Откога хранене на 4 часа

  • 690
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Мами, Ани е на почти 6 месеца, но продължава да си иска храната на 3 часа. Захранена е, на обяд давам зеленчуково пюре, а към 19,00ч. давам каша+ АМ. Ако я уцеля будна й давам плодово пюре между храненията, засега яде ябълка и круша. Сама ли трябва да мине на 4 часов интервал?

# 1
  • Мнения: 6 164
Откогато детето самичко си увеличи интервалите между храненията.
Когато захраних с пюрета, сам си направи интервала 3,5 ч. - явно вече се засищаше за по-дълго. Още е на същия интервал. Понякога се храни на 4 часа, но рядко и то когато няма апетит от зъбоникненето. Не мисля да го насилвам, няма логика да държиш детето гладно.

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Детето само ще си покаже - моя син от 6 месечен е на 4 хранения през 4 часа, той сам така реши  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 361
Детето само увеличава интервала между храненията. Поне при нас беше така.  Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Детето само си увеличава интервала.Сама ще разбереш кога е готово за това.

# 5
  • София
  • Мнения: 186
Здравей, Maxin. Мен също ме вълнува този въпрос. Дъщеря ми е на близо 6м., но сме все още на 6 хранения, през три часа. Аз започнах да и давам и плодово пюре между хранене сутрин и каша, която замества яденето в 15ч. Би трябвало да не огладнява на 3ч, но след 2ч и половина-3, отново е гладна- много гладна. Храня я с Аптамил 2- 160-170 мл. 

# 6
  • София
  • Мнения: 1 230
А ние на Фризовом по 160-170мл.
Гладницата на мама! Wink

# 7
  • Мнения: 5 362
Детето само увеличава интервала между храненията. Поне при нас беше така.  Peace

# 8
  • Мнения: 510
Синът ми е на 10 месеца и все още се храни през около 3-3,5 часа. Опитах да увелича интервала, обаче не стана. Общо взето следя кога дава признаци на глад, не спазвам съвсем стриктно някакви часове.

# 9
  • Мнения: 2 019
ние се храним така от 2 месеца

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Някъде на 9-10 месеца беше newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 3 644
И досега се храни на 3часа и половина.Така си го направи сам и таак ме устройва и мен- вечерното хранене сам си го спря на 2 месеца

Общи условия

Активация на акаунт