Сок Ганчев за деца над 9 седмици?

  • 1 121
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 161
Пие дъщеря ми в къщи със сламка едно малко сокче на Ганчев и изведнъж ми изскача пред очите - за деца над 9 седмици. Съдържанието - вода, натурално пюре от банани и витамин C (E 300). Без захар, без консерванти, пастьоризиран. Света вода ненапита. Но се чудя, редно ли е деца (то са си новородени бебета) на 9 седмици (2 месеца) да пият такива сокчета? Айде, тия от прясно изцедените плодове да речем, че имат нещо полезно, наред с негативите - а в това? И колко ли майки биха се вързали на етикета и след като пише, че става за бебета, ще дават и ще потриват ръце, че са си спестили цеденето? И няма ли кой да обърне внимание на г-н Ганчев, че бебетата до 6 м. нямат нужда дори от вода, както стана с водата на Девин?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 381
Да не отваряме дума, че са в разрез с Кода - предлагат заместител на майчината кърма.

# 2
  • Мнения: 1 896
9 седмици и половина, това е положението!  #Silly
Щом имаш опаковката при теб, що не пишеш на Асоциацията за защита на потребителите? Гледам че са доста активни напоследък, може идеята да им хареса и да обърнат внимание по принцип какво пише на бебешките храни.
www.bnap.org

# 3
  • Мнения: 1 267
на това му викам престъпление. ако ми попадне сока, бих се обърнала към Асоциацията за защита на потребителите

# 4
  • Мнения: 2 309
Какво да ти кажа...тъжно ми е за тези бебчета, които го пият, а и за майките им, които си мислят, че им правят бог знае какво добро.

# 5
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Какво да ти кажа...тъжно ми е за тези бебчета, които го пият, а и за майките им, които си мислят, че им правят бог знае какво добро.

Доста добре казано!
За съжаление има много неинформирани майки. Майки които не ползват интернет,майки които слушат изкукали педиатри!

# 6
  • Мнения: 215
И няма ли кой да обърне внимание на г-н Ганчев, че бебетата до 6 м. нямат нужда дори от вода, както стана с водата на Девин?
А какво е станало с водата на Девин ?  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 5 720
Аз познавам мама, която дава на бебето си такъв сок и наистина вярва, че всичко е ОК. То е на 3м, а дори от кайсии и праскови вече пие Rolling Eyes А на мен каза, че прекалено много чета. Не е ли правилно да се информира все пак човек, става дума за бебе??!!

# 8
  • Мнения: 1 272
Лекарката на моята дъщеря ми препоръча тези сокове, когато й казах че не искам да дам на 40 дневното си бебе плодове от пазара Shocked
Естествено причината беше, че не исках да давам нищо, освен кърма

# 9
  • Мнения: 79
Az poznavam mnogo takiva mami. Taka i ne mojah da ubedia nito edna, 4e tova e vredno za bebeto im. Veroiatno mislqt men za smahnata #Cussing out

# 10
  • Madrid
  • Мнения: 514
То човек ако сам не иска да научи нещо,няма кой да го спаси от невежеството,невежи жени!!! Confused

# 11
  • Мнения: 2 309
Невежеството е относително понятие, много майки слушат педиатрите си и смятат, че са добре информирани, мен лично са ме упреквали, че гледам детето си по "непроверени източници от Интернет", с пълно право те смятат мнението на педиатрите за меродавно, и са прави защото именно медицинските лица би трябвало да знаят кое е най-добро за децата ни, съвсем друг е въпроса за невежеството на нашите педиатри. Но и тук има светлина в тунела - има и млади педиатри, които четат повече и препоръчват късното захранване.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Много отдавна знам за тези сокове. Все още предпочитам да ги купувам за дъщеря си, т.к. не съдържат захар.
Впрочем цялата продукция на Ганчев е такава. Както и кашите Слънчо, които имат етикети "от 4м", без да се уточнява, че са навършени 4м, това глутен-млутен - ъ-ъ, никой не го бръсне за слива...
Бизтрили сме ги и преди. Даже се бях опитала нещо специално за Ганчев и безумните им сокове от 9 седмици в Господари на ефира, но сами се сещате колко им дреме на хората, при положение, че масовите педиатърски препоръки са за сок от навършени 4-6 седмици, нали...

Общи условия

Активация на акаунт