Записване за детска градина Варна

  • 26 019
  • 500
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 133
DiVA, какво й е на Теменужка? Аз съм била там преди мнооого години, наблизо е, но съм чувала само, че децата били по 40-ина и възпитателките нещо не им насмогвали...

# 31
  • Мнения: 2 839
Основното, което не ми харесва там е, че сградата не е предвидена за детска градина. Къде ги тъпчат тези групи от по 40 деца в тази къща, не знам  ooooh! Чувала съм, че групите се редуват за разходка на двора, защото е малък. Персоналът е в доста напреднала възраст, а никак не ми се искаше след децата ми по цял ден да пискат изнервени лелки  Blush
Но, ако нямах възможност да водя децата с кола далеч, вероятно бих предпочела Теменужка пред Пушкин.
Ох, знам ли ... не искам да обърквам никой. Просто исках да споделя моя ход на избор на градина. Минах и през период в който бях решена да ги дам само в частна. В крайна сметка и от това се отказах, но за тези съображения не ми се говори, твърде сложно е.
А след тази тема съм сигурна, че chocolina e по-объркана и от преди  Grinning

# 32
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Милена при вас кой записваше местата и за коя градина става въпрос  Thinking
Ами аз записах номер в листа който бяха пуснали отвън,после се сменихме с мъжа ми. Става въпрос за "Звездичка". И при нас имаше подобен проблем с личните карти и адреса. Извадих от съответния район бележка за настоящ адрес,която приложих към всички други документи. 

Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 23:59 от Milena

# 33
  • Мнения: 3 405
Не изчетох всички мнения, но ти стискам всички възможни палци и ти желая успех, защото е много трудно.
Ники посещаваше Звездичка, зад Образцов дом, с триста зора го записахме и то в полудневната група. 3 години молбата ни беше изчакваща да се освободи място в целодневна група, но това не стана и той си завърши предучилищна на половин ден.
Сега е второкласник. Grinning
При вас вероятно ще е по-лесно, защото местите детето от ясли в градина.
Последно и аз чух, че няма райониране, а приемат по входящ номер на молбата, но може това да се променило за сегашния набор.

Това е за детските градини в центъра, в кварталите май няма подобни проблеми.
Успех! Hug

# 34
  • Мнения: 5 250
Радина, пак бих казала, че всяка от нас е била длъжна да се информира лично в желаната градина.......при този недостиг на места, не знам как така не сте подготвени с документите......

И откъде съдиш, че нямам вече нужните документи и че не съм информирана  newsm78
Това е тема за обсъждане, който знае нещо да каже, а не кой какво бил длъжен....

# 35
  • Варна
  • Мнения: 616
 Споделям от миналогодишния опит (то все още таз годишен де, ама...). На първия работен ден от януари, т.е 3.01.2006 мъжът ми в 6:20 беше пред градината с попълнена молба, служебни бележки и на двамата родители, акта за раждане + копие. Тази година промяната е само в молчата - трябва да си я попълните и изтеглите от интернет. А за номера на при5емане на документите - ако сте 30 подред примерно вероятността детето да е прието е НУЛЕВА. Колкото по-рано толкова по-добре, за което май сме си виновни донякъде и ние родителите май  Mr. Green
Весело посрещане на Новата Година и успешно преборване с бюрократщината по приемане на дечицата!!!!!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 11 340
За Петър Берон ... моите отзиви за там са много положителни. Аз също много се двоумих дали да подам молби там. Градината е точно под терасата на родителите ми /ама ти всъщност къде ще живееш, да не им ставаш комишиика  Thinking/.

На ул. "Драва Чехи", точно до градината. Може и да станем комшии.  Wink

И си права, че сега вече съвсем се обърках. В личната ми карта адресът е бургаски - там ми е постоянния. Имаме удостоверение за настоящ адрес, но е в друг район - там, където в момента ни е градината. Апартамента ще го прехвърлим след около 2 седмици окончателно, със сигурност през юни вече ще живеем там.

Сайта на общината го разгледах още преди да пусна темата, молбите съм ги попълнила и са готови, но изискване за служебни бележки не видях там. По телефона ни казаха, че искат такива. Тането ме успокои малко, ще пробваме с копие от трудовите ни договори. Как ще стане подаването в няколко ДГ обаче, не знам?! Thinking

За изписването - аз си мислех, че ще е на 31 май, за пръв път чувам, че е на 24-ти май. Глупаво ми се струва, какво да прави детето в тоя период?! В Бургас със сигурност ги изписваха на 31 май, понякога и на 01.06.

И друго - защо записването започва чак в 9.00 часа, след като градината би трябвало да е отворена от 6.30, 7.00 най-късно?!

# 37
  • Мнения: 5 250
И друго - защо записването започва чак в 9.00 часа, след като градината би трябвало да е отворена от 6.30, 7.00 най-късно?!

Ами защото директорката започва работа тогава  Laughing

Весело посрещане на Новата Година!

# 38
  • Мнения: 1 640
Честита Нова Година,майки-европейки!
Моля за адреса на сайта на Община-Варна.Аз съм от неподготвените,които преди дни решиха ,че ще подават документи за детска градина.Мислех,че септември няма да почвам работа,но шефката -не.

# 39
  • Мнения: 2 839
Тането ме успокои малко, ще пробваме с копие от трудовите ни договори. Как ще стане подаването в няколко ДГ обаче, не знам?! Thinking
И друго - защо записването започва чак в 9.00 часа, след като градината би трябвало да е отворена от 6.30, 7.00 най-късно?!
И аз мисля, че ще проявят разбиране, ако представиш копие от трудов договор, пък ти после пак си занеси бележка за всеки случай  Wink
Според мен отвисявай рано-рано пред Берон. После когато приключите, отивай в Незабравка /ако си решила за там де, ама тя ви се пада следваща най-близка/, там приемат 2 или 3 групи и не е така фатален номера.
Всъщност ти в кои градини ще подаваш?

Родителите ми са в едната от новите кооперации над градината.

А за часа ... обикновено когато водя децата в 8:30, нашата директорка вече е там. Вероятно започва в 8ч. Заделят си 1 час за друга работа преди какафонията с родителите, знам ли  Rolling Eyes

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Честита Нова Година на всички! Желая ви много здраве, радост, сили и късмет!  Grinning

Моля за адреса на сайта на Община-Варна.


http://it.varna.bg:4433/dzpriem/

# 41
  • Мнения: 83
4естита нова година на вси4ки ,ние запо4нахме великото 4акане  още от днес Rolling Eyes,това е една голяма простотия но това е положението  ,аз ще подавам в Слън4о и до сега има 20 записани деца по-списък  ,пък тази година там ще приемат само 25 деца ,така 4е ако някой мисли да записва там да действа защото има много желаещи .

# 42
  • Мнения: 1 277
4естита нова година на вси4ки ,ние запо4нахме великото 4акане  още от днес Rolling Eyes,това е една голяма простотия но това е положението  ,аз ще подавам в Слън4о и до сега има 20 записани деца по-списък  ,пък тази година там ще приемат само 25 деца ,така 4е ако някой мисли да записва там да действа защото има много желаещи .

Днес градината е работила? Или молбите са били подадени по-рано?

# 43
  • Мнения: 83
не е работила просто има 4акащи ред хора със списъци като едно време ,и вси4ки ще спят там  в коли кой кадето  изка абе лудница голяма ,аз съм пратила баща ми  с колата

# 44
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това е абсурдно просто! Как така от днес ще чакате?!! #Crazy

Честита Нова година и от мен на всички - с пожелание за радост, щастие и здраве - и записване в желаната ДГ на всички  Wink!

Замислям се вече и за "Незабравка" да подадем - тя става 4-та, след "Петър Берон", "Ян Бибиян" и "Звездичка". Само мъжът ми ще е "на фронта" обяче - та не знам как ще успее. Първо ще се нареди пред "Петър Берон", то е ясно... Confused

Общи условия

Активация на акаунт