Пъпки с бяло връхче по бебето

  • 23 928
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Моля ви ако някой се е сблъскал с подобен проблем да ми помогне. По кожата на бебето се появиха пъпки с бяло връхче. Докторката ни предписа да ги намажем с едно лилаво лекарство най напред и после да мажем с крем Дипрогента. Отначало уж изчезнаха но после пак се появиха и бебето започна да повръща доста и като го заведохме на дежурен в 3-та градска го приеха. Лекуваха го 2 седмици с антибиотик и казаха че това било стафилококова инфекция и го изписаха здраво. Но 3 дни след изписването пак се появиха пъпките. Как да се спасим най-сетне от тези пъпки вече не знам какво да правя.

# 1
  • Мнения: 7 803
къде са пъпките? много ли са? колко е голямо бебето?

# 2
  • Мнения: 142
не са много но се появяват навсякъде и по лицето и по крачетата. бебето е на 1 месец

# 3
  • Мнения: 5 393
Нормално е да има такива пъпки, на хормонална основа са-все още се чисти организма.
От друга страна пък са ви казали ,че имате стафилококи-ама изследвания правиха ли, или ей така си поставиха диагноза?
Иво имаше такива пъпчици по лицето около 2 месеца.Изчезнаха сами, нито съм ги пипала, нито съм ги третирала с някакви препарати.Това лилавото лекарство(забравих му името) е доста силно и "гори"пъпките-не бих го мазала на толкова малко бебче Naughty

# 4
  • София
  • Мнения: 480
Доста вероятно е да е бебешко акне. То не се третира с нищо и минава само до към 2-3 месец. Но все пак вие скоро сте били със стафилококова инфекция и е препоръчително да посетите лекар, не при този при който вече сте били.

# 5
  • Мнения: 2 952
И  Саги имаше такива по нослето и по  бузките  някъде до  2 месеца.....не  бяха много обаче.....

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Танти имаше такива пъпки по челото. Мазах ги с Фуксин. Сега мисля, че нямаше нужда от мазане, но тогава......много ми е разбирала главата. Беше като индианец. Все пак лекар ми каза.

# 7
  • Мнения: 2 197
Аз също не съм ги мазала с нищо, минаха си към втория месец сами. Все пак не е лошо да отидете на друг лекар, защото е много малко бебето.

# 8
  • Мнения: 142
Ох дано да сте прави за това че е нормално да има такива пъпки. Не ми се иска пак да е в болница  Sad

# 9
  • Мнения: 124
Моето слънце също има такива пъпчици.Появиха се към края на първия месец. При нас са само по лицето,но бяха много и зачервени. Педито каза да го мажа с Банеоцин,изчезнаха но пак се появиха.В момента го мажа с отвара от тетра 3-4 пъти дневно.Не са изчезнали,но поне са по-малко.Не се притеснявай,не е нещо страшно. PeaceТова за бебешкото акне,незнаех че има такова състояние.Можеби това ни е диагнозата. newsm78

# 10
  • Мнения: 142
Малко ми стана по-спокойно от отговорите ви. Благодаря

# 11
  • Мнения: 100
Здравей,
Любчо имаше подобен проблем когато беше на 20 дни. За няколко дни гнойните пъпки се разпространиха по цялото лице и по главата Sad Бях се побъркала, защото бяха ужасно много, особено по главата. Лекарката ми каза, че било нормално - по този начин се изчиства организма на бебето. Мазахме с лилавия спирт и Бактробан гел и за един месец постепенно изчезнаха.

# 12
  • Мнения: 1 425
Тези пъпки са на  хормонална основа и е нормално да се появят, когато бебчето е на около месец. Не се мажат с нищо, само си изчезват. Нарича се бебешко акне.

# 13
  • Мнения: 1 267
и Стефи имаше такива пъпки до около 4 месец. сега се изчисти, но останаха малки връхчета, нещо като черни точици, но забелязах, че падат сами и лицето почти се изсчисти

# 14
  • Мнения: 147
и ние имахме и за да изчезнат по - бързо лекарят ни каза да го мажем със спирта с който мажехме и пъпчето

Общи условия

Активация на акаунт