Баба Зима вънка вие, а в коремчето на мама АВГУСТОВСКО сърчице бие

  • 12 075
  • 287
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
                                                      

                                                                           
       
                                                             
                                                                02.08.2007

                              mimsat, 25г, първа бременност
                  Iguana, 26г, първа бременност

                                                                04.08.2007 
                            Гита Ог,втора бременност                                                     
                                                                05.08.2007
                malejna, 27г, втора  бременност

                                                                06.08.2007
                            Дидка-ръжената питка, 31г, втора бременност 
                Slavy

                                                                07.08.07
                            bob4enka
                крокодил, 25г, първа бременност 

                                                                08.08.2007
                            Jujka, 31г, втора бременност
                k`Linka, втора бременност

                                                                09.08.2007 i
                            nedica, 27г, втора бременност   
                my_everything, първа бременност

                                                                10.08.2007
                            mentina, 31г, втора бременност
                Smily, втора бременност

                                                                11.08.2007
                            cleare, 32г, втора бременност
                iranikolova, 25г, първа бременност
                            valkata, 19г, първа бременност 

                                                                12.08.2007
                marra
                            аrven, първа бременност
                                                                13.08.2007
                Rebeka Sch, 26г, първа бременност

                                                                14.08.2007
                             du6anka, 27г, първа бременност   

                                                                15.08.2007
                 клара, 26г, втора бременност RH-
                             bin, 27г, първа бременност
                 t_nestorova, 27г, първа бременност
                             woman_s, 26г, първа бременност
                rose_madder, 26г,  втора бременност

                                                                16.08.2007
                             GERA, 26г, втора бременност
                сузи, 30г, първа бременност
                             V-twin, първа бременност
                galentinass, 24г, пъра бременност

                                                                17.08.2007     
                             Megi,  първа бременност

                                                           18.08.2007
                Enti, 25г, първа бременност   
                             tweety_f , първа браменност
                beli4ka, 23г, първа бременност
                             hari_77, 28г, първа бременност

                                                                 19.08.2007
                Sladkish4e, първа бременност

                                                                   20.08.2007
                             babylove, първа бременност

                                                                 21.08.2007
                Nadia Aleksandrova, 28г, втора бременност

                                                                 23.08.2007      
                           Djeni, първа бременност 

                                                          24.08.2007
                Megita, 21г, първа бременност

                                                                 26.08.2007
                           Ivy, втора бременност

                                                                 28.08.2007
                Sonita, първа бременност
                           mari_eta, 31г,втора бременност
                djeni, първа бременност


                                                                 30.08.2007
                            Valenta70, втора бременност
                Kkalina

                                                                 31.08.2007
                            konstans, втора бременност


Ние сме общо 42 и чакаме пак толкова бебчета
                                                          Като най-плодовит ден се очертава 15.07.


 smile3509
нашето албумче
потребител: avgustki
парола: 2007

Предложения за заглавия на следващите теми , измислени от Мегита
   1.Чакаме си нашите подаръчета Августките майчета
   2.Бебо има си сърце, двойна радост на мама ще донесе - Август 2007г

Полезни линкове:

Полесни връзки
Полезни връзки 2
Календар на бременността ден за ден
Определяне пола на бебето
Определяне пола на бебето  2
Размери на бебето по време на бременността
Йога за бременни
Примерен списък за бебето
Примерен списък за бебето 2
Билки и бременност
Лекарста и бременност, eng

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 19:08 от konstans

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте момичета,

Хайде да се разпиша в новата ни темичка - много хубаво заглавие  bouquet
Сега да ви разкажа какво ми се случи през последните 24 ч - не е за вярване ooooh!, но ми се случи.

Вчера имах час при док за пореден преглед с цел да установи - имам ли бебе или не ( да не е кухо яйце), въпреки че последната ми М бе на 28.10 и до сега вече трябва да е ясно. Гледа ме, гледа ме човека, даже и една негова колежка дето беше там и тя ме гледа, аз също гледах  и накрая - много съжалявам, но диагнозата е кухо яйце Cry. Като попарена с вряла вода бях. Последваха ред сълзи и сополи. Уговорих се веднага с докотора при който раждах първия път ( той работи в Патологична бременност, на болница "Св.София"), да ми направят аборт.
Отивам сутринта с чантичката и багажчето, пуснаха ми изследвания, приеха ме, облякох си ношничката и ме пратиха за последно да ме видят на триизмерен ехограф. И като ме погледна д-рката ей такива очи  Shocked Shocked Shocked - ама Вие с каква диагноза сте? - попита ме тя, и аз ами - С кухо яйце, аааа - Аз тук виждам един жив плод, даже и сърдечна дейност си има.
Казвам ви честно - разплаках се от радост, викнаха и мъжа ми да види бебчето. Просто плодния сак с много големи размери - като за 8-9-та седмица бременност, а бебчо е на 6 , началото на 7-ма седмица. Събрах си багажчето и ето ме отново у дома Hug.
Много, много съм щастлива newsm44 newsm44 newsm44.

Казаха ми да лежа повечко и да си почивам  sleepuu
Седим и си говорим с моя мъж -  колко е важно да има хубава техника в една болница. Ако го нямаше този ехограф, с толкова добра разделителна способност и толкова много екстри, бебчето ми щеше да си замине. А вчера, на 2 различни ехографа ме гледаха - и вагинален и коремен, и наистина нищо не се виждаше. С първата бременност, на тези ехографи ме следиха, не мога да кажа и една лоша дума, нито за доктора, нито за ехографа, но явно по-новите модели ехографи си казват думата, в такива критични моменти.

Клара, мила извинявай, че вчера не ти обърнах внимание, но мисля че ще ме разбреш как се чувствах, още веднъж извинявай. А колкото до д-р Гергов, той на мен първия път като бях бремнна, не ми е слушал тоновете в началото. Гледаше ме, тя сърдечната дейност си се виждаше - как тупти сърчицето на бебчо, но ти ако искаш му кажи, че искаш да те включи и да чуете тоновете. Мисля, че няма да ти откаже. Ти кога си другата седмица пак при него, на мен ми казаха да ида в четвъртък, петък, но пак на триизмерния и после пак ще си продължа да ходя при Гергов.

Valenta, мила, не се притеснявай, ето виж при мен колко късно се установяват нещата ( преди 2 месеца ми е била последната М ). Само, спокойно и ще видиш, че всичко ще е наред.

Лек ден от мен и много  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 4 546
Jujka , ужасна случка  Sad но пък с добър край  Grinning  Hug

# 3
  • Мнения: 183
Здравейте , момичета Simple Smile
Аз докато ви изчета на всички които са чули сърчицето на малкото бебче честито Simple Smile На мен също ми потвърдиха , че съм бременна , макар да не ме гледаха с ехограф , доки каза , че е рано следващия път Simple Smile Иначе предполагам , че и ние имаме тупкащо сърчице и смятам след Нг да оптида да видя при друг лекар Simple Smile за сега съм щастлива , че съм бременна , и че е станало Simple Smile  bouquet Как мога да се включа и аз във вашия списък с термени , по мои изчисления термина трябва да  ми е на 15.08 Simple Smile

# 4
  • Мнения: 998
Браво, Jujka!!!  Много се радвам за теб, това си е чисто коледно чудо!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 534
jujka, първо да ти кажа чи много се радвам за теб, но ме вкара в страхотна мисъл...за това искам да споделя...
аз бях от кандидат-юлските мами...последният ми М беше на 24.10. и положителен тест за бременност на 29.11.2006. Имах уговорка с гинеколога (живея в малък провинциален град) да видим сърдечна дейност на 21.12. Той ми спести информацията за "кухо яйце", но на следващият ден имах работа във Враца и реших да отида там да ме видят тъй като имам позната...Не знам какъв е бил ехографа - дали е бил триизмерен или не, но ми казаха че е най-модерният за северозападна Б-я. Доктора усилва звука, като да се чуе евентуално нещо, но....уви...потвърди диагнозата "кухо яйце" и понеже имаше възможност веднага ме "оправи".
Знаеш ли, аз нямах никакви симптоми на бременност - нито гадене, нито апетит или липса на такъв....как беше и е при теб? При мен нещата приключиха, дори и да е станала грешка не вярвам да ми кажат, но все пак да те питам.....
лошото е, че така посрещнах Коледа, беше ми много гадно, предвид че съм на 40 и е първа и желана бременност, но....да сме живи и здрави само...
От сърце ти желая лека и спокойна, а и на всички момичета...а пък аз...ОБЕЩАВАМ, че ще ви настигна Hug

# 6
  • Враца
  • Мнения: 173
ivalinai много съжалявам че така се е случило с теб  Sad , зная как се чувсваш защото съм го испитала преди 5 год

Искам да ви благодаря момичета за пожеланията  Grinning, да сте живи и здрави и вие и мнооооооого щастливи   bouquet

Вече се чувсвам много зле, лошо ми е по 24 часа в денонощието и нищо не ми помага  Cry , на всичкото отгоре се разболявам, бият ми в д-то папаверин който боли страшно много  Cry .
Това е от мен за сега, единственното което ме успокоява е че бебчето е добре

# 7
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета!
И се записвам при августовските мами Simple Smile по всички календари терминът ми е 17.08. На 27 г. съм и това ми е първа бременност.
Джипито ми каза да отида в началото на януари, но аз нямам търпение, а и честно казано се притеснявам дали не закъснявам вече с прегледа Rolling Eyes Дано всичко е наред  Praynig
Честито на всички, които вече са чули сърчица bouquet 

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
ivalinai , много съжалявам за това, което ти се е случило Sad.

Първо да кажа за ехографа - този т.нар. 3D (май така се казваше, дано не бъркам) е с два монитора, вижда се 3 измерно, и се вижда цветно - кръвоносната система на бебето. До колкото знам е доста скъп и само наколко болници в София го имат, за другите градове нищо не мога да кажа.
Аз си имам признаци на бременност - гърдите ми наедряха, лошо ми е вече, вие ми се свят, абе всичко като за бременност.

Сега за магазините - има в малък ЦУМ на ул"Пиротска", на втория етаж, мазаин на фирма "РЕНИ", Варненска е фирмата и дрехите не са толкова скъпи, както в магазина под Колоните на ул "Алабин".

# 9
  • Мнения: 2 663
Чак сега нахраних детето и реших да продължа с темичката и к'во да видя вие добре сте се разписали -Браво.

ivalinai, много ми е мъчно за това, което си преживяла точно по празниците, нагушвам те силно и стискам палци съвсем скоро наистина да ни догониш...

jujka, аз ако бях на теб сигурно щях да им запаля кабинета на тия дето са ти определили диагнозата!!!При първата ми бременност отивам аз на лекар и ми сервират, че съм с извънматочна и чак ми насрочиха ден за операция. Рев, сополи , но реших да потърся още едно мнение, защото в България докторите ни са под всякаква критика.Отидох до Шейново, при една от най-добрите гинеколожки и жената си ми каза, че всичко е ок, бременността си ми е нормална макар да се вижда с мнооооооооого фантазия, та сега имам син на 10 месеца.Искам само да ти кажа, че първата "лекарка" сигурно съжали , че е започнала да практикува!!!

Иначе аз раждах в Майчин дом, с предварителна уговорка и лежах във ВИП-а на 12-я етаж, сега пак мисля да стане така.Адски съм доволна от всичко и от всички- доктора ми даже и пари не искаше да вземе, а бе , жесток човек и много добър специялист.

Значи в другата отчетна където се подвизавам, заедно с имената на майките пишехме и града, та ви подканям съвсем чистосърдечно да ми напишете от къде сте и ако имате някакви предложения да ги споделите с мен.Принципно мисля да изключа линковете с определяне на термина и т.н. и да пусна други полезни стига да намеря.

За дрехите - миналата бременност не съм си купувала дрехи, който да не мога да си нося и след това.Не мога да ги понасям моделите за бременни, супер убити цветове, ужасни кройки ( имам предвид българските).И сега не мисля да купувам , но съм си харесала една рокля в Mothercare  и евентуално нея може да си взема.Иначе преди си носех и дънки и нормални поли, без да съм си стягала корема, просто бяха по-големи или ги смъквах под корема.Винаги си слагах боди или нещо , което да ми пази кръстта и хем изглеждах добре хем бях с огромен тумбак.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271

jujka, аз ако бях на теб сигурно щях да им запаля кабинета на тия дето са ти определили диагнозата!!!

Защо да им се сърдя на лекарите, като наистина нищо не се виждаше, аз нали гледах и аз. Знам какво трябва да се види (нали все пак ми е за втори път), наистина нищичко не се виждаше.

Важното е че все пак всичко завърши добре  Hug

# 11
  • Мнения: 534
бравор радвам се за всички ви...jujka, ехографа не беше с два монитора, но...както й да е...минало вече....а и мен само гърдите ми бяха понаедрели, нищо друго...
пращам ви един сайт, разгледайте го, може да ви е от полза...

www.butikmama.com               

# 12
  • Мнения: 941
ето и аз да се разпиша в новата темичка

Jujka  това което ти се е случило е направо ужасно, но да ти кажа той доктора много ги претупваше вчера и аз не останах доволна, явно му се празнува вече, важното е че всичко се е разминало с добър край
дано след нова година е по съвестен, да не се налага да търся друг,

# 13
  • Мнения: 564
Здравейте момичета  Hug! Първо искам да се похваля, че и аз най-после видях тупкащото миниатюрно сърчице  Two Hearts, много вълнуващо беше...Пожелавам скоро всички да сме ги видели и да продължаваме напред с нови вълнения Simple Smile.
Жужка, каква история само  smile3556   doh?!?! За пореден път съм възмутена и потресена от българските докове...И то такива които се занимават с чисто нов живот  newsm61!!!! Не ми се мисли.. Добре че всичко е свършило благополучно  smile3521..Както каза някой по-горе, на Коледа определено стават чудеса  Two Hearts...Мерси за инфото за магазинте  Hug, аз си купих едни дънчици много сладурски за бременни, хубаво е че изобщо не им личи, че са за бременни...А за убтите цветове съм съгласна..много тъмни и сиви неща има..Но аз съм доволна от придобивката!!

# 14
  • Мнения: 4 546
аз да се оплача от себе си. похвалих се вече, че си купих джинси. но ми бяха малко дълги и ги дадох да ги скъсяват. ама какво съм гледала, много къси съм ги дала  Shocked и сега мятам крачоли, много ме е яд на мене си  Close и на мъжо, щото го питах и него "така добре ли е"  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт