Противазачатъчни за 17г.момиче?

  • 4 129
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
.....но ще й купя и Трирегол.
По принцип не е препоръчително да пие противозачатъчни, без да се е консултирала с лекар.Трирегол-а наистина са доста леки, но все пак и хубаво една консултация да се направи преди това.

# 16
  • Мнения: 7 716
Само да кажа, че мен лично много ме съмнява да правят секс толкова рядко. Направо не ми се вярва. Според мен ти го е казала, за да те успокои...Най-вероятн правят секс доооста по-често, да не кажа, че правят сигурно само това като са заедно......

По всяка вероятност правят секс рядко. Нито имат време, нито възможност за по-често в тази възраст.

Благодаря,помогнахте ми много!Аз също намирам комбинацията Фарматекс+презерватив за подходяща в техния случай,но ще й купя и Трирегол.

Като ми пееш Пенке ле, кой ми те слуша.
Не бих давала хормонални препарати за епизодични контакти.

# 17
  • Мнения: 984
Само да кажа, че мен лично много ме съмнява да правят секс толкова рядко. Направо не ми се вярва. Според мен ти го е казала, за да те успокои...Най-вероятн правят секс доооста по-често, да не кажа, че правят сигурно само това като са заедно......

По всяка вероятност правят секс рядко. Нито имат време, нито възможност за по-често в тази възраст.

Благодаря,помогнахте ми много!Аз също намирам комбинацията Фарматекс+презерватив за подходяща в техния случай,но ще й купя и Трирегол.

Като ми пееш Пенке ле, кой ми те слуша.
Не бих давала хормонални препарати за епизодични контакти.
абе стига де, такива хормони бушуват, че и аз мисля че при всеки удобен случай само това правят, а места колко щеш

# 18
  • Мнения: 7 716
Едно е да мислиш, друго е да живееш със 17-годишен тинейджър и да си говорите за личния му живот, както и за този на приятелите  му всеки ден.
Много си далече от реалността.

# 19
  • Мнения: 5 622
Трето е да си родител и да ти спестяват туй, онуй.....  Wink

# 20
  • Мнения: 4 371
Мен лично майка ми ме е предразполагала, но никога не съм й казвала всичко.
Беше ми неудобно.

# 21
  • София
  • Мнения: 245
Момичето е казало 1 - 2 пъти в месеца, но дали действително е така  Thinking. Нека си спомним времената, когато сме били на по 17г - дали сме правели секс два пъти в месеца, аз лично го правех поне веднъж на ден Embarassed (предполагам и някои от вас  Simple Smile)
Аз съм твърдо за ползването на противозачатъчни. Много по-добре от вероятността за една ранна бременност и евентуален аборт. Честно казано не ми се вярва да ползват презервативи, не знам защо...

Аз също пиех Трирегол  преди да забременея и се чувствах много добре от тях.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз на 16 започнах да пия Целест, на 19 ми откриха раничка на шийката на матката Cry
Казаха ми - може да е от много, много неща, но едно от тях е хормонален дисбаланс, причинен от хапчетата. Посъветваха ме индиректно да си помисля дали да продължавам с тях. Аз реших да спра. Нямах никаква гаранция, че има връзка между нещата, но предпочетох да не рискувам Peace

# 23
  • Мнения: 7 640
Благодаря,помогнахте ми много!Аз също намирам комбинацията Фарматекс+презерватив за подходяща в техния случай,но ще й купя и Трирегол.Нека тя да реши кое да бъде-все пак това е нейна лична"територия"и не е добре да съм твърде настойчива и властна,за да не я отблъсна.
Още веднъж благодаря на всички!  bouquet

откъде го измислихте този Трирегол за младо момиче Shocked
Гинеколози няма ли за тая работа- това да не е бонбони- тия ми харесват как изгледат, хубави били- щe взема от тях ooooh!

Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 16:16 от PolarFox

# 24
  • Мнения: 803
Откакто водя полов живот (6 години) съм се пазила само с презерватив и за това време не ми се е случвал никакъв фал (скъсване, изхлузване и т.н.) Аз лично предпочитам този метод, защото освен от забременяване предпазва и от болести.
Не знам доколко са сериозни отношенията м/у дъщеря ти и приятелят й, но все пак опасността от болести не е за подценяване.
Колкото до това, че правели 1-2 пъти секс в месеца....Не съм далеч от въпросната възраст (на 21 съм) и секс правихме където и когато можехме (а като няма терен, има кола и Витоша Blush) - мисълта ми е, че е наивно да се смята че правят секс толкова рядко; по-скоро не ти е казала истината.
От позицията на дъщеря казвам, че никога не съм споделяла с майка ми такива подробности - чувствах се неудобно, а и тя някакси беше много настъпателна да знае всичко и това само по себе си усложняваше нещата.
И аз съм на мнение, че не бива да й се налага мнение как точно да се пази. За мен лично презервативът е доста сигурно средство, не виждам защо си против. Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 2 019
най-добре се консултирайте с гинеколог.Като се сетя аз на 17 го правех по1 път на ден

# 26
  • София
  • Мнения: 245
откъде го измислихте този Трирегол за младо момиче Shocked
Гинеколози няма ли за тая работа- това да не е бонбони- тия ми харесват как изгледат, хубави били- щe взема от тях ooooh!

Този Трирегол ми го изписа гинеколог, не съм си го измислила сама, както предполагам и другите майки, които писаха за него.

# 27
  • Мнения: 7 640


Този Трирегол ми го изписа гинеколог, не съм си го измислила сама, както предполагам и другите майки, които писаха за него.

на теб може, но не и на въпросното момиче

# 28
  • Мнения: 984
противозачатъчните се изписват от гинеколог след преглед, вида зависи и от продължитълността на цикъла, от това дали е обилен, на колко е години  и прочие неща които при всеки са различни, аз пък съм пила Ригевидон като за начало, така че не може да се осланяте на това кой какви хапчета е взимал, такива и вие да си вземете

# 29
  • Мнения: 7 716
Чак пък всеки ден на 17 години, при положение, че не живеете заедно, 365 дни ми се вижда голяма измишльотина.
Малко рибарска история стана.

Общи условия

Активация на акаунт