Сребърна вода

  • 452 070
  • 764
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 58
Здравейте отново.Днес вече си купих от Сребърната вода на ARCOL и искам да попитам как точно се приема от възрастни и малки деца.Колко дни може да се взема без прекъсване,и ако има дни на почивка колко са.Може ли да се приема през целият зимен сезон,а през летният само да се взима профилактично.Изчетох всичко,което сте писали за тази вода и да си кажа,че за първи път чух за нея.

# 46
  • Мнения: 2 751
Здравейте отново.Днес вече си купих от Сребърната вода на ARCOL и искам да попитам как точно се приема от възрастни и малки деца.Колко дни може да се взема без прекъсване,и ако има дни на почивка колко са.Може ли да се приема през целият зимен сезон,а през летният само да се взима профилактично.Изчетох всичко,което сте писали за тази вода и да си кажа,че за първи път чух за нея.
http://arcol.hit.bg/
Тук си пише всичко  Laughing

# 47
  • Мнения: 1 883
Хайдеее следващата зарибена . Утре съм пред аптеката . Малкото е с хрема и кашля , ще третирем и ще пиша   bouquet

# 48
  • Мнения: 2 751
Хайдеее следващата зарибена . Утре съм пред аптеката . Малкото е с хрема и кашля , ще третирем и ще пиша   bouquet
Моята хрема определно поизчезна от 3 капвания  #Crazy

# 49
  • Мнения: 2 761
СРЕБРО
Още Авицена, Гален и Аристотел са използвали металите за лечение на най-различни болести; съвременната хомеопатия продължава тази традиция: аргентум нитрикум е прекрасно хомеопатично лекарство, приготвено от сребро, и е много подходящо за успокоение на нервната система, а също и при диария. Среброто е дефицитен метал, който има най-различни приложения в електрониката, киното, фотографията, медицината...
В миналото в някои страни е имало обичай при освещаване на кладенец да се хвърлят в него сребърни монети.
Според астрологията среброто е свързано с планетата Луна и лекува редица болести: унищожава паразитите и вирусите, предпазва от инфекциозни заболявания. Трябва да имате предвид, че не всеки организъм понася среброто — ако носите сребърни бижута и кожата под тях започне да потъмнява, по-добре се откажете за известно време от този метал.
От дълбока древност са известни свойствата на среброто да пречиства водата. Индийците обеззаразявали водата, като пускали в нея нагорещено сребро.
В сравнение с хлора, хлорната вар, сублимата и карболовата киселина, среброто има най-силно изразени дезинфекциращи свойства. Археолози открили при разкопки сребърни манерки за вода, датиращи от 5 век пр. н. е. — явно още тогава са били известни антибактериалните свойства на среброто.
Водата може да се пречиства в домашни условия със сребърни електроди. За да получите сребърна вода, е достатъчно да имате батерия или акумулатор с постоянно напрежение на тока 3-12 V (може и токоизправител със същото напрежение) и парче чисто сребро. Среброто чрез проводник се съединява с положителния полюс на батерията (респ. акумулатора или токоизправителя) и се потапя в чаша с вода Трябва да внимавате проводникът да бъде над водата. Към отрицателния полюс свързвате друг проводник на разстояние 5-12 мм и го потапяте във водата Сребърна вода с концентрация 20 мг/л се получава за 30 минути: съхранявайте я на тъмно (на светлина тя се разлага) и преди употреба разклащайте. Тя е идеалното средство за дезинфекция на рани, също така и за изплакване на устната кухина при стоматит и гингивит; за промивки на очите при блефарит, конюнктивит, кератит. Помага и при обилна менструация, климакс, изтощение.
Гаргарите със сребърна вода са много ефикасни при фарингит, ларингит, синузит, тонзилит, ринит, ангина, грип. Сребърна вода с концентрация 20 мг/л се препоръчва при язва на стомаха и дванадесетопръстника, хроничен хиперациден гастрит, колит, ентерит с повишено отделяне на стомашен сок, невроза, захарен диабет — пие се по 2 с. л. З пъти дневно 15-20 минути преди хранене. Лечението продължава от 1 до 3 месеца.
Естествено, прекалената употреба на такава вода може да доведе до неприятни последици: главоболие, световъртеж, конвулсии, болки в дясното подребрие, лицето може да придобие сиво-зеленикав оттенък. Тези симптоми сигнализират, че в кожата и лигавицата се е натрупало по-голямо количество сребро. При появата на подобни оплаквания спрете да носите сребро и да пиете сребърна вода за известно време.
В миналото богатите семейства са използвали сребърни съдове и прибори за хранене — те подобряват вкусовите качества на храната, освен това влияят благоприятно при възпаление на червата и регулират киселинно-алкалния баланс на организма. Ако поставите плодове в сребърна фруктиера, те ще запазят свежестта си много дълго време.
Ако страдате от сърдечна недостатъчност, носете сребърна гривна на лявата ръка.
Сребърните украшения потъмняват много бързо, ако се носят от егоистични, безчувствени, духовно бедни хора.

Извадка от книгата
ПРИРОДАТА ЛЕКУВА ВСИЧКО
Е. Мирошникова С. Мирошников

# 50
  • Мнения: 1 883
Утра ще го чета този пост , че неко ми се мрежи по това време  Flutter

# 51
  • Мнения: 1 599
И аз съм от зарибените и вече се снабдих с водата Аркол. Искам да ви питам за профилактика това ли е дозата за деца - 1ч.л. в 30мл вода да се пие 3 пъти на ден. Всмисъл само за подсилване на имунната система или бъркам?  newsm78

# 52
  • Мнения: 2 751
И аз съм от зарибените и вече се снабдих с водата Аркол. Искам да ви питам за профилактика това ли е дозата за деца - 1ч.л. в 30мл вода да се пие 3 пъти на ден. Всмисъл само за подсилване на имунната система или бъркам?  newsm78
Така пише в сайта. Че дозата е такава.
Аз му давам по толкова.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 917
майчета, къде в младост да си купя такава сребърна вода, казвате че не навсякъде има...

# 54
  • Мнения: 1 485
благодаря и аз отивам да я купя,дано има някакъв ефект! newsm78

# 55
  • Мнения: 1 599
майчета, къде в младост да си купя такава сребърна вода, казвате че не навсякъде има...
Аз днес я взех от аптеката в новите блокове вляво на Била в Младост/*като застанеш с лице към Била/ Едни оранжеви блокове са, не знам точно номера кой е
И аз съм от зарибените и вече се снабдих с водата Аркол. Искам да ви питам за профилактика това ли е дозата за деца - 1ч.л. в 30мл вода да се пие 3 пъти на ден. Всмисъл само за подсилване на имунната система или бъркам?  newsm78
Така пише в сайта. Че дозата е такава.
Аз му давам по толкова.
А това всеки ден ли е? не е ли множко ако е всеки ден? Ти как даваш?

# 56
  • Мнения: 2 751
А това всеки ден ли е? не е ли множко ако е всеки ден? Ти как даваш?
Всеки в продължение на 20 дена, после се почива.

# 57
  • Мнения: 1 599
А това всеки ден ли е? не е ли множко ако е всеки ден? Ти как даваш?
Всеки в продължение на 20 дена, после се почива.
10 дни ли се почива? последен въпрос  Embarassed

# 58
  • Мнения: 2 751
10 дни ли се почива? последен въпрос  Embarassed
Ти пък, последен въпрос.... Joy
Питай на воля  Mr. Green
10 дни, да.
Ето тук пише повече инфо, ако ти се чете  Grinning
http://arcol.hit.bg/

# 59
  • Мнения: 1 599
10 дни ли се почива? последен въпрос  Embarassed
Ти пък, последен въпрос.... Joy
Питай на воля  Mr. Green
10 дни, да.
Ето тук пише повече инфо, ако ти се чете  Grinning
http://arcol.hit.bg/
Добре според теб това което пише е - да се дава 3 пъти на ден по 1л. в 30мл вода или тази вода да е за цял ден?
Сори ако досаждам вече

Общи условия

Активация на акаунт