Кога се "израстват" играчките

  • 3 884
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 990
С тази цел и аз съм свалила 3 чувала в мазето-за следващата хала.То затова имаме много играчки ние-защото моята грам не е счупила ThinkingВ нейните ръце оцеляват и играчки тип-за 1 лев.Сега всъщност правим по един подарък на празник, никога не сме я претрупвали, от баби и лели не получава, само ние каквото сме купували през годините и от приятелчета за рождените дни.Има играчки от първият си рожден ден-ще ги вадим за бебата.Та затова минах на вариант-рядко, но скъпо и занимателно.Например-взимам от хубавите пъзели, Лото, както споменах/невероятно здрави играчки!/Кубчета също много уважава и така...Кола с дистанционно...

# 31
  • Мнения: 2 839
ПО принцип колкото и да го мислиш, никога не може да си 100% сигурна, че дадена играчка ще се хареса на детето ти, а да не говорим пък и да играе с нея цели 2г.
У нас, колкото и да съм против, минават и заминават страшно много играчки. Факт е обаче, че единствените 2 неща, които се задържаха повече от 1г. са играчки скопи, донесени от Щатите. Не защото са от Щатите точно, а защото някой му е мислил като ги е правил, какво ще се хареса на децата и ще им задържи вниманието повече от 2 мин. Едното е една гъба висока към 50см, с герои от Пух по нея, правят разни неща с нея, не ми се обяснява точно, но с нея играха от 0,5 до 2,5г. Другото е едно "село". На една голяма плосктост има къщи, магазини, път който се върти, хора, а децата правят разни неща с тях.
А да! Най, ама най-ценната ми инвестиция са едни камиончета, които се бутат с крачета. Купихме ги когато бяха на 1г., още ги карат в къщи  Mr. Green

# 32
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не е задължително да са много скъпи за да са качествени.Купуваме играчки на Симба-много добро качество на прилични цени,пак и имат разнообразие и за по-малки и за по-големи дечица. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 480
Купувала съм всякакви играчки - и евтини, и скъпи. Големия интерес е първите 5 минути. После му е все тая. Трябва да му разигравам куклен театър за да ги поиска. Единствената така да се каже любима играчка за сега е една дрънкаща топка с дръжка, с която се бута. Може би като порасне още малко ще се заиграва  и ще има смисъл да купувам скъпи и качествени. За сега се случва често и аз да ги чупя без да искам, като ги пръсне на пода и случайно настъпя някоя.

# 34
  • Мнения: 1 069

Тази играчка получи големият ми син на Рождество 1998г и беше голямо забавление, по-късно и малкия доста игра с нея. Много добра играчка- развива много способности.Вече сме я подарили на някого, но самия факт, че все още се продава, говори за това колко е успешна.

# 35
  • Мнения: 6 206
Това с играчките си е цяла философия.
Принципно е вярно, че скъпите и маркови играчки са винаги по-сполучливи. Но само принципно.
Има един дартс на Спайдърмен, който струва 3 лв. И е уникален. От него съм продала над 50 бройки, подарила са сума ти деца и всички си играят с него до скъсване. Буквално до скъсване. За съжаление вече не се внася.
Също и една игра на риби, на жаби, на маймуни, това са три различни игри.
Разказвали са ми майки, че децата играят на тях дори и когато ядат, направо "напаст" Laughing

За малките съм забелязала една много сполучлива игра, замък, по който с чукче се спускат топки, китайски, мисля че е имитация на Чико, ей тази игра колко работа ми е свършила в центъра, направо не е истина.
Понеже темата започва във връзка с един паркинг - паркинги има много, и сполучливи и не толкова. Истината е, че много внимателно трябва да се избира и след време се научаваш да различаваш какво истински си харесва на децата. Но пак си е до детето....

# 36
  • Мнения: 5 288
Старая се да купувам качествени играчки и да не се притеснявам че ще се разпаднат в ръцете на детето или ще бъдат изядени на части Mr. Green. Номера с пистата ми е много познат, синът ми беше около 6 годишен - такова разочарование не съм виждала. Повече не повторих. Фаворити винаги са били конструктори на LEGO. Въпреки че е вече е голям батко, но една миниатюрна играчка я пази ревностно - комплект вратар, футболист (Зидан), врата и две футболни топчета - около 20 лв. беше, като малък много играеше с нея.
За малката фаворити ми са Tolo (сортер - голямо попадение, къщичка, животни, състезателна количка - тези са в момент на опознаване ), Chicco (влакче, телефонче) и Fisher price (слонче с кубчета), клавиатура от компютър, от вчера - кубчета Дисни (от тези, които имат бутончета), кутии от играчки, шивашки метър  Rolling Eyes, дървените играчки (засега са прибрани - много ги гризе Sad) и плюшки на ТСМ.

Мамунката, откъде може да се купи тази играчка ?

# 37
  • Мнения: 5 362
Не е задължително да са много скъпи за да са качествени.
Peace
На нас бързо ни минава интереса към играчките,може би е от възрастта,така че не държа да са скъпи.Да имат привлекателен външен вид и да правят нещо-така ги избирам.

# 38
  • Мнения: 1 242
Мамунката, откъде може да се купи тази играчка ?

Извинявай, за закъснението с отговора. Ето линк към магазина, но не знам дали доставят навсякъде.
http://www.holzspielzeug-kaufen.de/Motorik/Motorik-allgemein/Akt … -Wuerfel-139.html

# 39
  • Мнения: 5 288
Мамунката , благодаря много  Hug!

# 40
  • София
  • Мнения: 3 421
   Моите деца не си пазят много много играчките за съжаление. Щерката не ги унищожава съзнателно, но явно не внимава, а малкият някои неща нарочно ги чупи newsm78. Миналата година говори два месеца за пожарна. Купихме я за Коледа и на следващият ден стъпи отгоре и я счупи на две(дори не се натъжи, а толкова я чакаше newsm78).
  За това се отказахме да купуваме скъпи играчки.
  За сметка на това нямаме нито една скъсана книга - особено щерката много си ги пази.

Чакам още малко малкия да порасте и започвам да изхвърлям с чувалите.
Играят си с много малко неща, а останалите разхвърлят.
Щерката сега е на вълна четене и рисуване, от време на време да нареди някой пъзел или да поиграе с куклите.
Малкият си играе с коли и конструктори. Всичко останало си стои в кашоните. А сега голяма игра с празни пластмасови шишета. Ходи му купувай Лего на това диване.

 По този повод се сетих за едни приятели, които купиха много хубав и скъп кран за момченцето си. Обаче то ама въобще не играе с него.
Бащата леко ядосан му казва - играй си с крана де, защо стои, знаеш ли колко е скъп?! А малкият - е, нали дядо Коледа го е купил! Laughing

# 41
  • Мнения: 1 364
Аз съм против купуването на много скъпи играчки. На Алекс бързо й омръзват. Винаги си играе с новите играчки, като изключим конструктора.
За миналата Нова година й бяхме купили голям влак /искаше дядо Коледа да й донесе влак/. Излезе пълен боклук - вагоните излизат от релсите, релсите се изпочупиха при сглобяване....

# 42
  • Мнения: 2 784
 
 По този повод се сетих за едни приятели, които купиха много хубав и скъп кран за момченцето си. Обаче то ама въобще не играе с него.
Бащата леко ядосан му казва - играй си с крана де, защо стои, знаеш ли колко е скъп?! А малкият - е, нали дядо Коледа го е купил! Laughing
Хе-хе,, браво на детето.
А кики  ме подсети, че имам страхотен влак от моето детство. Немски с 2 вагона, локомотив и бибитка. Трябва да го пусна на малката, ама не знам дали още продават от онези големите плоски батерии... newsm78

# 43
  • Мнения: 2 839
По този повод се сетих за едни приятели, които купиха много хубав и скъп кран за момченцето си. Обаче то ама въобще не играе с него.
Бащата леко ядосан му казва - играй си с крана де, защо стои, знаеш ли колко е скъп?! А малкият - е, нали дядо Коледа го е купил! Laughing
Sick Sick Sick
Защо изобщо трябва да се коментира цена на играчките пред децата и да се обръща вниманието на децата в тази посока!? От около месец моите деца започнаха да питат за разни неща "Това колко струва", според мен без изобщо да разбират смисъла. Това мен ме притеснява, не знам откъде им хрумна, при положение, че у нас никога не се коментира кое скъпо, кое не.
Май се впускам в руга тема  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт