КОШМАР СЪС СМЕТКА ЗА ТОК

  • 3 354
  • 31
  •   1
Отговори
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 655
Направо главата ми ще се пръсне...
Днес мъжът ми отива да плати сметката за ток в нашата поща,
и пощаджийката му казва, че в момента има срив в системата за
отчитане на тези сметки, но нали знае че трябвя да си подготви
доста солидна сума за тока - 2800 лева  ooooh! Money Banghead Rage Rage
Той естествено  newsm09, тъй като имаме бележки, според които
трябва да платим съответно за този месец 93 лева /на монофазен/ и 51 лева за трифазния.
В пощата естествено, не могат да му дадат повече информация, и звъним на телефон на Електроснабдяване.
Там любезната служителка, след като й казах абонатните номера на електромерите, ми каза - Да, за трифазния електромер
имате сметка 2800 лева, тъй като от юни месец насам всеки месец имате изравняване 400 лева  #Crazy Sick #Crazy
Какво е това изравняване брееееееееееееее!!!!!
Не съм чувала да се изравняват токовите сметки такаааааааааааааааааааааааааааааааааааааа!!!!!
Електромерът ни е на улицата от две години, инкасаторът има абсолютно свободен достъп до него, ток и да искам - не мога да крада!!!
Бележки сме получавали всеки месец, и чинно сме си плащали!
Освен това - на този трифазен ток, единствените консуматори са бойлера /а и той вече не е, защото минахме на газ/, и един котлон, на който се вари храна за кучето.
Отидохме до Електроразпределение Юг, където се водим, за да разберем какво става, те обаче, от днес на обяд вече са запразнили. И така - до 10 януари, ще си живеем в неведение.
Ще прекараме страхотни празници, няма що.
Много зле се чувствам. Това са си почти 3000 лева, егати.
А съм чувала, че с Електрото оправията е много трудна.
Незнам, ако имате някакви предположения за тази нелепост, кажете ми.

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Олеле, миличка, не ти завиждам! Ужас - 3 бона, тия луди ли са бе......

# 2
  • София
  • Мнения: 8 275
След като електромерът ви е на улицата иамте ли достъп до него?, т.е. идеята ми е да си видите сами показанията да ги сравните с бележките и да видите да не е станала някаква грешка при отчитането.
Другото за което се сещам да видите как се върти електромера, т.е. при изключени всички консуматори не би трябвало да помръдва  newsm78

и какво е това изравняване за 1 г. те не са ли задължени всеки месеца да отчитат.... не че при нас го правят: аз съм ги хванала че реално се отчита на 3 месеца, но пак не е 1 г. #Crazy

# 3
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 655
Имаме ключ за таблото.
Сега чакам да се върне мъжът ми от работа, и да донесе всички стари беилежки,
защото държим общо всички бележки - и домашните, и фирмените при секретарката.
Ще сравня абсолютно точно показателите.
Днес гледах с последната бележка - има съвсем нормална разлика от това което показва
електромера, и отчетеното последния път - т.е. това е консумираното за това време.
Т.е. - мисля, че това би трябвало да означава, няма някакво надписване на данни.
Просто за тези 7 месеца, всеки от които ще ни изравняват с по 400 лева за всеки  #Crazy, ние сме си плащали точно
консумираната и отчетена енергия.
Лошото е, че няма кого да питам къде може да е станала тая грозна грешка, и на каква база правят това идиотско изравняване.

# 4
  • Мнения: 1 212
Пфу , че гадно...!... Shocked
Съчуствам за съжаление само и ви стискам палци, да се окаже просто  досадна грешка.... Peace

# 5
Няма грешки, имам познати,които платиха същата сума. Просто ги принудиха. Всичко е много добре направено и замислено просто. Енергото от край време са крадци.

# 6
  • Мнения: 2 978
Как така изравняване? Shocked Нещо не схващам?

Значи излиза, че този не е записвал вярно...а те или той нямат сметка, защото биха го глобили за това. А и те нямат, защото няма да се минат току така.
Много странно.. newsm78

Кажи на Лешо Wink Hug да си събере бележките, ама всичките и на първият работен ден право там.
Егати и ужаса..тия пък вече се оливат във всичко

Съжалявам Дес, че така са ви развалили празниците.Целувам ви..без онази гад Twisted Evil  bouquet

п.п. Да не краде някой? Rolling Eyes

# 7
Преди 2 години получихме сметка за ток от 1200 лева за стълбишно осветление. Живеем в три етажна къща и плащаме по 1-2 лева месечно и изведнъж толкова голяма сума! След като направихме справка се оказа грешка!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 816
И аз смятам,че е грешка,но се ядосвам,че това е поредната свинщина от страна на монополистите.Значи, ако ти не си точен в плащането на сметките, идват и ти режат тока,но те ако са сгрешили много трудно си признават и трябва да ходиш по мъките заради тях. #Cussing out #2gunfire

# 9
  • Мнения: 1 756
ееееееееееееееееееее,то бива бива, ама тези ве4е са се уляли.Никакво плащане докъто не се види грешката къде е 4е ина4е става страшно.Послее няма връщане на пари
Дано се оправят нещата Деси, ама каква Нова Година ще каращш представям си  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 668
Много е гадно това ...  Sad Ще настоявате докрай и ще се оправят нещата . А за изравняване на сметки за ток за първи път чувам .
На нас преди време в офиса ни дойде бележка за 340 лв. при положение , че сме с парно и работят 2 компютъра и лампите евентуално , т.е. абсолютно невъзможно .
След голям скандал дойде една леля , сви рамене и каза " Еми , сбъркали сме при записването ... голяма работа станала ... " Баща ми щеше да я удуши тогава .

Жалко , че са ви развалили празниците , но трябва да се преборите !

# 11
  • Мнения: 811
Ужас!!!
Стискам палци да е просто грешка! Много гадно, хвана ме яд направо  Confused

# 12
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Първо, засечи си показанията на електромера и провери разходите как са през месеците - по колко сте харчили и по колко сте плащали.
Второ, не плащайте и една стотинка дори, до като не се разбере има ли грешка, каква, къде, защо, и т.н.
И трето, в нета има инфо какво се прави, когато няма правилно отчитане - провери, искай "помощ от приятел", бъди досадна по телефоните и не ги оставяй да забравят твоя случай.
Преди време имах проблеми с монополистите, и трябва да знаеш, че са необходими много търпение, постоянство, способности като "досаден та да го убиеш" и "таралеж в гащите", и време. Особено време. Захапваш телефона или се бетонираш в институцията, до като не се намери решение. И то правилното, не това, което на тях им изнася.
Само не си зачерняй дните с тия идиоти   bouquet . Чакам да разкажеш какво стана  Praynig .

# 13
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 655
Благодаря ви, момичета, за съчувствието  Hug
Ще се борим - както се казва - като прасе с тиква  Joy
Иде ми да ги съдя  после и за морални щети!
Кожодери смотани.

ПП Непременно ще съобщя какво е станало.

Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 00:37 от Лимонче с меД

# 14
  • Мнения: 1 930
Егатиии сметката...ужасен новогодишен подарък...дано да е грешка!
Съжалявам  bouquet
Да не оставиш нещата така, Дес.......

Общи условия

Активация на акаунт