биберон за кърмено бебе

  • 1 356
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 139
Зверолинка като ми я дадоха в болницата на 4-тия ден с такова движение ме заръба все едно никога преди това не е яла от шише ами акушерките са я кърмили. Бях си взела биба във болницата но не я искаше. Още я мъча от време на време с бибите имаме ги 3 ама не иска. Прави една физиономия все едно че ще повърне. През деня проблеми нямаме, ама вечер след като се изкъпем към 8 часа докато заспи към 12 - 1 сме от едната цица на другата.

# 16
  • Мнения: 5 026
Давам още от третия му ден. И до сега не се е отбил. В момента, вкойто се насуче, започва да се изнервя и си го търси.

# 17
  • Мнения: 487
Когато бебчо беше на около месец, давах около 3-4 дни залъгалка, но след това попрочетох тук-там и спрях, не мисля повече да давам  Peace

# 18
мойта бебка е на 15 дни, но никак неиска да спи в леглото си, и затова се чудех дали ад я залъжа с биберон,но ще изчакам докато порасне, благодаря ви за отговорите

Според ААП беберон е нещо добро и неговото ползване "не се обезкуражава" . Препоръчват да се дава от мин 2 седмици, най-добре 1 месец. Ние даваме от 3-тата седмица.

Причините да почнем са следните
-открие ли си пръстите, беберон няма да му е достатъчен (Спок), затова след 1-вия месец може да е късно
-от беберон се отбива естествено към 6-9 месец, докато пръст се смуче с години (знам от собствен опит)
-на нашия му помага да се успокои след като се нахранил.
-смученето на биберон развивало мозъка (пак ААП)

Вече се научихме да разбираме кога е гладен и кога му се смуче, но минахме през няколко биби докато си хареса.

Рисковете са 2
1)Да не обаркаш глада и съответно да гладува - следи как наддава
2)Да не злоупотребяваш, отказвайки му контакт

Това е нашия опит

# 19
  • Мнения: 532
В библиотеката има много интересни статии за биберона.
Аз лично не давам и не съм давала. Това не значи, че бебето ще си смуче пръстите - не и ако получава неограничена възможност да суче от гърдата, което правеше и прави моят син. Предпочитам да използва мен за залъгалка, отколкото парче гума вместо мама.

Точно ,сякаш аз съм го писала.
Имало е моменти,в които съм се притеснявала-когато си изучваше пръстчетата,пък и всички наоколо(начело с майка ми) настояваха да давам биба,защото иначе ще си с смуче палеца.Въобще не е задължително.
Аз просто предлагах гърда всеки път,когато е неспокоен или си лапа ръцете.
Някак си ми звучи неубедително това,че е полезно-даването на биберон,за улеснение на родителите може би... newsm78
но детенцето има нужда най-вече от майка си.
В същото време стига наистина да не се прекалява,да се използва само за приспиване примерно едва ли е такъв проблем.

# 20
  • Мнения: 1 393
Аз също давам биберон, но изчаках до 6-7 седмица преди да го дам за първи път- исках да съм сигурна, че сукателните рефлекси и навици за гърдата и кърменето са добре обособени и няма да ги "объркам" като дам биберон. Така и стана- засега няма проблеми, гърдата и кърменето  си вървят, биберона също и едното не пречи на другото.

Общи условия

Активация на акаунт