Как се пълнят мъфините с крем?

  • 17 252
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Досега правя все стандартни, но за Нова година искам да направя нещо по-разкошно. Знае ли някой как става пълненето? С шприц ли се инжектира през дупчица отгоре или трябва да отрежа капаче, да издълбая вътрешността и да пълня с лъжичка? Предполагам, че по първия начин става шприцоването на някой по-течен конфитюр, а по втория - с крем.
Споделете вашия опит!

# 1
  • Мнения: 1 215
Пекат се с пълнежа заедно.

Сипваш сместа наполовина, или повече- 2/3, във формите, после слагаш пълнежа и доливаш отгоре останата смес.

Успех   chef

# 2
Къде си виждала мъфини пълнени с крем?  Shocked По определение това няма как да стане.
Ако има някакъв пълнеж слаган по време на печенето, той не е крем и не е течен така че да попива.

# 3
  • Мнения: 1 215
Къде си виждала мъфини пълнени с крем?  Shocked По определение това няма как да стане.
Ако има някакъв пълнеж слаган по време на печенето, той не е крем и не е течен така че да попива.

Има мъфини с плодов и какаов крем. Grinning
Естествено не трябва да е много течен

# 4
  • Мнения: 4 380
Къде си виждала мъфини пълнени с крем?  Shocked По определение това няма как да стане.
Ако има някакъв пълнеж слаган по време на печенето, той не е крем и не е течен така че да попива.

Има мъфини с плодов и какаов крем. Grinning
Естествено не трябва да е много течен

Имам 2 книги с по над 250 рецепти за мъфини, но нито една с крем. Може ли рецептите?

# 5
  • Мнения: 1 116
Ето тук две рецепти за мъфини с пълнеж

Мъфини с пълнеж

Мъфини - пеперудки

пълнежа може да е и с някакъв друг крем,  не само сметанов

# 6
  • Мнения: 4 380
Ето тук две рецепти за мъфини с пълнеж

Мъфини с пълнеж

Мъфини - пеперудки

пълнежа може да е и с някакъв друг крем,  не само сметанов

Мъфини никога не се разбиват с миксер! Структурата на мъфина е въздушна поради нееднородния състав на тестото. В случая плътната кексова смес е издълбана и заедно със сметана всичко това е напълнено. Когато бях тийнейджърка така "оправях" всички неудачни торти. Grinning
Всъщност, тези издълбани кексчета нямат нищо общо с мъфини. Wink Тарталетки във форми за мъфини.  Wink

# 7
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777

Мъфини никога не се разбиват с миксер! Структурата на мъфина е въздушна поради нееднородния състав на тестото. В случая плътната кексова смес е издълбана и заедно със сметана всичко това е напълнено. Когато бях тийнейджърка така "оправях" всички неудачни торти. Grinning
Всъщност, тези издълбани кексчета нямат нищо общо с мъфини. Wink Тарталетки във форми за мъфини.  Wink

Добре, след като мъфините не са малки кексчета, какво са? Дай точно определение!  Peace

# 8
  • Мнения: 172


 Това са моите мъфини - пеперуди по рецептата на Танита. Направих ги за рождениия ден на дъщеря ми. Децата много ги харесаха  Laughing Напълних ги с шоколадов крем "Оле" на д-р Йоткер.

# 9
  • Мнения: 3 550
Виждала съм снимки в книги. В нета с мъка открих това:
http://www.oetker.de/wga/oetker/html/frameset/dnoh-5mwegv.de.htm … mwegv?Search=true
Тук добре си личи, че са разрязани и горната част е поставена върху крема. Може би е добра идея все пак и да се поиздълбаят отвътре.

Наталина, мерси за рецептите!
Лайв Джаз, по твоя метод май ще се разтече крема. Сигурно е подходящ за по-твърд пълнеж.

# 10
  • Мнения: 4 380
Добре, след като мъфините не са малки кексчета, какво са? Дай точно определение!  Peace

Ами не случайно не се наричат кексчета, а мъфини. Тестото не е кексово и не са много тези мъфини по чиято рецепта би могъл да се опече голям кекс. Основната харектеристика на мъфина както казах- гранулираност и нехомогенност.

# 11
  • Мнения: 7 091
Добре, след като мъфините не са малки кексчета, какво са? Дай точно определение!  Peace

Ами не случайно не се наричат кексчета, а мъфини. Тестото не е кексово и не са много тези мъфини по чиято рецепта би могъл да се опече голям кекс. Основната харектеристика на мъфина както казах- гранулираност и нехомогенност.

Ксения, не си права, че няма мъфини с пълнеж! Тук по всички магазини има мъфини с най-различни пълнежи- кремообразни, сладка, плодови като пюрета и т.н. При това не са рязани и пълнени, но не мисля, че и са печени с пълнежа.
За това, че мъфините не се разбиват с миксер, пак не си права. Има си похвати разбира се, не просто да пуснеш миксера и да го държиш в купата докато върти в кръг. Такива по-"въздушни" неща неща се разбират с миксер, но пак казвам- има си начин, а не просто да сипеш всичко в купата и да включиш миксера. Peace

# 12
  • Мнения: 4 380
Нима казах, че няма мъфини с плънка? Казах, че не съм срещала мъфин с крем. Има мъфини с по-плътни плънки като шоколад или нещо твърдо и те се пекат точно с плънката. С крем не съм виждала. Въпреки че и аз съм там където си и ти. Има "мини-кейкове", което не са мъфини.

Би ли разказала за специалните похвати?

# 13
  • Мнения: 1 116
Нима казах, че няма мъфини с плънка? Казах, че не съм срещала мъфин с крем. Има мъфини с по-плътни плънки като шоколад или нещо твърдо и те се пекат точно с плънката. С крем не съм виждала. Въпреки че и аз съм там където си и ти. Има "мини-кейкове", което не са мъфини.

Би ли разказала за специалните похвати?

Добре след като разбрахме че това не са мъфини, би ли споделила какво е мъфин, рецепти по които ти правиш мъфини, снимки?

Има хиляди рецепти за мъфини, сладки, солени, различни съставки, различни начини на приготвяне. Не можеш да ме убедиш обаче, че само когато тестото се бърка на ръка се нарича мъфин. Нали не мислиш, че всички мъфини които се продават тук ги бъркат на ръка?!
А рецептата за мъфините-пеперудки колкото и учудващо да е наистина се слага всичко и се разбърква. Колкото и пъти да съм ги правила винаги се получават страхотни. А на децата ми, когато ги хапват хич и не им пука дали това се казва точно мъфин, или кексче, или кексче с пълнеж.


Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 20:17 от Tannita

# 14
  • Мнения: 7 091
Нима казах, че няма мъфини с плънка? Казах, че не съм срещала мъфин с крем. Има мъфини с по-плътни плънки като шоколад или нещо твърдо и те се пекат точно с плънката. С крем не съм виждала. Въпреки че и аз съм там където си и ти. Има "мини-кейкове", което не са мъфини.

Би ли разказала за специалните похвати?

АМи не знам ти къде си, но тука има специално МЪФИНИ с черни боровинки и бял ТЕЧЕН крем в повечето кафенета. И в ПА ги имаше, и тука в НЙ ги има. И мини-кейка наистина няма нищо общо с мъфините както казваш, но за толкова време тука мога да направя разлика между двете, както и мога да чета етикета разбира се Simple Smile

А за специалните похвати- ами в ресторанта, където работех сме използвали миксери дори и за пандишпана и винаги е ставал разкошен. Начина на движение на миксера в подобен на този на бияча. По-точно от това не мога да го обясня, просто трябва да се покаже. Казвам това, защото повечето хора ползват миксери със стойка и при тях просто движение ( освен в кръг) няма , за това продукта след това е стиклав и не се получава добре.

Общи условия

Активация на акаунт