за вредата от червилата

  • 4 381
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 459
Е хубаво де.Моите всички са ейвънски  ине почерняха.Или нямат и ли аз не правя нещата както трябва.Възможно ли е всички марки да почерняват???
Аз мисля,че тук трябва да се иска мнение от химик-Доколкото знам оловото отдавна е забранено за употреба в козметиката.Възмоожно е и някаква друга реакция да става.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 626
Абе той бензина е безоловен, ние за козметиката се чудим дали съдържа олово  Rolling Eyes
Става някаква реакция явно между някоя от съставките в козметиката и златото, ама си има обяснение явно.
А сетих се нещо друго!
Като си нося златните обеци, и понеже са по-големички като ги махна частта от ухото която е била под тях е с някакъв такъв подобен цвят - сивкав.
А на ухото грим не слагам! Как става номера тогава? newsm09

# 32
  • Мнения: 927
Само да поясня, че RED EARTH е сравнително евтина марка и цена на червило 67 $ ми се струва меко казано съмнителна  newsm78.. бих казала невъзможна. Цените им варират около "намалената" цена.

# 33
  • Мнения: 2 309
Все се чудя,защо се плюят скъпите марки newsm78

# 34
  • Мнения: 511
Във всяка прашинка можем да открием потенциален носител на някакъв вирус Shocked И във всяка храна - нитрати и още сто пъти по сто вредни за организма вещества, които можем да погълнем с нея Rolling Eyes С въздухът, особено когато има "приятна" софийска мъгла, можем да вдишаме още толкова опасни нещица ooooh! И в този ред на мисли списъкът може да бъде безкраен Tired Какво предлагате - да седнем като Нероден Петко да се тюхкаме над евентуално възможните ситуации, над потенциалните опасности? С какво ще помогне това? Ще спрем да слагаме червило и вместо по него прашинките в чистия ни въздух ще полепват директно по устните ни Crazy После ще спрем едно по едно всичко опасно Shocked Да си осигурим стерилна среда ли? И да заживеем в един свят от правила за безопасност Crazy НЕ, БЛАГОДАРЯ Peace

# 35
  • Мнения: 3 050
Във всяка прашинка можем да открием потенциален носител на някакъв вирус Shocked И във всяка храна - нитрати и още сто пъти по сто вредни за организма вещества, които можем да погълнем с нея Rolling Eyes С въздухът, особено когато има "приятна" софийска мъгла, можем да вдишаме още толкова опасни нещица ooooh! И в този ред на мисли списъкът може да бъде безкраен Tired Какво предлагате - да седнем като Нероден Петко да се тюхкаме над евентуално възможните ситуации, над потенциалните опасности? С какво ще помогне това? Ще спрем да слагаме червило и вместо по него прашинките в чистия ни въздух ще полепват директно по устните ни Crazy После ще спрем едно по едно всичко опасно Shocked Да си осигурим стерилна среда ли? И да заживеем в един свят от правила за безопасност Crazy НЕ, БЛАГОДАРЯ Peace
добре казано  Peace

# 36
  • Мнения: 764
Наистина,ако има химици е добре да се включат,защото май-май това не е тест за наличие на олово. newsm78

# 37
  • Мнения: 336
Почти всички козметични продукти съдържат вредни съставки или такива, които не са изследвани какви потенциални вреди могат да нанесат върху човешкия организъм. Има една американска организация 'Environmental Working Group', която освен с всичко останало се занимава и с изследвания върху безопасността на използваните съставки, които повечето козметични компании използват в Америка. На техния сайт: http://www.ewg.org/reports/skindeep2/ може да проверите какви вредни съставки съдържат червилата, пудрите, лосионите и т.н. на световно известни марки като L'oreal, Clinic, Lierac и т.н. Мога само да обобщя, че след като изчетох всичко на сайта им установих, че повечето големи и богати компании влагат много химически съединения в продуктите си, като гонят бърз ефект (антицелулитните кремове и антиейжинг кремовете) за сметка на насищане на кожата с химикали. Някои от влаганите химикали се добавят с цел стабилизиране на емулсиите (да не се утаяват), по-добра хомогенност, удължаване срока на годност, всичко това е неизбежно, но никой не е изследвал как точно тези стабилизатори и подобрителни влияят на кожата. Да не говорим, че химическите съединения в един крем например могат да си взаимодействат като образуват трети съединения, които един господ знае как влияят на кожата...Сами можете да си направите изводите.

# 38
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
 Shocked #Cussing out Sad лоша работа

# 39
  • Мнения: 463
то какво ли не е вредно в днешно време - всичко. не само оловото в червилото, а въздухът, който дишаме, храната, която ядем - фрашкана с консерванти, оцветители, подобрители и какво ли не. затова са толкова разпространени алергиите и астмите. ама къде да се скрием? къде?

# 40
  • Мнения: 1 254
абе, хора, как олово едва ли не във всичко  #Crazy - тук в тестването нещо не е реално. Това потъмняване едва ли е само от реакцията с олово, а и можете ли да си представите колко малка би била концентрацията на олово и колко малко се отделя от повърхността на пръстена и .... има нещо гнило тук  newsm78
Не, че оловото е за ядене и пиене дето се казва, не става дума за това ...
Най-общо, за ваше успокоение, според Директива 76/768/ЕЕС за козметичните продукти и приравнената към нея за България Наредба 36/2005 год. на МЗ:
Съдържанието на тежки метали в козметичен продукт ( в mg/kg), е не повече от: за мед – 50.00, олово – 5.00, арсен – 2.00; манган – 15.00. Не се допускат: живак, бисмут и кадмий

И тъй, оловото (и то някакво негово съединение) би могло да е някакъв пластификатор в червилото или да е част от пигментната смес, а да е далеч под допустимите граници.  Peace
Мисля, че не трябва да се притеснявате. Относно реакцията със златото - ще занимая колежките в лабораторията и може би ще ви пиша тези дни. Знам, че все малко време ще ми отделят Simple Smile
Иначе, аз като един нехимик с частични спомени от химията, ще се доверя на елементарния човешки опит ... Wink - нима не ви се е случавало халките ви да оставят окислена диря върху кожата ви понякога - я от вода, я от изпотяване на длани, или и аз не знам ... Мисля, че можете да опитате да драснете червило върху чист лист хартия и после с пръстена, макар, че не се знае с какво е обработван листът хартия Wink

Надявам се да пиша отново, а вас ви призовавам да не се травмирате като се има предвид горепосочените норми, които не изключват съдържанието на олово в козметичен продукт. Simple Smile
И освен това - защо просто не проверявате по състава на продукта, а тествате с пръстен. Почти бих се заклела, че в фдт-те ви, например, няма съдържимо на олово..
А някои червила, например гланцовете на Ейвън, имат прозрачно вакуумирано фолио преди отваряне, на което старателно е изписан състава - защо сами не пробверите.
Успех  Hug

# 41
  • Мнения: 661
На мен ми е много странно това, че именно за най- скъпата козметика става въпрос!  Thinking

# 42
  • Мнения: 1 254
права си, между другото  Peace

За жалост, при много марки се постига голям марж от цената чрез влагане на по-евтини съставки, или присъствието на ключови съставки в символични количества. И като добавим икономиите от мащаба ........ Индустрията има много грехове към човечеството  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 4 076
И освен това - защо просто не проверявате по състава на продукта, а тествате с пръстен. Почти бих се заклела, че в фдт-те ви, например, няма съдържимо на олово..
Чета доста внимателно състава,но за олово никъде не е писано.Значи или тестът не е валиден и черните резки имат съвсем друго обяснение,или-което е по-лошо-го използват,без да го пишат.

Общи условия

Активация на акаунт