Здравословна закуска за бебета и деца - просото

  • 3 335
  • 13
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Нещо май забравихме за просото!
Макар че е "храна за папагали", както казва мъжът ми, е отлично за каша.
Не съдържа глутен.
Вари се във вода 1:3 (3 части вода, разбира се), докато добре набъбне и се развари. Предварително го почистете от необелени просени зрънца.
После се подправя според възрастта на детето и това, какво яде - за по-малките с плод, за по-големите с масло и сирене (или други вариации по желание).
Ако е на цели зрънца, се разварява почти като фините овесени ядки, така че може и да не се пасира, ако малкото бебе го яде без проблем.

# 1
  • Мнения: 7 106
А има ли го по диетичните магазини или го купуваш от зоомагазините  Mr. Green ? И има ли срок на годност, защото ми е останал един пакет от Коко и Жужа, които ги пратихме на екскурзия на село когато се роди Ева?

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Хм, аз моето от диетичните магазини го взимам...може би това баш за папагали да е някакво друго? Нямам представа. Подари го на някое куче под формата на здравословна каша, а ти си вземи нов пакет от магазина Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 106
МерсиМ за идеята, ще пробваме и това чудо Grinning !За сега срещнах отпор само при попарата, зърнените закуски ги хапва.Дано госпожицата да хареса и просото.

# 4
  • Мнения: 3 211
Просо не се бях сещала да пробвам, но не знам дали сте пробвали елда, другото й име е гречка, продава се в диетичните магазини,приготвя се както млякото с ориз, много вкусна и страшно полезна (не съдържа глутен)

# 5
  • Мнения: 485
Цитат на: boo
Нещо май забравихме за просото!
Макар че е "храна за папагали", както казва мъжът ми, е отлично за каша.

И аз правя същите асоциации като мъжа ти.Нашите папагали едно време с това ги хранехме.Може и да е вкусно пък. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 771
Аз давам на Крис каша от просо и той много я харесва.

# 7
  • Мнения: 4 915
Много е вкусно! Особено с масълце и сиренце, ммммммм!  Blush Повече ми харесва от качамака.  Mr. Green И малката го кльопа.  Grinning

# 8
  • Мнения: 7 106
Е, да де, година по-късно и Ева го яде с огромно удоволствие, но миналата година, от когато всъшност е тази тема, още не знаех, че може да се яде и от НЕптици Laughing.
Сега сме фенове на просената каша  smile3521,няма спор!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 708
А моята дъщеря не го харесва  Cry  Иначе други зърнени си хапва с кеф, но просо  no

# 10
  • Мнения: 38
А трябва ли да се смели предварително за бебе на близо 8 месеца?

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз го мелех в кафемелачката на брашно докъм 10-тия месец,после започнах да го давам просто добре сварено.Като е сварено до омекване,става като каша и спокойно си го ядат - зрънцата нали са съвсем мънички.

# 12
  • Мнения: 7 106
А пък другият вариант е да го пасираш слад като го свариш с плод някакъв да речем Simple Smile. Въпреки че то като се свари добре се разпуква и си става точно на каша.

# 13
  • Мнения: 1 737
Не знаех, че не съдържа глутен. Айде на просото-о-о!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт