моля за съвет относно захранването

  • 1 082
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 718
Здравейте!  Hug ЧНГ!
Скоро ще станем на 5м и съм решила да пробваме и друга храна. Четох доста в библиотеката и стигнах до решението да е със зеленчуково пюре. Отказах се да захраня с каши, защото се пълнее много, пък той не е много фин  Mr. Green, а плодово пюре мисля да дам след зеленчуковото. Сокове също не сме пили още.
И всъщност искам да питам кое е най-подходящо от избраните от мен - моркови, тиква или картоф? Морковите много ли запичат, защото определено нямаме нужда от това  Naughty
Освен това съм се спряла на Хип, а те май нямат само картофи?
Може да ми препоръчате и друго.
Благодаря ви!  Hug

Последна редакция: вт, 02 яну 2007, 19:47 от tedi79

# 1
  • Мнения: 7 803
и аз запо4нах с моркови на хип и няма6е проблем със запек. от ка6ите не се пълнее  Naughty може6 спокойно и с ка6а да запо4не6

# 2
  • Мнения: 475
Аз започнах със сокчета,след това с плодови пюрета,сега сме на зеленчукови и безглутенови млечни каши.Тези на Хип са добри,но можеш да пробваш и тези на Хаме и Гербер,много съм доволна от тях. eat

# 3
  • Мнения: 46 429
Не се пълнее от каши.
Най-добата храна за захранване е оризовата каша.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 457
Можеш да почнеш и с зеленчуково пюре, щом си решила. Например ранни моркови на Хип. Само картоф нямат. Добра комбинация е тиква и картоф, но трябва да ги въведеш едно по едно  Wink
Успех в захранването   bouquet

# 5
Смятах и аз да започна с оризова безмлечна каша, но и без това си беше запечена и затова започнах в началото на шестия месец с круша, после тиква, тиква с картоф, картоф с морков,морков с ябълка,ябълка с боровинки и т.н. всичко на Хип. Нямаше проблем с изхождането. Кашата въведох по-късно като оризовата я комбинирам с разхлабващ плод.

# 6
  • Мнения: 1 701
Калина не се запече от ранните моркови на Хип, с тях започнах.  Peace Тиква също може да дадеш като за начало, защото не е алерген.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Аз те поздравявам за избора ти! Точно по същия начин процедирах и аз! 6-ия месец захраних с картоф. Тъй като няма чисто картофено пюре, сварих една четвърт картоф, размачках го много добре и го разредих с малко АМ, колкото да заприлича по консистенция на пюре. Първия ден дадох 2-3 лъжички, на втория 5-6 и на третия вече дадох половин готово пюре ранни моркови с картофи на Хип. Така за около 8 дена минахме на цяло пюре и до 14-ия ден от захранването заместихме едно цяло хранене със зеленчуково пюре. Освен ранни моркови с картофи можеш да даваш тиква с картоф (действа разхлабващо), както и различни зеленчуци (ама те имат растителна мазнина, така, че в началото поне, според мен не ги давай). На 7-ия месец започнах да давам плодови пюрета и каши, като редувам:2-3 дена плодово пюре, един ден: каша.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Аз започнах със сварен картоф,след това ранни моркови/които ни разхлабиха/,оризова каша,тиква/много ни хареса/...

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 404
Не се пълнее от каши.
Най-добата храна за захранване е оризовата каша.
Peace

# 10
  • Мнения: 1 544
Аз също започнах 5 месец с морков на хип не получи нито запек нито разстройство  Peace

# 11
  • Мнения: 418
Аз започнах от 4 месец със морков на Хип и сега от петия мсля да включа и каша,но видях че на Хип са или с глутен или са за след 6-8 месец.Каква марка каша да взема,без тези на Ганчев.Кашата се дава следобед нали  и по колко грама да давам ?

# 12
  • Мнения: 1 544
Аз съм доволна от кшите на хумана и милупа давам ги следобяд в повечето случаи ,но се е случвало и сутрин да му правя /вместо следобяд/ а като грамаж трябва да еколкото е за месеците ви т.е. колкото всяко едно от другите хранения.

# 13
  • Мнения: 418
И зеленчуковите пюрета ли трябва да са колкото храненето с мляко или 120-130 грама колкото е бурканчето на Хип?

# 14
  • Мнения: 361
Захранила съм със сварен картоф + АМ. След това включих и моркови и така постепенно различни зеленчуци. Преди зеленчуковите пюрета бях захранила със сок и плодово пюре Hug

Общи условия

Активация на акаунт