и пак за упойките при раждането

  • 1 212
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 043

И никой не се сети да каже за какво раждане иде реч - нормално или секцио? И още един път никой не се сети да каже разликата между епидурална и спинална упойки.
Никой не може да каже как ще роди,освен ако не е планово секцио.А относно вида на упойките-никой не е питал за разликите  Peace

# 16
 Аз съм за пълна, толкова смотани анестезиолози има, че ако му нямаш пълно доверие не давай да ти правят нито епидурална, нито спинална, моето секцио беше с пълна и пак добре, че случих на добър анестезиолог, че излязох много бързо от упойката и се чувствах много добре. Успех  bouquet

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не е лошо първо да се прочете малко и тогава да се дава мнение Peace!Вярно,че анастезиолога е много важен,но чак да те прецака newsm78.Нито е страшно,нито боли!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 877
Не е лошо първо да се прочете малко и тогава да се дава мнение Peace!Вярно,че анастезиолога е много важен,но чак да те прецака newsm78.Нито е страшно,нито боли!

Не знам как си реши, че си от малкото чели по темата?!?! Както се вижда от постингите по-горе - мненията дали боли или не са много противоречиви. И моля те позволи ми да се съмнявам в "кадърността" на лекарите!!! Такива неща съм преживяла, видяла и чула, че косата ми се изправя. Само се моля Господ да ни пази...

# 19
  • Мнения: 11 003
За епидуралната една приятелка ме успокои, че дори не е усетила кога са й я сложили.
Но ако отидеш в болницата с разкритие, по-голямо от определен размер, вече нямало смисъл от упойка.  Cry

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Защо? На мен ми я сложиха, когато имах 5см разкритие. Целта беше да имам сили за остатъка от раждането и напъните. След поставянето й усещах контракциите като болка от МЦ.

# 21
  • по света
  • Мнения: 1 587
Мен ме боля, но само докато мине катетъра.Проблема е че имам малформация в гръбначние стълб за която не казах от страх да не ми откажат упойка. Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 2 952
Искам да попитам вярно ли е , че поставянето на епидурална упойка много боли. Дали си струва да си поискам такава. Чета противоречиви мнения тук- някои са доволни други казват , че е рисковано...
А има ли други обезболяващи, които могат да се сложат( хапчета някакви например...) newsm78


Самото поставяне не  боли , защото местото се обезболява с местна упойка , която сама по себе  си боли като при  вземане на кръв.Изчети  всички теми за  епидуралната и давай смело!Няма нужда да се  мъчиш  без упойка и с разни старовремски схващания. PeaceАз раждах така и пак така ще раждам втория път.Никаквио Болки не усещах , а само  стягане по време на контракциите.Сложиха ми  я на 3-4  см. А повярвай , болките тепърва предстояха до  10 ....и  по време на самото раждане.Добре , че има  епидурал. Rolling Eyes Simple Smile

# 23
  • Мнения: 999
мен не ме е боляло а ми беше неприятно. аз първо мислех да раждам без упойка, но точно когато болеше най много лекаря дойде и ме попита дали искам упойка и аз се съгласих веднага. сега не съжелявам че ме е "изнудил" и пак бих родила така.

# 24
  • Мнения: 929
Не ме боля. Усетих съвсем леко убождане и толкова. Само че от нея не получих напъни и трябваше сама да напъвам, а и не ми помогна особенно - след 12 часа  ужасни (който бих изтърпяла пак) болки, не видяк келипир от последния половин час.

Общи условия

Активация на акаунт