за задържането на вода

  • 3 762
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
Ей сега бях на консултация и споделих с лекарката, че съм подпухнала, краката са ми надути, а ставите на пъстите на ръцете ме болят  Tired Тя каза, че това е в резултат на задържане на вода и ми пусна пълна кръвна картина. Каза, че ако резултатите са лоши, е възможно да вляза в болница. В края на седмия месец съм и винаги съм си мислела, че задържането на вода и отичането на краката е нормално за бременността.....Толкова ли е сериозно според вас  newsm78 че чак и за болница да ми споменава  Cry

# 1
  • Мнения: 2 005
Не се притеснявай нали и в патологична бременност трябва да има някой.Просто ще бъдеш под наблюдение,може би се притеснява да нямаш албумин в кръвта.Абе,не е толкова сериозно,ще ти изследват и орината,ще полижиш няколко дена и това е.Аз като бях бременна,моята наблюдаваща гинеколожка ми изписваше постоянно да пия едни хапчета ,точно за това да не се подувам,т.е.да не ми отичат краката.Така,че не се безпокой,какви по-ужасни неща има...Весели празници и успех!

# 2
  • Мнения: 865
не ми се струва толкова притеснително,но все пак гледай голямото количество течности,което изпиваш да е до към 19ч.можеш и да си пийваш чай от каркаде-има леко диуретично действие.споко newsm10

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 702
Вярно е, че повечето бременни се подуват, но в някои случаи това може да е индикация за проблеми с бъбреците. А това пък освен другото може да доведе и до високо кръвно, което е много опасно през бременността и по време на раждане. Доколко това е опасно може да каже само лекарката ти. Определено тя знае повече, особено пък в сравнение с  хора, които пишат ОРИНА или пък ЛИЖИШ.
Имай й доверие. Успех!

# 4
  • Мнения: 2 005
Определено тя знае повече, особено пък в сравнение с  хора, които пишат ОРИНА или пък ЛИЖИШ.
Ако някой иска да се заяждаме за неволни правописни грешки, моля да ми се обади. newsm78
Единствено в случая исках да помогна, тъй като съм изпитала всичко на гърба си. Знам прекрасно как се пише "урина" и "полежиш", което означава бездействие в легнало положение. Не съм уточнила, че е най-добре дамата да се консултира с наблюдаващия лекар, тъй като смятам, че това се подразбира от самосебе си. Аз разбира се съм дала само своето мнение, а и това е въпрос, който не може да бъде разрешен с кореспонденция в интернет. Съжалявам, че съм подразнила Evgenia с неволните си правописни грешки #2gunfire. Отдавна нямам ученически бележник, иначе бих и го предоставила да ми напише необходимата според нея слаба оценка. Моя "калпазанин" е вече на една година и пет месеца и вече се опитва да ми помога в писането. Не сме на 5 месеца и по цял ден да спим и да лежим. baby_neutral Отдавна мина това време - на мама сладура.  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 616
И аз съм отекла и се подувам, но моята лекарка смята, че съм си ок и да не се притеснявам.

# 6
  • Мнения: 4 978
Не се притеснявай, нека излязат резултатите, не е страшно.
Аз задържах течности и се бях подула ужасно, не можех дори обувки № 41 да обуя, а резултатите от изследванията на кръвта и урината ми бяха ок.
Неприятно усещане е, но след раждането ще се оправиш  Peace
В седмицата след раждането свалих 18 кг  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 7 803
може и да е безобидно, но може и да не е. аз се подух изведнъж в петък, в понеделник бях при доки, откри белтък в урината и ме прати в болницата за приемане с диагноза бременно натравяне (не знам как се казва на бг  Embarassed ) приехаме ве4ерта, влезнах си в стаята и след 5 мин ми изтекоха водите и раждането запо4на. не искам да те пла6а, а да ти кажа, 4е каквото ти каже доки, това 6те прави6 и вси4ко 6те бъде ок  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
Задържането на вода не винаги е безобидно явление и много моля момичетата, които не са наясно с възможните медицински рискове и последствия, да не раздават успокоения с лека ръка!  Naughty

Да, вярно е, че понякога бременните просто се подуват - от седенето в неудобно положение, от много активност, от жега... Но задължително се пуска ПКК и урина, за да се установи дали причината не е другаде. Защото ако имате албумин, високо кръвно и/или проблеми с бъбреците (все причини за подуване), е възможно плодът да страда. Патологията на родилната клиника не е създадена, за да плашат бременните с нея, нито пък за да източват Здравната каса.

ivanah, каквото и да се окаже, постарай се да бъдеш спокойна, доколкото това е възможно. Убедена съм, че лекарката ти няма да те прати в болница, ако това не се налага наистина. Аз също имах проблеми с бъбреците, пих лекарства, консултирах се по-често със специалист и всичко беше наред, защото го хванахме навреме! Успех!  Peace

# 9
  • Мнения: 4 978
Задържането на вода не винаги е безобидно явление и много моля момичетата, които не са наясно с възможните медицински рискове и последствия, да не раздават успокоения с лека ръка!  Naughty

И аз те моля да четеш по-внимателно, защото никой не "раздава успокоения с лека ръка", а споделя собствено мнение и опит, без да се опитва да я откаже от това да си направи необходимите изследвания и консултации с наблюдаващия бременността...    Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 249
Cruela D'Evil, не виждам защо се засягаш, след като ти изрично си написала, че "Аз задържах течности и се бях подула ужасно, не можех дори обувки № 41 да обуя, а резултатите от изследванията на кръвта и урината ми бяха ок." След като резултатите ти са били ОК, значи подуването ти е било просто бременно неразположение! Не съм визирала конкретно теб, не съм те цитирала, не разбирам реакцията.

Както и да е - весело посрещане на идущите празнични дни!  Peace

# 11
  • Мнения: 702
Отоци може да имаш и при нормална бременност.
Изследванията се правят заради  албумин и токсикоза, които непременно трябва да се лекуват.

# 12
  • Мнения: 1 183
Изобщо не се притеснявай аз от самото начало с големи отоци на краката и ръцете и винаги ми правят изследвания,но нищо всичко е наред просто сам си такава Peace

# 13
  • Мнения: 750
Подух се като тиква за една нощ през 5 месец от бременността , веднага дадох урина /дори в нашата поликлиника това го вършат за 10 мин и 3 лв./ оказа се че всичко е наред, но аз се консултирах с лекар как да постъпя, посъветва ме да пия всеки ден по една кофичка кисело мляко - ненавиждам го, но благодарение на него за сега не са се повторили отоците ми.

# 14
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И аз се бях подула малко в края на бременнотта и споделих с доки и той ми назначи някакви изследвания, заради които ме приеха в болница, а според мен не трябваше! Там искаха да ми вливат разни банки и инжекции, без никой да ми обясни какво е това и аз отказах! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт