Ще бесят Садам.....утре призори....

  • 4 781
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 013
Стотици иракчани се стекоха към гроба на Саддам

Стотици хора напуснаха пеша Тикрит, за да отидат на гроба на Саддам Хюсеин в съседното село Ауджа.

Изходните артерии на Тикрит бяха затворени за автомобилното движение от иракските сили за сигурност, но няколкостотин души извървяха пеша четирите километра, разделящи сунитския бастион от родното село да Саддам Хюсеин, където той бе погребан. Положението в самия Тикрит е спокойно.

Саддам бе погребан рано тази сутрин в гробница, построена по време на управлението му в центъра на Ауджа, съобщи Муса Фарадж, член на фамилията на бившия иракски президент.

На траурната церемония присъстваха няколкостотин членове на племето на Саддам - Албу Насър, сред тях бе и шейх Али ан Нида. Там бе и губернаторът на провинция Салахеддин Хамед ал Шакти.

Според Саад ал Храмер, член на фамилията на бившия диктатор, по тялото на Саддам Хюсейн има следи от изтезания.

# 106
  • Мнения: 843
          За част от този  Иракски народ Саддам е герой и ще си остане такъв.Много вероятно е да остане като национален герой, но това само историята ще реши... някога.   Не и ние. Не.
          За мен той е диктатор, унищожил  безкрайно много качествени хора, познавам някои от тях.
         Като човек.. не искам да виждам бесеници.  и разстрели. Дори и да е справедливо...   Дори със СЪД .    / Защото някой друг СЪД прати на бесилото медиците ни.  и ЗНАЕМ, че не е честно по дяволите./          
             Не исках да виждам и трупът на Чаушеску,  разстрелян....например.
               Или снимката на резстеляният Мусолини... / в. Сега/
              Зная , че това е "храната" на народа.  И е редно  да се плаща  за откровен тероризъм.
               Но..., извинете не искам да го гледам. И смених канала. Цъкнах с дистанционното. Защото няма как да знам дали съм честна в емоциите си. Историята да решава.
            

# 107
  • Мнения: 2 952
      След като се обявява за президент на Ирак на 16 юли,
на 22 юли 1979 г. Саддам свиква заседание на правителството, на което казва, че в залата има предатели и започва да изброява имена. Той дори записал с видеокамера целия процес за бъдещите поколения.
Никой от всички общо 200 депутати не знаел дали няма да чуе името си. Тези, които били назовани, бивали отвеждани от охраната и екзекутирани.Някои обаче били изтезавани и пускани на свобода, за да разказват за жестокостта на Саддам. Новоизпеченият диктатор споделял мнението, че за да се управлява един народ, трябва да се държи в страх. Тайната полиция започнала да действа в училищата и да подслушва как децата коментират думите на родителите си за иракския лидер. Ако в някое семейство се говорело лошо за Саддам, родителите бивали ликвидирани, а децата - пращани в сиропиталища.

     За да запази властта си, Саддам решава да използва химическо оръжие срещу иранската армия и след като хиляди загиват от него (през април 1987 г. в долината Балисан загиват 400 души).

    По негова заповед му изготвят дори Коран, написан с кръв, което според вярващите мюсюлмани е богохулство, тъй като ислямът смята кръвта за нещо мръсно.

    В рамките на месец след началото на делото за убийството на 148-те шиити в Дуджаил започна на 19 октомври 2005 г. в Багдад ...... двама от адвокатите на подсъдимите са убити, а един е открит ранен в Багдад.Два дни след това бе убит трети адвокат на защитата.

   Междувременно на 21 август срещу Саддам започна друго дело - за геноцид и престъпления срещу човечеството. По него сваленият диктатор е обвинен за аферата "Анфал" - операция, която между 1987 г. и 1988 г. води до смъртта на около 182 хил. кюрди, избити при масово разселване на кюрдското население.Операцията се извършва в три етапа, като кулминацията й е обгазяването на 5000 кюрди .

  ...................................








# 108
  • Мнения: 983
аз съм против смъртното наказание ,дори в този случай
Значи той може хладнокръвно да убива, и да живее. Заслужаваше си го.

# 109
  • Мнения: 2 952
Аз пък съм За смъртното наказание

(и по-лично ако трябва да си го обясни човек........един педофил садист , който изнасилва , измъчва и убива жестоко едно 3 г. дете например трябва да умре)

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
щях да пусна тема за Саддам, ама добре, че първо потърсих да видя дали вече няма такава...
моето мнение и усещане е, че не трябва да има смъртни присъди, особено толкова жестоки
по принцип, не конкретно за случая, говоря... доживотното наказание ми се вижда по-справедливо, честно казано... обесването си е варварски акт, нецивилизован, агресивен...  Embarassed

# 111
  • Мнения: 3 743
...... доживотното наказание ми се вижда по-справедливо, честно казано... обесването си е варварски акт, нецивилизован, агресивен...  Embarassed

А в такъв случай пак ли е варварски акт?!?!

...
........един педофил садист , който изнасилва , измъчва и убива жестоко едно 3 г. дете например трябва да умре)

Според мен на такъв изверг смъртното наказание му е подарък и изобщо не мисля, че е агресивен и нецивилизован акт спрямо него!

# 112
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Либия ще издигне статуя на Саддам Хюсеин на бесилото
 Shocked Shocked Shocked
Либия обяви тридневен траур за смъртта на Саддам Хюсеин и отмени всички публични чествания на най-големия празник в ислямския календар - Айд ал Адха или Курбан байрам.

Общи условия

Активация на акаунт