Можете ли да си представите - полиция навръх Нова Година?!

  • 5 820
  • 63
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 245
Можете ли да си представите що за чудо - съседите ни извикаха полиция навръх Нова Година  #Cussing out, че сме били много шумни. И то не е било да кежем късно вече (5 - 6), а в 1ч. - непосредствено след наздравицата. Чудя се и не мога да си обясня що за хора са това - ми те не празнуват ли  newsm78 Развалиха ни празника тъпите комплексари (извинявам се, но не мога да се сдържа). А и не беше чак толкова шумно, действително слушахме силна музика, но не по-силна от всички около нас. Абе не знам...нямам думи да опиша възмущението си и всички мисли, които ми минават през главата. Най-тъпото е, че ни викат полиция за втори път, а първия път дори не слушахме музика, а по-силно си говорехме (с компания приятели). Друг път са казвали, че детето много го чували да реве вечер и то в период, в който тя въобще не ревеше  Wink. Вчера, когато отворихме на полицаите, единият от комплексарите  Laughing си позволи да сипе безпочвени обвинения - били сме безработни, правели сме незнам си кво (не го чух, защото изпаднах в недоумение от случващото се). Как може да си позволява да ни коментира, при положение че никога не е обелил и дума с нас, от къде тази наглост. Когато си правихме ремонт преди 2г. дойдоха да ни правят проблем, че много сме тропали  ooooh!( а беше сле 5ч.), а те си слагат дограма в 3 следобяд.

Мисля да подам жалба в районното за системен психически тормоз, другия вариант е този тип най-накрая да хапне дръвцето и да миряса.

Какво мислите вие по въпроса - жалба или дръвце  Laughing hahaha Joy

# 1
  • Мнения: 5 393
Ами.... аз лично съм за дръвцето Rolling Eyes Mr. Green #2gunfire Ама нали сме европейци вече Tired..... та ако искаш пробвай с жалба първо, и като не стане....... fight

# 2
  • Мнения: 46 484
И в нашия блок имаше купон, не бих викнала полиция точно тогава, но и не бих пуснала силна музика в 1 часа, ако ще и Нова година да е. От уважение към съседите- на кой му предстои смяна на другия ден, кой има дете и т.н. ...

Мисля, че малко повече трябва да се съобразяваме, живеем в жилищни сгради все пак, на който му се слуша музика до дупка- има си дискотеки и т.н.

# 3
първо подходи с добро  (да ти е чиста съвестта), ако не стане- да гризнат дръвцето....... Hug Crazy Crazy

 Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 978
Ако сме нормални хора, според мен редно е, щом ги дразните толкова, да бяха дошли да ви помолят първо newsm78

А това за бебето и на нас ни го правиха, като беше малка и имаше колики, ни тропаха по тръбите на парното хаха откачени хора. Ама аз им казах на другият ден, щом им пречи плача да дойдат да и топлят коремчето, а аз ще се дразня от плача и Crazy Mr. Green


# 5
  • София
  • Мнения: 1 244
Ами съседите ти са очевидни идиоти...
Не знам какво имаш предвид под "гризване на дръвцето"  newsm78 Grinning, но не вярвам жалбата да помогне...  Thinking
Не може ли да спрете да им обръщате внимание?  newsm78
Аз май направо съм късметлийка със съседите, тихички, кротички... само веднъж един дойде да звъни, но май просто не беше на кеф...  Grinning

# 6
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Моето мнение е че не са постъпили коректно .Трябвало е първо да дойдат и с добро да ви кажат да намалите музиката(а пък от друга страбна нова година е те какво очакват спокойствие и тишина ли?).това е супер гадно че са извикали полиция и че са ви развалили празненеството.
А колкото до дръвцето или жалбата - Аз съм за дръвцето  #2gunfire Crazy

# 7
  • Мнения: 431
Никол го е казала.

Аз бих извикала полиция. На който му се слуша силна музика, да ходи по заведения. Има малки деца, има хора, които стават рано сутрин за работа... Все пак в блок живеем, трябва да се съобразяваме с околните. Като се извие някоя мазна чалгия в два през нощта, хич не ме интересува кой бил млад и искал да купонясва и какъв повод има.
Чак пък жалби и дръвца... Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Никол го е казала.

Аз бих извикала полиция. На който му се слуша силна музика, да ходи по заведения. Има малки деца, има хора, които стават рано сутрин за работа... Все пак в блок живеем, трябва да се съобразяваме с околните. Като се извие някоя мазна чалгия в два през нощта, хич не ме интересува кой бил млад и искал да купонясва и какъв повод има.
Чак пък жалби и дръвца... Tired

 Peace Абсолютно съм съгласна и с Никол и с Лизбет. На сина ми му растат зъби и точно успях да го приспя след часове рев и започнаха идиотите с пиратките. След ново приспиване, а часът беше вече 1 ч. се започна точно със силната музика. Много съжалявам, но който иска да си прави дискотеки вкъщи, било то и Нова година да си купи къща. В жилищния блок си има правила. И те трябва да се спазват - нали сме европейци?!

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Подкрепям мненията, че домът е за почивка и уют. За нас също беше Нова година и си изкарахме купона със силна музика на заведение. Други години ходим по хижи и си викаме и веселим на воля в природата. Но в блок..., редно е да се съобразим със съседите си.

# 10
  • Мнения: 7 474
Това е един от недостатъците на блока Wink  Ние се прибрахме в 4ч., а мъжа ми беше на работа от 7ч. #Crazy, под нас имаше купон (в 4ч. още слушаха силно музика) , но бяхме толкова уморени, че бих заспала и върху мен да скачат.  Определено , ако ме притеснява някой ще отида първо да му кажа (както е и ставало), но си зависи от хората. Дръвцето обаче не е вариант, все пак ще живеете с тия хора и не се знае дали дръвцето няма да ви се върне после  Stop
П.П. Все пак на Нова Година не бих викнала полиция Laughing

Последна редакция: вт, 02 яну 2007, 10:58 от Leo*

# 11
  • Мнения: 1 547
Никол го е казала.

Аз бих извикала полиция. На който му се слуша силна музика, да ходи по заведения. Има малки деца, има хора, които стават рано сутрин за работа... Все пак в блок живеем, трябва да се съобразяваме с околните. Като се извие някоя мазна чалгия в два през нощта, хич не ме интересува кой бил млад и искал да купонясва и какъв повод има.
Чак пък жалби и дръвца... Tired

Браво, Лизбет!
"Мазна чалгия" ми става любим лаф просто  Joy Joy

Съгласна съм с Никол, Лизбет и всички, които осъзнават, че блока, в който живеят, не е тяхна собственост и следва да се съобразяват със съседите си. Кво като е Нова година, дай да съборим блока.
Слава богу тази година гърмежите бяха по-малко от миналата. Детето успя спокойно да заспи в 12 и канонадата бе по-скоро поносима.

По повод чалгията: няколко месеца търпях ежеседмични купони до 5 ч. сутринта в апартамента до нас, точно в стаята, на чиято стена са главите ни. Неописуемо бе просто. Нямах начини за реакция обаче. По ред причини. Но стана чудо. Купоните се разредиха чувствително и сега се провеждат в кухнята - не достига до нас.

# 12
  • Мнения: 388
Аз също съм на мнение,че в дома си всеки има право на спокойствие!Вече има достатъчно възможности да се празнува навън.
При нас точно в 1ч.се звъни,но не защото е шумно.Отварям,естественно без да гледам и на среща ми две пияни 13-15г. деца.Търсят момчето от горния етаж,но вместо да кажат честита нова година или извинете,започват да ме псуват  ShockedТъкмо заспахме и в 3ч.се започва невероятно скачане и набиване върху главите ни-музиката беше силна,но не ни пречеше.Мъжът ми побесня,преоблече се и отиде да им направи забележка.Най-очудващото било,че отворила майката.
Не проумявам кой нормален човек ще позволи такава свинщина и как позволява на децата да пият.Ако не бяха прекратили и аз щях да извикам полиция.При тях се случва поне веднъж седмично такъв купон,за първи път им правим забележка.

# 13
  • Мнения: 764
Точно снощи си мислех по този въпрос.Излязох да пуша на терасата и като чух каква музика се носи от съседния вход smile3511
Представих си,че е до нас и ми стана зле.Ами Нова година е,но наистина има дискотеки за тая работа.Мога ли чинно аз,двете ми деца и мъжа ми,а исума други хора,да стоим в леглата с отворени очи и да чакаме да свърши нечии купон.
Но то си е и до човек-аз не бих се веселила спокойно,ако зная,че притеснявам други хора и най-вече деца!

# 14
  • Мнения: 2 309
Ааа...виж сега,това,че вие сте решили да празнувате в домашни условия,не ви дава право да карате и останалите да се чувстват празнично-конфортно Naughty
Абсолютно са си в правото да викнат полиция. Crossing Arms bowuu
Има си кръчми,ресторанти,дискотеки,където наволя да се щурее...
Сори,ама не мисля,че е редно да подаваш изобщо жалба,а и на какво основание?????
Щом полицията е дошла,значи е незаконно да нарушавате спокойствието на съседите.
Било то и Нова година....
За някои,това не е никак особен ден...

Аз съм за реда и спокойствието в жилищните блокове!
Има си кръчми,куфейте там!!!


Развалили й били кефа!?
Вие сте развалили съня на хората... Crazy
Гледай ти на гризнеш дръвцето Mr. Greenдругия купон...

# 15
  • Мнения: 2 309
Точно снощи си мислех по този въпрос.Излязох да пуша на терасата и като чух каква музика се носи от съседния вход smile3511
Представих си,че е до нас и ми стана зле.Ами Нова година е,но наистина има дискотеки за тая работа.Мога ли чинно аз,двете ми деца и мъжа ми,а исума други хора,да стоим в леглата с отворени очи и да чакаме да свърши нечии купон.
Но то си е и до човек-аз не бих се веселила спокойно,ако зная,че притеснявам други хора и най-вече деца!
Такива ги лекувам с по две обаждания и следва акт!!!
Няма да си еба душата,щото некви решили да щуреят!?
Примерно,в такава ситуация,на хотел ли да ида,или ще е по-лесно да си замъкнат гъзенцата в близкото кръчме?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Хъм... Както винаги всеки си гледа от неговата камбанария  Rolling Eyes

Даже и да няма силна музика - от фоерверки и пиратки трудно се спи на НГ. Не бих викнала полиция за шум баш на НОВА ГОДИНА!
Нищо че и аз имам малко дете.

В старата кооперация имахме правило - ако някой ще прави купон - минава и предупреждава. Вярно е, че живеем 'заедно', но е леко невъзможно всички празненстава да се изнесат в заведенията нали?

За шум м/у 2 и 4 през уйкенда съм непреклонна обаче.  Naughty

# 17
  • Мнения: 2 309
Хъм... Както винаги всеки си гледа от неговата камбанария  Rolling Eyes

Даже и да няма силна музика - от фоерверки и пиратки трудно се спи на НГ. Не бих викнала полиция за шум баш на НОВА ГОДИНА!
Нищо че и аз имам малко дете.

В старата кооперация имахме правило - ако някой ще прави купон - минава и предупреждава. Вярно е, че живеем 'заедно', но е леко невъзможно всички празненстава да се изнесат в заведенията нали?

За шум м/у 2 и 4 през уйкенда съм непреклонна обаче.  Naughty

Да!!!
Пиратките и фоерверките вдигат шум с времетраене,приблизително 15-20 мин.и е общоприет...
Ако беше разрешено по закон да се купонясва в домашни условия,полицията нямаше да се ангажира с предупреждения...не мислиш ли?
А и чуденицата на авторката е следната
1.Да ги кара да гризнат дръвцето?
2.Да подава жалба?  (тук се чудя с какво основание newsm78 newsm78 newsm78)

И още нещо,хора търсещи спокойствието не бих нарекла - комплексари...

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Да!!!
Пиратките и фоерверките вдигат шум с времетраене,приблизително 15-20 мин.и е общоприет...
Ако беше разрешено по закон да се купонясва в домашни условия,полицията нямаше да се ангажира с предупреждения...не мислиш ли?

Хех - значи пиратки до 12 и 30 часа /При мен снощи бяха поне до 2...ама хайде/ може, а шум до 1 часа не може? И какво значи 'общоприет'? Аз си мисля, че и купона в новогодишната нощ е 'общоприет', но явно за много хора не е  newsm78

Авторката явно е ядосана както бих била и аз ако някой вика полиция, защото плачът на детето ми и новогодишния купон у дома го безпокоят ...или коментира какво работя и подобни.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 245
Както предполагам сте видяли от лентичката ми, аз имам дъщеря. И както на повечето родители и на мен ми е неприятно някой да смущава спокойствието на детето ми в тези часове. В този ред на мисли - нали не мислите, че ако в съседните апартаменти имаше деца това щеше да се случи?! Излишно е да се свързва темата с децата, мисля...

Съгласна съм с това, че има хора, работещи на смени, хора, които по една или друга причина на следващия ден са на работа. Но все пак е празник, който се пада веднъж в годината - нима е толкова трудно да се изтърпи?

Към тези, които се чудят - Да!, имам основание да подам жалба. Не само заради това, че са ме коментирали каква съм и каква не съм. Не само заради това, че те самите не се съобразяват с часовете "общоприети" за почивка, не само заради това, че ми тропат по парното, за да запуша устата на детето си да не реве, не само, заради това, че спират и притесняват вуйчо ми (а и кой знае кой още) който живее в съседния вход, като му се оплакват, че дъщеря ми много тичала и им нарушавала спокойствието - дете е, ще тича, не само...

И Да! - комплексари са! Така наричам хора, които се дразнят от настроението на другите, защото те самите никога нямат такова.

Като се извие някоя мазна чалгия в два през нощта

Доколкото разбирам, ако не е чалга - няма проблем?! Настроението според музиката, която пуска "DJ"-ят (купонясващите)...

# 20
  • Мнения: 46 484
Жалба можеш да си подадеш, твое право е Peace

... нима е толкова трудно да се изтърпи? ...

Не разбирам как очакваш съседите ви да са толерантни към вас, след като вие не сте към тях?


# 21
  • Мнения: 1 860
Присъединявам се към мнението на Никол, Рожбо и всички които писаха в този дух.
Като искаш да подаваш жалба срещу съседите си, за това че правят проблем, че детето ти плаче, да си беше пуснала по друг начин темата. Самото заглавие - няма какво да го коментирам. Да - мога да си представя! Всъщност се радвай, че полицията е проявила снисхождение и не са ви написали акт. 

# 22
  • Мнения: 3 164
Дали има някой  , който никога през живота си не е вдигал олелия у тях си Crazy
макар, че аз съм от тези които спазват правилата и също държа и тези около мен да ги спазват, но колкото й да съм изкукала не бих правила проблеми на съседите точно на Нова Година Peace все пак е достатъчно голям празник, че  да изисквам 10-15 семейства  да се съобразяват с моето дете или пък с мен Shocked някак си ми се струва леко преиграване Stop вярно, има кръчми, но тези с малките деца като нас , където няма на кой да си оставят децат в новогодишната нощ, да не празнуват ли Shocked а и на празници градуса се вдига и никой не мисли за шум и съседи с изтънчена нервна система Crazy

# 23
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Дали има някой  , който никога през живота си не е вдигал олелия у тях си Crazy
ммм, аз  Crazy с което печеля омразата на всички съседи, когато се оплаквам от нощните им изстъпления.
Аз само искам да ме информират, ако са ме информирали, ще потърся начин да се спася и не бих викала полиция. Все пак, говорим за блокове, делят ни около 20 см тухла/панел от съседа, не е много. При нас се оплакваха от Филип, но не им обърнах внимание, щото господ като искал да накаже някого, му взимал акъла.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
И Да! - комплексари са! Така наричам хора, които се дразнят от настроението на другите, защото те самите никога нямат такова.

Едва ли се дразнят от настроението ви. По-скоро от желанието ви да приобщите всички съседи към вашия купон. Съжалявам, ама и аз щях да ви извикам полиция. И аз съм с малко дете, на което му растат зъби и което е супер кисело и плачещо и въобще не ми е до празнуване на Нови години, камо ли да завиждам на съседи, които не се съобразяват и продънват панела.
А и още нещо - ако тези съседи бяха дошли и културно помолили да намалите музиката - вие щяхте ли да го направите??? Обзалагам се, че дори нямаше да им обърнете внимание, ами даже щяхте да ги напсувате...Така че медалът винаги има две страни и в случая твоята не е печелившата.

# 25
  • София
  • Мнения: 245
И Да! - комплексари са! Така наричам хора, които се дразнят от настроението на другите, защото те самите никога нямат такова.

Едва ли се дразнят от настроението ви. По-скоро от желанието ви да приобщите всички съседи към вашия купон. Съжалявам, ама и аз щях да ви извикам полиция. И аз съм с малко дете, на което му растат зъби и което е супер кисело и плачещо и въобще не ми е до празнуване на Нови години, камо ли да завиждам на съседи, които не се съобразяват и продънват панела.
А и още нещо - ако тези съседи бяха дошли и културно помолили да намалите музиката - вие щяхте ли да го направите??? Обзалагам се, че дори нямаше да им обърнете внимание, ами даже щяхте да ги напсувате...Така че медалът винаги има две страни и в случая твоята не е печелившата.

За шума и децата вече уточних, чудя се защо продължавате да ги намесвате...
Разбира се, че щяхме да се съобразим - каквото почукало, такова се обадило - те с добро и ние с добро. Те обаче подходиха кофти към нас, не знам как, но определено не смятам цял живот поведението ми да бъде повлияно от прищявките на съседите.
И хайде да се обзаложим, само не знам как изказваш твърдения, без дори да ме познаваш  newsm78
Излишно е да го споменавам, но все пак - не бяхме ние единствените купонясващи в целия вход.


Пуснах темата с това заглавие умишлено, не можех и все още не мога да си обясня случилото се.

Естествено, че очаквам да са толерантни, ние сме толерантни към тях вече повече от 3 г. Това, че не викам полицията всеки път, когато ми тропнат нервно по парното, не значи, че все пак не се случва, нали.    

Shoni го е написала много точно - и аз се чудя дали има такива хора.

# 26
не мисля че трябва да се стига до краини мерки  а и все пак на нова години всички празнуват дори и съседите

# 27
  • София
  • Мнения: 2 132
Абсурдно е на Нова Година да се вика полиция.Подай си жалбата мила, защо само ти ще ги търпиш  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 5 393

А и още нещо - ако тези съседи бяха дошли и културно помолили да намалите музиката - вие щяхте ли да го направите??? Обзалагам се, че дори нямаше да им обърнете внимание, ами даже щяхте да ги напсувате...Така че медалът винаги има две страни и в случая твоята не е печелившата.
Малко прекаляваш с това изказване- нито познаваш жената нито нищо.Как пък реши, че ще напсува съседите? newsm78
Само на мен ли ми стана ясно от написаното в началото, че тези съседи въпросните се дразнят от всякакъв вид битов шум?Явно те трябва да се изнесат и да живеят в къща, защото не осъзнават, че да живееш в блок означава да си поне малко толерантен.Представям си ако на мен някой ми тропа по парното заради ревящо дете. #Crazy Ми луди ще ги направя. #2gunfire

# 29
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ами аз също съм викала полиция и пак ще го направя.
Егоистично и просташко е да не се съобразяващ с околните и да смяташ, че всички няма да спят цяла нощ, защото на теб ти е весело и ти се слуша силна музика. А още повече е жилищен блок, а не кръчма, дискотека, хижа и т.нат. Липса на възпитание и толерантност му се казва.

Едни съседи съм слизала и съм молела да намалят музиката. А за други, които са изключителни простаци, направо съм викала Полиция.

И го правя, защото аз самата се съобразявам и спазвам правилата!  Peace

# 30
  • Мнения: 7 474
Вижте в случая не може да се каже кой прав , кой крив, защото след като тези съседи се оплакват от рев на дете Shocked, значи и те не са много в ред Stop Освен това от силна музика до силна музика все пак има разлика. Едно е да е увеличен на макс, друго е просто да се чува и това да ги дразни.
Нашия комшия например не увеличава силно , но басовета са толкова силнеи,че просто в къщи всичко вибрира (доста неприятно усещане).
Така че за всеки "силна" музика е различно понятие и ако въпросните комшии просто се заяждат , могат да го правят и без музиката да е на макс Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 903
Дали има някой  , който никога през живота си не е вдигал олелия у тях си Crazy
макар, че аз съм от тези които спазват правилата и също държа и тези около мен да ги спазват, но колкото й да съм изкукала не бих правила проблеми на съседите точно на Нова Година Peace все пак е достатъчно голям празник, че  да изисквам 10-15 семейства  да се съобразяват с моето дете или пък с мен Shocked някак си ми се струва леко преиграване Stop вярно, има кръчми, но тези с малките деца като нас , където няма на кой да си оставят децат в новогодишната нощ, да не празнуват ли Shocked а и на празници градуса се вдига и никой не мисли за шум и съседи с изтънчена нервна система Crazy
newsm10
И аз съм с малко дете и обикновено гледам да се съобразявам с останалите в блока, но пък чак да вика някой полиция на Нова година - мисля, че е прекалено. Дайте сега такива като нас с малки деца, за които е трудно да отидат някъде на заведение, да си легнем на Нова година в 20 часа само защото на някои от съседите не им се празнува.
А пък и да не забравяме, че въпросните съседи съвсем не са от много "прилежните" в това отношение. Значи за тях вдигането на шум от 2 до 4 следобяд не е проблем, а силната мусика на Нова година  - е проблем. Малко противоречиво мислене, не мислите ли. Thinking

# 32
  • Мнения: 793
Уф, ни тъй, ни иначе, аз съм толерантните комшии, като се знам как съм вдигала входа на главата си  Embarassed и полиция е идвала, много гадно, защото после настроението не е същото, виж ако дойде комшия и ми направи забележка винаги намалям. Сега на нова година момчетата до нас празнували и хвърляли бомбички до входната ни врата, тя е метална и дрънчи, с мъжо се прибрахме точно на скандала между свекърва ми и свекъра ми с въпросните деца-тинейджъри, ами весело им е на хората, да хвърлят, бяха моите думи а на мъжо: -Майко те имат да си връщат най малко 5 години тормоз от моя страна.  Mr. Green Всеки си празнува както му харесва, да не говоря за това че на мен и тъпан да ми биеш на главата като ми се спи,спя Crazy

# 33
  • Мнения: 3 423
аз подкрапям всички,които мислят,че съседите на авторката са в правото си Peaceда извикат полиция.
и защо да ходят лично,нека и полицаите свършат нещо.
незнам дали е истина или виц ,но са ми казвали,че има страни в които и домашните кучета нямат право да лаят повече от 5 мин.за да не пречат на съседа.
аз като бях около 16 годишна също веднъж бях направила твърде шумен купон  Embarassedи ми направиха забележка,но си взех поука .сега съм зряла жена,майка и никога не бих си позволила да преча на хората също и  между 14-16 часа гледам в къщи да е тихо.

а иначе и къщата не е спасение от шумни съседи-на вилата понякога цялата къща се тресе от "мазна чалга-която слуша един съсед,въпреки че двора е 4 декара и ни дели улица newsm78не сме му викали полиция но му го връщаме сутрин, като заспи-пускаме на МАХ урици по немси на релакса-вече трябва да го е научил Joy

# 34
  • Мнения: 634
ееее,ама направо като чета тук и не вярвам на ушите си,тук млади хора ли пишат или какво?
това са няколко часа шум,хората се забавляват и сега трябва да ги линчуваме
аз и на обикновен купон не съм викнала полиция, та за НОВА ГОДИНА, целия свят празнува, аз ше викам полиция. потресена съм от някои мнения.
освен това и аз бях на купон и съм изхарчила максимум 20 лв, а на кръчма кувертите бяха по 100-ми не ми се дават пари е така-аз не ги изхождам,
ама как може да има толкова изнервени хора, дето дори и на нова година не могат да се отпуснат,пфу

# 35
  • Мнения: 25 565
ееее,ама направо като чета тук и не вярвам на ушите си,тук млади хора ли пишат или какво?
това са няколко часа шум,хората се забавляват и сега трябва да ги линчуваме
аз и на обикновен купон не съм викнала полиция, та за НОВА ГОДИНА, целия свят празнува, аз ше викам полиция. потресена съм от някои мнения.
освен това и аз бях на купон и съм изхарчила максимум 20 лв, а на кръчма кувертите бяха по 100-ми не ми се дават пари е така-аз не ги изхождам,
ама как може да има толкова изнервени хора, дето дори и на нова година не могат да се отпуснат,пфу

Рожбе, някой ден, когато имаш собствени деца, ще разбереш! Запомни си сегашните думи и пак ще поговорим! Нищо, че и ти ще си още млада, вече ще знаеш какво значи да ти посинява детето от рев, защото някой идиот е решил да си икономиса парите за кръчма и си е превърнал апартамента в дискотека...
Не се чуди на нищо, свързано с деца, че тъпкано се връща!  Природен закон, лично изпитан от мен. Peace

# 36
  • Мнения: 634
благодаря,рожбе, много добре знам какво е,макар да нямам деца,
но написах мнението си предвид факта, че жената, която се оплаква също има детенце
и винаги ще твърдя,че за няколко часа шум на нова година не бих викнала полиция,дори и детето ми да се къса от рев Naughty

# 37
  • Мнения: 3 423
Ирка недей да твърдиш подобно нещо-като роди човек  много се променя Peace
аз съм майка стръвница ако някой ми разплаче детето съм способна на всичко #2gunfire
а това че някой иска да му излезе по евтин празника не трябва да е за сметка на съседите

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Irrrka, не бързай да говориш, преди да си изпитала нещо! Peace
На мен пък няма да ми е кеф да се веселя, когато знам, че на някой друг няма да му бъде добре заради моето веселие.
Относно финансовата страна - излезе ни по-евтино в заведението в сравнение, ако бяхме празнували у дома.

Ако беше приемливо на Нова година да се вдига шум в жилищна сграда, то тогава полицията не би трябвало да се отзове на сигнала. Извинете, но все едно да кажете - ми Нова година е, що пък да не шофирам пил. Законите са си закони и трябва да се съобразяваме поне с тях, ако оставим на страна толерантността и човещината.

# 39
  • Мнения: 634
вижте сега, това е моето мнение, аз не бих развалила купона за нова година на никой
и ако оставиш да си купонясват-няма шанс да убиеш някой Laughing
и не оставайте с впечатлението ,че не съм за спазването на законите, просто в този случай, не бих се взирала в закона толкова ooooh!
няма да си променя мнението,така че стига ме линчували Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 12 554
Мечо Пух - ок съгласна съм, че не познавам жената, но аз не съм  писала, че точно тя ще псува. Все пак у тях е имало купон. Хайде да си говорим истините .- как един пийнал мъж би приел съсед, молещ на вратата да се намали музиката?
Аз изобщо не вярвам отговора да е "О, да извинете за безпокойството, ще я намалим".

Колкото до това, че децата не били в центъра на въпроса, не смятам, че е така. Все пак то също има право на сън, при това спокоен. И аз имам това право и мъжът ми, който работи на смени. И не смятам, че някой съсед е в правото си да прави шумни купони, които ми пречат, а аз да нямам правото да се оплача.

# 41
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Егати хората има, от нямане какво да правят развалят празника на другите!  #2gunfire

# 42
  • Мнения: 4 965
Четейки подобни неща, съм благодарна, че нашите съседи са свестни и съобразителни хора (при това, всички от околните апартаменти имат деца в тийнейджърска възраст) и досега никой на никого не е пречил с нищо. Тези над нас правиха един-единствен път шумен купон, но преди това изрично ни предупредиха и ние изпратихме децата при нашите и въпреки това след 1 ч. значително намалиха музиката и танците, та не сме имали проблеми със спането.
Ние самите се събираме с приятели - пием, хапваме, танцуваме, веселим се, но го правим, без да "дъним" музиката и да подскачаме, че да съборим блока.
Иначе, обикновено празнуваме по заведения, а ако решим да правим "грандиозно шоу" - грабваме куфарите, пиячката и уредбата и заминаваме на вилата (там сме правили такива щуротии - музиката на мах, пиратки и фоерверки на двора, танци в лятната кухня и счепен прозорец), но... в блока живеем с други хора и се стараем да се съобразяваме с тях, както и държа те да се съобразяват с нас. Естествено, плач и шум от децата изобщо не смятам в графата, а и досега никой не ми е казал "копче" по този въпрос (децата са си деца и не може да им натъпча парцъл в устата, че да млъкнат).
Човек трябва да се съобразява, а щом не може - да си живее самичък в къща.
Между другото, при нас нямаше и гърмежи (само от 2-3 апартамента хвърляха бенгалски огън - ние също).
Човек може да се весели и без да натрапваизживяванията си на други хора - музиката се чува достатъчно добре и ако озвучава само апартамента, а не целия квартал; може да се танцува и без подскоци и крясъци и т.н.

Чак полиция на Нова година не бих викнала, както и не ме интересува какво правят комшиите зад вратите си и с какво се занимават или си уплътняват времето, стига да не ми пречат.
В други подобни случаи, обаче, бих викнала и викам. Аз не бих ходила да ги предупреждавам - щом не се усещат сами, че ме безпокоят, надали ще го разберат от приказки, а и не е моя работа да им правя забележки и да се карам с тях (особено ако са пийнали повечко).

# 43
  • Мнения: 46 484
... Естествено, че очаквам да са толерантни, ние сме толерантни към тях ...

Ако бяхте толерантни, нямаше да пуснете музиката така, че да се чува у тях, ние също се бяхме събрали у нас, но така както го описва azaf Peace


Вижте в случая не може да се каже кой прав , кой крив, защото след като тези съседи се оплакват от рев на дете Shocked, значи и те не са много в ред Stop ...

Това са догадки, няма как да се разбере дали точно тези съседи, които са извикали полицията са същите, които се оплакват от рева на детето, сигналът е анонимен  Sunglasses

А на Irrrka пожелавам да попадне някога на музиканти като моите съседи, 2-ма си имам във входа, които се съревновават кой има по-яки басове, ако не е единия, ще е другия, вече съм забравила какво е да ходиш и краката ти да не подскачат Thinking

А за това да отиде човек да им се моли на вратата- забравете, едно, че ефектът трае 5 мин. и друго- хубаво е да се знае кой ще ти отвори и на колко ракии е ...

# 44
  • Мнения: 6 167
аз малко крайно ще се изкажа, но напълно ги разбирам и подкрепям съседите.

първо, защото не са длъжни да бъдат част от увеселение през няколко стени.
това е ужасен дразнител. не са длъжни да 'проявяват разбиране" и да си късат нервите, докато Х се забавлява.и второ, защото това е жилищна сграда и в нея има определен ред.

в моя квартал такова нещо е недопустимо, и полицията ще дофтаса още при пускането на уредбата. на никой не му се струва странно - уважавам съседите си, те мен също.
и те ( и ние) имаме какво да правим ( към tileva Wink)
изключение се прави само за бебетата ( не и за лаещи кучета), но бебета много не се
чуват, защото сме в къщи. има правила, които спазваме - това е цената да живеем на едно много добро място. спокойствието на квартала вдига и цената на имотите.

не на последно място, всички и по филмите сме гледали, как хора, които искат да купят имот на някое място минават интервюта пред управата на кооперацията.
тоест, има защо спокойстивието да е ценност и да не се съжителстват сульо и пульо на едно и също място.

ако искам по-шумна сбирка наемам заведение или отиваме в дискотека и се забавляваме
без да страдат хора. толкоз

Последна редакция: вт, 02 яну 2007, 15:59 от Lennie

# 45
  • Мнения: 2 309
Егати хората има, от нямане какво да правят развалят празника на другите!  #2gunfire
Имат какво да правят,да си спят!!!
Малко помисли,недей размятва пищаци...смешно е! ooooh! Laughing Joy
Има си места за веселие.Жилищните блокове,не са за това!!!

# 46
  • Мнения: 5 468
Аз мразя високите шумове и слава Богу нямам шумни съседи, но мисля, че да се извика на Нова година в 1 ч. полиция... не е кой знае каква доблестна постъпка Sick. Все пак до 2-3 часа, хората празнуват на МАХ (или поне така, както разбират веселбата).
Не толерирам шумните купони и на такъв не мога да бъда забелязана - имам свидетели Laughing,... но все пак в този момент бих била солидарна с "веселбата" на съседа. Ние бяхме на гости, телевизора работеше тихо, но ако отгоре се чуваше силна музика, не бих се разгневила точно тогава... просто е 1 ч. на Нова година и всички празнуват.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 999
... просто е 1 ч. на Нова година и всички празнуват.

Е точно това е истината. Мнозинството на НГ са празнуващите все пак...

Отделно - при шумен купон без предизвестие и по малките часове - викам полиция и не ми дреме изобщо.  Peace

# 48
  • Мнения: 983
И аз имах една такава претенциозна съседка, но слава богу се изнесе да живее в София Mr. Green
Празнуваме си ние първия рожден ден на детето, ходя да ги черпя с бонбони и им се извинявам предварително ако сме по-шумни вечерта и тя патката в 11 часа идва да ми прави забележка за музиката. Полиция не е викала , но аман от простовати съседи.
Според мен по-добрия вариант в случая е жалба.Успех.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 421
... просто е 1 ч. на Нова година и всички празнуват.
Е точно това е истината. Мнозинството на НГ са празнуващите все пак...

Така е, аз не бих викнала полиция точно на Нова Година.
Не говорим за след 3 часа натам, а за 1 часа - докато се чукнахме с чашите с шампанско, докато децата изгледаха зарята и то стана 1 часа.

А иначе да кажа - моите деца до сега никога не са се будили по Нова година от шума, гърмежите и музиката - спят си като къпани. А на щерката иначе все й пазехме тишина, но по празници спеше та знае ли се Simple Smile.

# 50
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Егати хората има, от нямане какво да правят развалят празника на другите!  #2gunfire
Имат какво да правят,да си спят!!!
Малко помисли,недей размятва пищаци...смешно е! ooooh! Laughing Joy
Има си места за веселие.Жилищните блокове,не са за това!!!
Говорим за Нова Година все пак, не е просто рожден ден или обикновен тийнейджърски купон. Все пак се очаква, че на Нова Година хората ще се веселят и празнуват, нали? А когато е поредния купон- да, и аз съм на мнение, че не трябва да се събаря блока..........

# 51
  • Мнения: 2 386

А и още нещо - ако тези съседи бяха дошли и културно помолили да намалите музиката - вие щяхте ли да го направите??? Обзалагам се, че дори нямаше да им обърнете внимание, ами даже щяхте да ги напсувате...Така че медалът винаги има две страни и в случая твоята не е печелившата.
Малко прекаляваш с това изказване- нито познаваш жената нито нищо.Как пък реши, че ще напсува съседите? newsm78
Само на мен ли ми стана ясно от написаното в началото, че тези съседи въпросните се дразнят от всякакъв вид битов шум?Явно те трябва да се изнесат и да живеят в къща, защото не осъзнават, че да живееш в блок означава да си поне малко толерантен.Представям си ако на мен някой ми тропа по парното заради ревящо дете. #Crazy Ми луди ще ги направя. #2gunfire

Ето това е истината.

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на 31.12 към 15.20ч. мислех и аз да викна чичко полицай... ТОЗ път им се размина...  Whistling

Абе има ред и той е да се спазва. Виж, нуждае се закона за етажната собственост от промяна. Спор няма никакъв.

# 53
  • Мнения: 3 268
И в нашия блок имаше купон, не бих викнала полиция точно тогава, но и не бих пуснала силна музика в 1 часа, ако ще и Нова година да е. От уважение към съседите- на кой му предстои смяна на другия ден, кой има дете и т.н. ...

Мисля, че малко повече трябва да се съобразяваме, живеем в жилищни сгради все пак, на който му се слуша музика до дупка- има си дискотеки и т.н.
Подкрепям мнението ти.Трябва да се съобразяваме с хората около нас.Има дискотеки и ресторанти за тази цел.Аз не бих викнала полиция,но е гадно детето ми да не може да спи заради нечии купони.

# 54
  • Мнения: 14 654
аз съм от тези хора, които обичат пенсионерските партита с тиха музика и ако някой съсед ми пречи на си празнувам мирно ще се наложи да повикам господа-полицаите, които да им обяснят защо  не бива да се вдига силен шум нощем. защо ли се смята за некултурна забележка сигнализирането в полицията?
лично не отивам да моля за тишина- има си хора, чиито задължения включват и това
особено зла съм по отношение на чалгата- съжалявам, но точно на нова година не бих тормозила изискания си слух с къррррр-тактак например

# 55
  • Мнения: 319
Мили хора, всички вие, които сте ЗА реда и спокойствието в жилищните блокове - МОЛЯ ВИ НАЙ-ГОРЕЩО - елате да ми станете съседи - ще се разбираме прекрасно! Защото моите съседи са абсолютни чалгаджии, които смятат, че всички трябва да споделяме страстта им към този жанр и да слушаме техните песни, та затова ги слушат максимално силно!

И аз съм викала полиция. А на 1 януари в 15.00 ч. на обяд така крещях от терасата на един дядка, извел внучето си да го забавлява, като го кара да пали пиратки и да ги хвърля зад блока, че най-вероятно вече зял Люлин ме знае. Кънтя квартала от мен!

И моето мнение е, че който иска силна музика и луди купони, най-добре да отиде в заведение!

# 56
  • София
  • Мнения: 245
Дори и след постинга, в който написах, че около нас не е имало деца, забелязвам, че някои от мненията са насочено точно в тази посока. Ама много ви моля четете, излишно е да се въртим около едно и също нещо. Аз също съм майка-орлица и също като вас не бих допуснала някой да смущава спокойствието на детето ми в определени часове, но през останалото време никой не е длъжен да се съобразява с мен. Въпроса, обаче, не е в това.

Никол, никакви догатки няма - за същите съседи става въпрос, комшията постъпи достатъчно безразсъдно и ни се нахвърли пред полицаите - обиждайки ни.

nana77, почти невъзможно е това да се случи - бяхме петима, от които: съпругът ми не пие, откакто се роди дъщеря ни, цяла нощ се лигави на чаша вино; единият ни приятел беше на капучино; другият също се лигави с вино цяла вечер; третият ни беше шофьор (ходихме на Батемберг), прибрахме се в 12,30 - и той нямаше време да се напие; петият бях аз. Значи представи си колко време сме били шумни, след като полицаите бяха на вратата ни в 1ч. - може би около 15-20мин. Преди да отидем на Батемберг гледахме Новогодишната програма по Нова телевизия.

От няколко седмици един друг комшия си прави основен ремнот на апартмента. В продължение на три дена тропаше от 9 до 20ч. На четвъртия ден съпругът ми се качи и го помоли да спре, докато стане 16ч. (беше 15,10). Човекът се усети и спря - не е имало скандали, полиция, и когато се срещнем във входа се поздравяваме, така че всичко зависи от това кой стои срещу теб. За това определено не съм съгласна с някои мения - глупаво е да викнеш полиция, независимо от повода, без дори да си опитал по мирен път да оправиш нещата.

# 57
  • Мнения: 2 309
Мила,не ти знам съседите,а и лично отговорите ми са насочени не към твоя случай,а към съседските отношения като цяло!!!
Поне при нашите съседи добрата дума не върви Naughty но виж думата на пУЦУлаите се харчи леко!!!Въпреки,че последния купон,който се развихри след 3 молби от мъжа ми и 2 посещения от ченгето,последвани с акт!Пак не спряха Crossing Arms  Сега ТЕ ли трябва да подадат жалба newsm78че съм им нарушила веселбата...брех каква съм комплексарка Whistling

Добре де,едно не разбрах,какъв ти е проблема с тях,като изключим Нова година...?
Какво ще пишеш в жалбата newsm78 ...:
"На 31.12 срещу 01.01 в 1ч комплексираните ми съседи,нарушиха без предупреждение,тихият (според теб) купон...като извикаха мвр!"
Все пак кажи си проблема,защото така и не разбрахме Новата година ли е или изобщо,дай примери за да вземем реално отношение дали да подаваш жалба или да ги набиете!!!!!!!!!!!!!!Нали това ти беше въпроса??????????????

# 58
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Какво ще пишеш в жалбата newsm78 ...:
"На 31.12 срещу 01.01 в 1ч комплексираните ми съседи,нарушиха без предупреждение,тихият (според теб) купон...като извикаха мвр!"
Все пак кажи си проблема,защото така и не разбрахме Новата година ли е или изобщо,дай примери за да вземем реално отношение дали да подаваш жалба или да ги набиете!!!!!!!!!!!!!!Нали това ти беше въпроса??????????????

 Hands Clap moresmile

# 59
  • София
  • Мнения: 245
Жалбата, която мисля да подам, определено не е заради полицаите, които викнаха на НГ. Естествено, че не мога да имам претенции в случая. В предишните си постинги написах за системния тормоз от тяхна страна (явно не си ги чела), само където пропуснах да добавя, че и заплахи са ни отправяли. Пуснах темата сега и под това заглавие, защото ми е доста трудно да си обясня що за хора са това, а и чашата преля (те изискват нещо, което сами не дават). Все още не смятам, че тяхната постъпка беше правилна и едва ли ще си променя мнението. И като говорим за коректни съседски отношения - така ли изглеждат те?!

# 60
  • Мнения: 4 965
Всъщност, децата нямат много общо, защото поне моите точно по време на пукотевиците и най-големия шум спят като къпани - вече 3-та Нова година.

А за системния тормоз - ако имаш предвид тропането и забележките при детските шумове - си права, но ... при положение, че имаш конкретен повод и свидетели, иначе от полицията няма как да направят нищо.

# 61
  • Мнения: 1 383
Присъединявам се към мненията ЗА спокойствието и зачитането на реда. За щастие живея в блок с пенсионери, и то през етаж апартаментите са празни /е, в друго отношение това е ужасно лошо.../

# 62
  • Мнения: 3 423
Какво ще пишеш в жалбата newsm78 ...:
"На 31.12 срещу 01.01 в 1ч комплексираните ми съседи,нарушиха без предупреждение,тихият (според теб) купон...като извикаха мвр!"
Все пак кажи си проблема,защото така и не разбрахме Новата година ли е или изобщо,дай примери за да вземем реално отношение дали да подаваш жалба или да ги набиете!!!!!!!!!!!!!!Нали това ти беше въпроса??????????????

 Hands Clap moresmile
Joy

# 63
  • Мнения: 2 309
В такъв случай,дръпнете един як бой и подай жалба...не се чудете!?
Така и така не каза как ви тормозят,нямам какво повече да добавя...

А и темата беше насочена за новогодишната нощ!!! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт