Сребърна вода

  • 452 051
  • 764
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 929
Извинявайте,прочетох по-напред че тази сребърна водеа имала трайност при отваряне един месец?
Може ли някой да го потвърди ,защото в този случай е по-удачно да се купува по-малка разфасовка?
Досега давах на сина си Имунобейби-именостимулант-може ли сега да го заменя със сребърната вода?-нека някой ползвал го по този начин даде отзиви
 Hug
Аз имам шишенцето, което се капе. Не пише никъде на него, че срокът на годност след отваряне е 1 месец, а че изобщо е 1 година от датата на производство.
Що се отнася до ефекта, за този Аркол научих от моя позната 2006 г., която го използваше за какво ли не и беше много доволна. Купих го, когато детето ми беше около 7 месеца и имаше хрема и реших да пробвам. Май имаше ефект. Но със сигурност имаше ефект върху мен. Имам силно кръвотечение от венците, появяват ми се и гнойни торбички на места. Жабурих се с вода, в която е разтворен Аркол и гнойта изчезна, както и кървенето. Обаче аз никак не съм постоянна и когато видях, че ми минава, спрях да я ползвам.

# 181
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Естел, би ли ми казала къде в природата тече сребърна вода? Имам предвид в концентрацията, в която е опакована (10мг/л)? Хайде не се заблуждавайте, че някой е отишъл до поточе и ви е напълнил шишенцето. Разбира се, че е творение на човека. И разбира се, че е химия. Поне среброто е химичен елемент, от менделеевата таблица, а водата сама по себе си представлява химично съединение.
Антибиотиците също са на базата на приородно явление-антибиоза. Но никой от вас не мисли, че ей тъй, отишъл някой, набрал гъбки (примерно) и ви ги е сложил за лекарство, нали?

# 182
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Това е обикновена вода която се държи в сребърни съдово, поне през 2-рата световна война така се е използвало. И какво му е творението, някой сипал вода в сребърния съд и установил, че водата си променила свойствата. Ако става дума за това, че среброто е химичен елемент, то както каза един учител: "всичко е химия деца, дори и любовта, затова учете химия." Аз под химия имах в предвид, изкуствените добавки в лекарствата които лекуват едно, но вредят на друго, които някой от тях в по-големи количества са силно отровни. Освен това никой насилствено не е променил структурата на водата, затова го намирам за естествен продукт или причинноследствена връзка.
От дълбока древност са известни свойствата на среброто да пречиства водата. Индийците обеззаразявали водата, като пускали в нея нагорещено сребро.
Археолози открили при разкопки сребърни манерки за вода, датиращи от 5 век пр. н. е. — явно още тогава са били известни антибактериалните свойства на среброто.

# 183
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Естел, аз съвсем ясно написах доводите си защо трябва да се внимава и с тази вода-а именно: твърде широкия спектър бактерии, които биват унищожавани. Това ако ще да е химия, ако ще да не е-от една страна е добре, защото се унищожават болестотворните микроорганизми. Но от друга страна не е добре-защото се унищожават и полезните. А някои от тези полезни микроорганизми имат защитна функция за организма, който обитават. Което от своя страна означава, че организмът остава без естествената си защита.
Освен това среброто не се изхвърля от организма и ако се използва с години се натрупва в големи количества. А това, мисля, съвсем не е полезно.

# 184
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Саня, аз наистина не искам да споря с теб и разбирам притесненията ти.
Но се разтърсих из статиите които бях чела преди време за сребърната вода, преди да реша дали да я използвам.
И ето нещо което намерих:

Среброто е мощно, природно антимикробно средство, познато и използвано от близо 6 хиляди години, без да са известни някакви неблагоприятни странични явления или противопоказания за човека.

Преди много години, често хората слагали по една сребърна монета в млякото, за да го предпазят от бързо разваляне. Лечебните свойства на среброто са били известни още на древните гърци и много отдавна хората забелязали, че тези, които използват и се хранят със сребърни прибори се разболяват по рядко и почти не страдат от инфекции. Използвани били и сребърни пластинки, които слагали върху раните за да избегнат инфекцията и да ускорят заздравяването.

Това ценно познание се предавало от поколение на поколение, главно в семействата и дворовете на крале, императори, султани и други владетели. Те можели да си позволят да се хранят със сребърни прибори, да пият от сребърни чаши и да държат храната си в сребърни съдове. В резултат на това, минимални количества сребро непрекъснато се отделяли от повърхността на съдовете и преминавали в храната и питиетата на тези хора. Така с времето организмът им се насищал достатъчно със сребро, което ефективно ги предпазвало от всякакви инфекции.

Именно активното използване на среброто от тези височайши персони е източника на нарицателното за благородник - "Синя Кръв". Това е така, защото много-продължителното и активно приемане на сребро водело до леко посребряване на кожата и придавало лилаво-синкав цвят на кръвта. И тъй като само най-богатите (т.е. управлявщите) са можели да си позволят да бъдат в редовен контакт със среброто, така се родил митът за хората със "синя кръв" - благородниците, които поради това считат, че са много по-различни от останалите хора.   

Няма християнин, който да не е чувал и да не знае за чудните свойства на "светената вода" - вода, която става такава едва след като престои известно време в сребърен съд, на специално място в черквата.

Преди появата на антибиотиците, среброто е било едно от малкото познати средства за борба с инфекцийте. Като ценен метал обаче, то не е било по джоба на мнозинството от хората и само най-заможните са можели да се възползват от неговото действие. Така, както днес най-добрите антибиотици струват скъпо и не всеки може да си ги позволи, такова навремето е било положението със среброто. Използвали са се различни соли на среброто, като сребърния нитрат и сребърния йодид, различни съединения като сребърния сулфадиазин и арсфенамин и различни стабилизирани с протеини и получени по химически път колоидни продукти като коларгола. И до днес средството на избор за предотвратяване на стафилококовите инфекции при новородените е накапването на разтвор от сребърен нитрат в очите. В много болници по света различни сребърни съединения са предпочитаното средство при изгаряния и уврежданият по кожата.

източник: http://www.armax.hit.bg/main_files/silver.htm

# 185
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз също не искам да споря. Това, което си постнала вече съм го чела.  Grinning Просто искам да кажа-имайте едно наум и не го ползвайте безразборно. Аз например в очи не бих капнала такова нещо.

# 186
  • Мнения: 2 761
Ми тогава и сребърни накити не носете... ooooh!

# 187
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ми тогава и сребърни накити не носете... ooooh!

Това пък защо? Май доста се вживяваш, м?

# 188
  • Мнения: 2 761
Аз не,ама ти с тези бактерии...

# 189
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не изпадай в крайности, все пак. Ще ти бъде по-лесно.  Hug

# 190
  • Мнения: 2 761
Ами аз не изпадам-ям,пия и си нося новите дрехи и сребърни бижута.Мога даже да си плискам и о4ите със сребърна вода. Simple Smile

# 191
  • София
  • Мнения: 938
Аз също не искам да споря. Това, което си постнала вече съм го чела.  Grinning Просто искам да кажа-имайте едно наум и не го ползвайте безразборно. Аз например в очи не бих капнала такова нещо.

Аз пък да допълня, че цитираният линк е от сайта на производителите на сребърна вода. Нали не очаквате те да ви кажат нещо лошо за продукта си ? Laughing

Ето малко алтернативни (и безпристрастни) източници на информация, като например Световната здравна организация, които всяват лек смут в редиците:
http://www.who.int/medicines/publications/newsletter/PN_No5_2007.pdf
http://rais.ornl.gov/tox/profiles/silver_f_V1.shtml
http://www.clspress.com/tox.html

Аз мисля, че истината е по средата - може би колоидното сребро е наистина полезно и относително безвредно, но едва ли е панацея, и не би следвало да се пият литри с повод и без повод.

# 192
  • Мнения: 498
Среброто е един от начините за обеззаразяване на водата. Както в България водата за питейнобитови нужди се хлорира, по същия начин действат озона и среброто. Нали светената вода в църквата е именно това, вода със сребърен кръст.

# 193
  • Мнения: 2 761
Кръста не знам дали е сребърен,но водата в църквите я зареждат и 4рез песнопения.Ина4е останалото е то4но така.
Проблема e,4е хлора определено вреди,а среброто и озона  в оптимални концентрации са идеални.

# 194
  • Мнения: 2 761
http://zi-gun.hit.bg/drugi-3.htm#koloidno

И не6то за национална гордост-траките са едни от най-старите народи,които са познавали обработката и ка4ествата на среброто,както и на други метали ,разбира се.


Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 11:33 от Omega

Общи условия

Активация на акаунт