Разстройство

  • 6 117
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
Сребърна вода за пиене  Peace
Каква е и от къде се купува?
Наскоро срещнах в една тема, че се купува от хомеопатична аптека.
Бързо оздравяване!

# 16
  • Мнения: 3 506
Диетите удължават диарията Confused

Да, когато само диария е проблемът, диета не се препоръчва. Обикновено тя просто удължава боледуването. Идеята е, че вирусите трябва да се изхвърлят от организма с диарията - колкото по-бързо, толкова по-добре... Минава се на обща храна, избягват се единствено много мазно, много сладко, прясно мляко. Обикновено след няколко дни диарията намалява и в последствие спира от само себе си.

# 17
  • Мнения: 1 404
Диетите удължават диарията Confused

Да, когато само диария е проблемът, диета не се препоръчва. Обикновено тя просто удължава боледуването. Идеята е, че вирусите трябва да се изхвърлят от организма с диарията - колкото по-бързо, толкова по-добре... Минава се на обща храна, избягват се единствено много мазно, много сладко, прясно мляко. Обикновено след няколко дни диарията намалява и в последствие спира от само себе си.
Тук съвсем ме объркахте newsm78Досега винаги при диария и хомеопата,и педиатъра ми са единодушни -няколко дни глад.Ако много прегладнее и САМА си поиска-давам и,но досега само веднъж се е случвало да си поиска.Иначе пие много чай,неподсладен,вода,отвари билкови.Според мен токсините така или иначе ще се изхвърлят с диарията,но идеята е да не се дразни допълнително лигавицата по храносмилателния тракт-или бъркам някъде?

# 18
  • Мнения: 6 461
Лечебна Хумана  Peace
Това помага на децата ми .

# 19
  • Мнения: 3 506
Според мен токсините така или иначе ще се изхвърлят с диарията,но идеята е да не се дразни допълнително лигавицата по храносмилателния тракт-или бъркам някъде?

Ти сама го казваш - токсините и вирусите се изхвърлят с диарията. Ако не ядеш - няма диария (от един момент нататък имаш само колики) - и нищо не изхвърляш, докато не проядеш отново. Лигавицата наистина е раздразнена обикновено, затова се препоръчва все пак храните да не са много тежки, да са съобразени с възрастта и нормалната диета на човек.
Често пъти чревните вируси са леки и всичко се изхърля още в първите дни, което създава впечатление, че това е благодарение на диетата. Но ако случаят не е такъв - диетата може неимоверно да проточи диарията във времето.
Едно уточнение - аз също не давам нищо насила, по принцип, а още повече при боледуване. Има случаи, в които на децата не им се е ядало като са били със стомашни неразположения, имало и обратните - в които ми е коствало известни усилия да се придържам към собствените си съвети и да им дам например праскова или кисело мляко, докато са с диария...

# 20
  • Мнения: 1 404
Мария,благодаря за отговора!Ще поговоря отново с педиатъра на тази тема,твоето обяснение ми звучи по-логично от неговото.

# 21
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
Чаена лъжичка от билката Камшик стрък (купих си я от аптеката) се залива с 200 мл вряла вода. Престоява 1 час, пие се 3 пъти на ден по около 60 мл. Помогна ни от раз след двуседмично разстройство, което не можах да пресека с диета и разлини неща като оризова вода, каша от препечено брашно (спасявала ни досега), лечебна каша някаква - "Ризокрем" или нещо подобно, лимонов сок, оцет+сода+вода, ванилия, джоджен, смекта, ентерол, супа "Моро" (дълго варени моркови), компот и мармалад (неподсладен) от дренки, сулфагванидин, сурово нишесте, размито с вода . . . и да съм пропуснала нещо от това, което опитвахме, не е много. Помага и при много други неща, като бъбречно-каменна болест и др. Пише го на пликчето Simple Smile
Оправяйте се!

# 22
  • Мнения: 1 883
Кора от нар - вари се и водичката се пие. Доста ефикасно и безопасно   bouquet

# 23
  • Мнения: 5 362
При разстройство давах ентерол(може и хидросек),каша-някаква,поне нас ни запича за това,компот от дренки или чай от шипка също става.

# 24
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Много проблеми съм имала с разстройство дори стигнахме до кървава диария спаси ни една баба с някаква билка "синя трева" расте там където има вода от както сме минали на нея не спазваме никакви диети само место вода цяла ден пие от тая билка. И всичко приключва за 1-2 дни

# 25
  • Мнения: 2 591
не е бабешко средство - лекарство е и някой го беше изброил по-нагоре между други средства, но на мен винаги ми помага - Сулфагванедин се казва, но дали може да се прилага на малки деца, не знам! успех! дано вече сте се справили! Peace

# 26
  • Мнения: 3 211
Чаена лъжичка от билката Камшик стрък (купих си я от аптеката) се залива с 200 мл вряла вода. Престоява 1 час, пие се 3 пъти на ден по около 60 мл.
Това лично съм го пробвала, но е ужасно горчиво, не знам дете как ще го пие.

# 27
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
Чаена лъжичка от билката Камшик стрък (купих си я от аптеката) се залива с 200 мл вряла вода. Престоява 1 час, пие се 3 пъти на ден по около 60 мл.
Това лично съм го пробвала, но е ужасно горчиво, не знам дете как ще го пие.

Ами аз го подслаждах леко или смесвах със сок (банан, компот от дренки и т. н.). а и синът ми е над 4 години и мога да го накарам да изпие нещо, дори да не е вкусно, като му кажа, че ще му стане по-добре. И ни помогна, след като Сулфагванидина беше безсилен - пихме го 2 дена без резултат. чая може да се дава и при много малки деца - от познатите ни  - на 6 месеца е най-малкото, дето го опита.

оздравяхте ли?

Общи условия

Активация на акаунт