multiply.com/photos/hi-res/16/44?xurl=%2Fpho … 2Fphoto%2F16%2F44)
Ако трябва бои за сладки - мога да пратя. Виждала съм в малки тубички - течни.

# 45
  • Мнения: 6 243
Мерси, Вечернице, аз имам бои за сладки - благодарение на Наталинка, която ми донесе това лято от Чехия. Добре че сте вие, чужбинските мами, че да видим и ние цигари Малборо и бонбони Тик-так   bouquet   bouquet   bouquet

# 46
  • Мнения: 11 307
Ти остави бонбоните Тик-так, ами кажи какви формички да пращам.
Имам птиченце, патенце, зайченце, пеперудка. По няколко за избор. Снимка ще искате ли?
Освен това имам и друга питанка, щото ще запретвам ръкави и за картичките. Само с пролетноживотински мотиви ли да са или да имат и религиозен оттенък (разпятия и тн)?

# 47
  • Мнения: 16
Здравейте и от мен. За сетен път да ви кажа, че много се радвам, че ви има newsm51 newsm51 newsm51.
Направо ме заредихте с Великденско настроение още от сега  love001.
И аз ще се поразтърся за формички и ако открия нещо ще ви информирам, а ако намеря може и аз да се пробвам да направя някакви фигурки.

Р.S. Аз се чудех защо Jade в Градската тема ме беше питала дали на Експри ще му отива заешки костюм, а то каква била работата  newsm47.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Здравейте!
Аз мога да се включа с малки гобленчета- като картички или с рамки (само не знам какви рамки)
Ако искате мога да дам и конци и панама и децата да избродират нещо.

# 49
  • Мнения: 4 392
запис, запис Grinning

# 50
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 676
запис

# 51
  • Мнения: 4 195
момичета искам да ви попитам нещо, имало дом Българка някъде във Стара Загора, идва една жена в офиса, да иска дарение за него, нещо не ми се стори много истинска, може ли да ви помоля, някой да звънне в този дом и да пита познават ли Иванка Вълкова и Сдружение - С любов за деца сираци.
Предварително Благодаря Hug

# 52
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Да, има дом Българка, но за съжаление им нямам координатите да се обадя. Името нищо не ми говори. МОже би найкой по-запознат ще се включи.

# 53
  • Мнения: 4 195
Стара Загора 6000   ДОВДЛРГ "Българка"      ул."Мусала"32         тел. 042/642023, 620123
ей туй имам аз, но не мога да набирам 0 в момента, за това ви моля за помощ Embarassed Embarassed

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Обадих се.
Жената каза, че има такова сдружение, но не ги знае по имена.
Каза също, че ако някой иска да прави дарение, без значение дали финаносво или материално е най-добре да се обърне директно към дома.

# 55
  • Мнения: 4 195
Обадих се.
Жената каза, че има такова сдружение, но не ги знае по имена.
Каза също, че ако някой иска да прави дарение, без значение дали финаносво или материално е най-добре да се обърне директно към дома.
Много благодаря, так аси и мислех. Много странни неща ми разказа, явне не очакваше да попадне на някой, запозант със ситуациите в домовете, започна да мрънкя около мен....знам ли, дано не съм права, все си смиля,че човек не би злоупотребил с положението на тези деца.
Още веднъж Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт