Кърмене от двете гърди?

  • 404
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Знаете ли дали ако кърмя на едно хранене и от двете гърди ще ми спре кърмата? newsm78

# 1
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Привет, моето бебе не искаше да засуче от едната гърда през първият месец, винаги и предлагах и двете за да се научи и от нелюбимата.Поради тази причина досега се храни и от двете гърди на едно кърмене-суче на поискване и е основно на кърма.

# 2
  • Мнения: 2 829
Няма да ти спре кърмата!
В САЩ стандартно съветват винаги да се предлагат и двете гърди на всяко кърмене, а там дори повече майки кърмят и по-дълго.
Едно голямо предимство е това че така гърдите по кратко стоят препълнени и аз вярвам че благодарение на това че кърмех и от 2-те гърди пърмия месец нямах никакви запушвания, възпаления или болезнено препълване.
Иначе е все едно, можеш да кърмиш от едната или двете гърди, както си решиш. По важно е да даваш на бебето да суче винаги, когато е гладно, а не да спазваш режим. Това е най-добрия начин да си сигурна че кърмата ти винаги ще е достатъчна.
Аз лично след края на пирвия месец кърмя както дойде- обикновено от едната гърда, но ако бебчо още е гладен, ако ми се схване ръката с която го държа, ако другата гърда ми е напрегната, или ако искам по-дълго да не огладнява му давам и втората.
Резултата можеш да видиш в подписа ми- само на кърма сме, без вода, сокчета, пюрета или АМ.
Желая ти успешно и приятно кърмене! Hug

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Знаете ли дали ако кърмя на едно хранене и от двете гърди ще ми спре кърмата? newsm78

точно обратното Wink, ще се стимулира лактацията...кьрми спокойно и от двете гьрди, като на следващото хранене предлагай пьрво втората гьрда ( ако си кьрмила пьрво от лявата и после от дясната, на следващото хранене пьрва ще е дясната, а после лявата ).....

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз от самото начало кърмих от двете гърди на всяко хранене и така в продължение на 8 месеца...Даже и след това имах доста кърма, но Калина се отби.

# 5
  • Мнения: 648
   Кърмиш ли на поискване, няма да спре Peace Аз редувам гърдите от самото начало, кърмя от едната гърда, на следващото- от другата! Сега вече не се вглеждам в подробности, защото Али се самообслужва Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 467
Вчера четох една книга, където пише, че не е хубаво да прекъсваш детето докато суче. Че трябва да го оставяш само да остави гърдата ти, тогава да предложиш другата. Ако вече не е гладно, следващия път кърмиш от другата гърда, но кърмата ти няма да спре по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт