Инкубационен период при варицелата

  • 3 817
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Какво означава инкубационен период? Сигурно ще разсмея повечето от вас с въпроса си, но съм невежа в това отношение, а силно се притеснявам за малкия, който вероятно вече е носител на варицела, защото контактуваше със даразения си братовчед. Четох, че инкубационният период при варицелата е средно 14-15 дни. какво означава това? Че след около 14-15 дни ще му избият пъпките или толкова време трае болестта? Моля, обяснете ми.

# 1
  • Мнения: 5 391
Инкубационният период е времето от заразяването до първата проява на болестта, в случая до появата на пъпки.
Аз знам, че е около 15 дена.

# 2
  • Мнения: 7 723
....  Четох, че инкубационният период при варицелата е средно 14-15 дни. какво означава това? Че след около 14-15 дни ще му избият пъпките .....
Точно  Peace Аксо детето е заразено с болестта, след 14, до 21 дена би трябвало да му избие първата пъпка  Peace

# 3
  • Мнения: 3 929
Много ви благодаря! Весели празници!

# 4
  • Мнения: 150
Понеже току що го минахме, та съм запозната. Инкубационният период е 11-21 дни. Заразяването може да стане само от БОЛЕН, не от човек, който е бил в контакт с болен и още не се е разболял. А самата болест /карантината/ трае 9 дни. След 9-тия ден има още пъпки, но вече са завехнали. А има и ваксина срещу варицела. Оказа се, че в западна Европа децата по принцип се ваксинират за варицела. Смятам да ваксинирам по-малкия си син, защото е голяма мъка и тормоз за детето.

Общи условия

Активация на акаунт