как си преспивате детето?

  • 1 820
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 505
Никога не съм я приспивала.Оставям я в леглото и заспива сама.

# 31
  • София, център
  • Мнения: 3 455
През деня с баба си се гонят из леглата докато заспи, а вечер си я приспивам аз, за мен това е на-голямото блаженство, да си я гушна, да й попея, да я люшкам и да виждам как се унася и отпуска в обятията ми. Правя го по собствена воля, детето си заспива и само в леглото.

През нощта ако се стресне и събуди от нещо, като ми усети присъствието и се успокоява, дори само да й кажа две три думи, че и на мен ми се спи за повече!

# 32
  • Мнения: 1 425
И двете ми деца заспиват самички. Давам бибата и го слагам на леглото. Казвам Лека нощ и тои си заспива сам. Каката малко се поразглези напоследък и не иска да заспива сама. Но като прочетем една приказка и тя е готова за сън.
Ще научиш и твоето детенце, малко повече упоритост. Дъщеря ми мина през какви ли не етапи - гушкане, заспиване сама, друскане, песни и какво ли още не  Wink

# 33
  • Мнения: 3 423
на гърда,понякога на ръце-никога сам Rolling Eyes

# 34
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
И двете щерки ги приспивахме по един и същ начин - след вечеря ги слагаме в леглата и ги оставяме сами да заспиват, даже голямата заспиваше без биба. С малката все още нямаме проблеми, но голямата.... като навърши една година, твърдо реши, че няма да заспива сама, изправяше до преграда и почваше да реве неистово, докато не я вземем при нас да спи. Махнахме решетката, залепихме леглото на баба и до нейното и ги пращахме заедно да спят - трая няколко дни и пак ревна за нас. Сега се буди посреднощ и пак ревва я за баща си, я за мен и някой от нас отива и я взима и спи с нея в хола. Това е, друго не помага, а е почти на три години вече. Ако някой се сеща какво може да помогне и на мен, моля, кажете. 

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Така е сголемия ми син. В къщи си спи сам в неговата стая, но като отиде при баба и дядо, те го взимат да спи при тях  #Cussing out
Дават му да гледа "Междузвезни войни", разни игри на компютъра и после той сънува чудовища  Close А е само на 5год и половина.
Тук една американка, майка на 3 деца и медицинска сестра ми каза една хитрост ( работи при по-големи деца ).
Да купя евтин парфюм или дезедорант и пръскам в килера, в детската, на тъмните места. Това е спрей срещу чудовища.  Wink Вярвайте децата го подушват и не се страхуват  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 84
И аз го минах този период и може би да е от зъбките,защото ве4е имаме 2,та заспиване само на ръце,от 2-3 седмици понеже ми писна да ставам нощно време по 5-6 пъти да я приспивам,я слагам между нас и като 4е ли се нау4и да заспива сама.По някои път мрънка,мрънка бутам и бибероната ипродалжава да спи.Определено мирнах със ставането.

# 37
  • Мнения: 2 956
На тази възраст не съм имала този проблем...в смисъл не е било често...като стана на 11 месеца се научи изведнъж да се приспиваме на ръце- денем,нощем- нямаше разлика...на 1г и 3 месеца изведнъж от един път се спря с това- почна първо следобед,а после и вечер да си заспива сама.. Сега сме както гойде- наобед сама- вечер или сама,или аз в стаята ,ама всяка на леглото си или на ръце- както каже "шефката"  Laughing Та според мен не се притеснявай- мисля,че ще отмине този период  Peace

# 38
  • Мнения: 505
Никога на ръце.  NaughtyСамо ще се измъчиш.   Заспива си сама. Слагам я в леглото ,давам биба и излизам. Заспива след няколко минути и аз само проверявам как е от време на време. Нощем ако се събуди пак давам биба. Но наистин аако много плаче може и да е гладно . И на мен се е случвало да дам АМ в 4 сутринта и си заспива веднага после-значи си е от глад. Давай му и ти . Страшно няма. Помъчи се малко и не го взимай на ръце(докато издържиш) еее не и да го оставиш да се дере 1 час де.  PeaceУспех!

# 39
  • Мнения: 1 555
Като дойде времето за лягане, го къпя, слагам го в кревата му давам биба ( мразя я тази биберона  #Cussing out ) и излизам от стаята

# 40
  • Мнения: 141
От съвсем малка я научих да заспива сама в кошарката.По едно време беше почнала да заспива смучейки пръста си, много се притеснявах да не и остане вреден навик, обаче когато започнах да и давам мляко преди сън се отучи.Слава богу.Пробвай с мляко.Давам и шишето и излизам от стаята.В началото много цапаше с това мляко, но сега е добре.Чувала съм, че децата които спят на ръце някак си са свикнали с това люлеене и се събуждат защото усещат, че са на неподвижно място.А пък когато излизат зъбките и тя се събужда и плаче, тогавя я вземам за мъничко и после водичка и пак в кошарката.Успех! newsm10

# 41
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Peace Моето винаги е гушкано,приспивано на гърда или в количката.Когато навърши 11-12 месеца започна да си заспива сам с шишето.Сега го прави с книжка.
Значи има светлинка в тунела и за нас ooooh!
Денем заспива само в количката, вечер след банята е кърменето и после пак количка, като заспи го местя в креватчето! Нощем  като се събуди към 1-2 часа го взимам при нас на спалнята и така окарваме до сутринта- кърмим се легнали!

Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 08:42 от didi_81

# 42
  • София
  • Мнения: 44 095
и ние се гушкахме и дундуркахме и кърмехме на вашата възръст за да заспи нощем (и не само). Сега вече нощем се буди (доста по-рядко от преди) суче и заспива веднага, дори да не е дълбоко заспал го мятам на нашето легло гушвам го и заспиваме, понякога дори не ставаме, а както спим му давам да посуче след малко пуска гърдат и си продължава блаженно да спи....но вече много ми се иска да почне да си спи по цяла нощ...
това със слагането в леглото му буден при нас не минава  - изпада в истеричен безкраен рев със сълзи, сополи и прав и изобщо не ми допада такова нещо - чувствам го като че си малтретирам детето, та така - гушкаме си се и си спим заедно какво да се прави..Wink

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Аз не я преспивам моята дъщеря. От началото си има твърд режим и в момента, в който я сложа в леглото си заспива без проблем. Завивам я, слагам й бибата и излизам веднага от стаята!  Peace

# 44
  • Мнения: 506
При нас много важен е ритуалът преди лягане.Къпане,масаж,мазане,обличане,шишето с млякото,целувка и в леглото.И всичко това винаги в точно определен час всяка вечер.Засега работи,с изключение когато беше болен.И другото важно е да го оставим сам,иначе се разсейва и иска да си играем. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт