Отговори
  • Мнения: 3 861
Здравейте!!!

След голямо ровене и чудене в нета стигнах до заключението, че Мальовица е нашето местенце за ски почивка тази година.

http://maliovitsa.com/mainpage.php?id=30

Струват ми се приемливи цените както на хотела, така и на картите за влековете, а това е важно. Не можем да си позволим да дадем по 40 лв. на ден на човек само за карти, затова и варианта Банско, Пампорово отпадна автоматично.

Аз карам ски не много добре, а на мъжът ми тази година ще му е сефтето, тоест търся писти средно трудни и за начинаещи, останах с впечатлението, че там има такива.

Моля ви споделете мнение за всичко за което се сетите там, за хотела чиито линк дадох нагоре, за пистите, за пътя дотам...колкото по актуални, толкова по-добре.

С Калоян ще бъдем, което означава, че условията не са без значение

Благодаря ви предварително Hug

# 1
  • Мнения: 639
И аз чакам информация.млко на соцреализъм ми изглежда,затова дано някой се включи.

# 2
  • Мнения: 1 417
Бих ви препоръчала ето тази къща http://www.house-djambazki.com/bg/index.shtml. Стопаните са страхотни, условията са съвсем прилични, освен това самите собственици са насочили предлагането към семейства с деца, т.е не се предпочитат много шумни компании. Има сауна, а разбрах че и джакузи щели да пускат. Намира се обаче в самото селце, а не на ски пистата. Относно ските никакво инфо не мога да дам, защото не съм скиорка, а и в Говедарци ходиме само лятото.

# 3
  • Мнения: 1 013
На Мальовица съм по няколко пъти в годината- през зимата и лятото. Това е приказно красиво място според мен, едно от любимите ми в Рила! Започвам по същество:
Този хотел, за който си писала наистина е постсоциалистически, но преди няколко години му е правен ремонт, мисля, че е в прилично състояние за цената си. Иначе има още един хотел в близост, освен това там е т.нар. Централна планинска школа- това е нещо като хижа( не става дума за хижа Мальовица), в която последните две години правиха ремонт на стаите- има четворки и отделно нещо като мезонетчета, с алуминиева дограма, ламиниран паркет, собствен санитарен възел. Там леглата са х около 12-13лв.,но мисля, че става само с предварителна резервация, тъй като почти винаги е пълно. Зависи от изискванията Ви, но аз мисля, че за семейство е чудничко. Друго място, което препоръчвам в района е на 5км. от ски-пистите- хотел "Дивите петли"- най-добрия вариант за спане, но не е на самите писти. Там нощувахме последно преди две години-тогава леглото беше 15 лв., сега може да е малко по-скъпо. Ако искаш ми пиши да ти пратя координати на хотелите!
Най-големите плюсове на това място са, че още не е много комерсиално, пистите са буквално до хотелите които изброих. А, забравих за пистите- има за начинаещи и за добри скиори, е не е като на Банско, но както описваш възможностите Ви- ще Ви допаднат! Ако не сте много претенциозни, а искате да карате ски на страхотно място- отивайте! И една прясна информация отпреди малко от приятели, които са там- вече втори ден вали сняг и съоръженията вече работят!!!
 Мисля, че бях изчерпателна!

# 4
  • Мнения: 138
Миналата година бях там на ски. Според мен е доста прилично местенце. Хотела е след ремонт и е супер за цената си. Като в тази цифра е включена и закуска (тя е доста оскъдна), но може да си поръчаш допълнително сандвичи. Бяхме си взели печка, защото ни казаха, че преди години било студено в хотела, но само си я разходихме вътре умирахме от жега и отваряхме прозорци. За семейна почивка с детенце е екстра. На пистата е спокойно няма много хора.
Може да ти обяснявам още дълго, но няма смисъл. Стягай багажа и отивай. Аз тази година ще пропусна, че бебка ни е много малка, а баткото ще ходи от градината.
Приятно ти

# 5
  • Мнения: 109
Ние бяхме миналата зима на ски там. Бяхме в ремонтирана стая, нямам забележки.Ресторантът е голям, не готвеха кой знае колко добре, но по-надолу по уличката има механичка, която си заслужава да посетиш.
Тогава бяхме без детето, но тази година мисля да я заведем на планина и точно там имам предвид.

# 6
  • Мнения: 1 058
Аз ходих преди две години и хотела беше много зле, миришеше на мухал. Нямаше отопление пускаха го  само за няколко часа.
Ако са го ремонтирали местенцето е добро за начинаещи.

# 7
  • Мнения: 3 861
давайте координати на хотели в Мальовица защото тези в х-л Мальовица ме нервираха яко...

Искам да взема апартамен. Спалнята за нас, а свекър ми в холчето на диванчето, детето, при на на спалнята

Не можело...3 възрастни - не, нямали такава практика...карат ме да взимам за свекъра отделна стая, само за него


трябва ми друг хотел където не дерат кожи и все пак става за дете като условия

# 8
  • Мнения: 3 835
Лили, много добре изглежда хотелчето, цените са прилични. Хубаво е. Аз на Мальовица съм ходила като малка и нямам много спомени, но като гледам снимките, ми харесва. Пистите са съвсем подходящи за начинаещи ПИОНЕРКИ и ПИОНЕРИ!!! Mr. Green Помисли само върху датата на резервацията, да не се разхождате само по пистите.

# 9
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
От детската градина на сина ми ходят в "Дивите петли"  Гюлечица- този, за който ти е писала левскарката. http://www.journey.bg/hotels/hotel.php?hotel=2907- виж тук. Във форума има споменат телефон. Кумата ми е фен на Мальовица, каза че понеже е каменисто трябва да понавали сняг за да става за ски. http://pss.bglink.net/home.php- това е сайта на ПСС-спасителна служба - там всяка сутрин се актуализира информацията и можеш да проверяваш какви са условията навсякъде.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 530
Лили, миналата година ходихме, но през лятото. Отседнахме в х-л Ален Мак. За съжаление съм изгубила визитката на хотела. Останах много доволна. Тогава ни настаниха в апартамент. Търсих в нета и не мога да открия координатите на този хотел. Ако можеш, чрез тел. услуги да ги намериш опитай там. Аз лично пак бих отишла. Хотела си има паркинг, дневен и нощен бар, както и ресторант. Малко е далечко от пистите, но ще походите 500м. Ако искаш още информация знаеш къде да ми се обадиш  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 15
В Мальовица е много хубаво и пистите са супер!Препоръчвам това местенце! GrinningМного е хубаво в къщата Джамбазки,ние бяхме там миналата година. И вие няма да съжалявате! smile3521

# 12
тази година бях на мальовица и останах разочарована от обслужването .да вярно цените са на ниво ,но не си заслужава да си  оставите парите  там.била съм 5-6 години преди това,но тази просто си провалих ваканцията.сняг няма около 30 см е.

# 13
  • Мнения: 463
Лили, имам впечатления само от "Дивите петли". През лятото е чудесен за семейна почивка, но през зимата не съм ходила там. Тихо е, закътано, с голям двор, прилични условия, не лукс, но чисто. Ако сте с баба, на която да оставите Калоян, докато карате, е идеално.
Ако сте сами и сте решили да карате ски, обаче, най-добре е да сте възможно най-близо до пистите и съоръженията.
Нямам впечатления от пистите, т.к. ние ползваме ведомствена станция на Боровец и там ни е много по-изгодно и освен това караме на Ястребец 2, където дневната карта е 20лв (мин.година), но там не става за абсолютно начинаещ!
Кога ще ходите, не разбрах?

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Лили, много зависи какви скиори сте за да ви хареса там. Ако сте абсолютно начинаещи там лесната писта е една полянка и е перфектна за учене. Ако обаче сте се понаучили малко но не сте супер скиори на тази писта ще ви е скучно а на другата ще трябва да се качвате по "улея" и оттам да ходите на горната писта където ще можете да карате. След което пак по този улей да се спускате а той е малко трудничък за спускане, освен това много лесно се оголва.
Също така в момента надали става за каране на ски, освен за начинаещите, така че да не си дадете парите напразно.

# 15
  • Мнения: 3 835
Лили, много зависи какви скиори сте за да ви хареса там. Ако сте абсолютно начинаещи там лесната писта е една полянка и е перфектна за учене.

Ами....., така като чета, там е точно мястото за Лили.....  newsm78  Rolling Eyes Мисля, че тя точно това търси, полянка за абсолютно начинаещи...... Thinking Mr. Green hahaha

# 16
  • Мнения: 3 861
ами нали някъде трябва да си уча мъжа да кара...
ти уж каза, че ще помагаш, а се скъта като мишка

# 17
  • Мнения: 539
мальовица е най-прекрасното място за мен! моля ви , кажете ми според вас ставали да отидем и с бебка в "дивите петли", в смисъл, тези, които са ходили - достатъчно топло ли е ?!

# 18
Здравейте, аз съм нова и това ми е сефтето. Във форума имам предвид.
Та на въпроса на n@ti - големият ми син е в трети клас и в момента е на Дивите петли на лагер. Каза, че е много хубаво. Освен това било и МНОГО топло. Храната каза, че му е достатъчна, но той по принцип хапва малко. За втора година е там. Миналата година пак бяха в "Петлите". Щом и г-жата му пак отива там, значи е добре. Това, което на мен лично не ми хареса беше факта, че тази година в стая за трима спят 6 деца - ????????????? Това, между другото го бях прочела и някъде по-нагоре в мненията. И се оказа така, наистина.
Та, ако не те притеснява факта, че там е пълно с деца...

# 19
  • Мнения: 1 288
За пистите на Мальовица- зависи какви скиори сте. Идеални са за начинаещи и немного напреднали. Също така и за деца е супер там. Цените на влековете и другите съоръжения са доста по-ниски от тези на Боровец. Но ако сте добри скиори, там няма да ви хареса. В сравнение с пистите на Боровец, Маркуджиците и Ястребец, тук пистите са по-къси и по-лесни за каране.
За хотел Мальовица писах и в друга тема- посредствен хотел, късен социализъм. Направили са някакъв козметичен ремонт- по една боя върху старите легла и шкафове   Confused. Но да е студено зимно време в хотел за мен е недопустимо.
За природата и красотата на Мальовица думи няма да ми стигнат. Там е красиво и зима, и лято. Въздухът е нещо съвсем различно от този в София, например  Laughing Има много пътеки за туризъм- при това не трудни и изморителни.
Прекарвам доста време в района. Ако имате по-конкретни въпроси, мога да помагам с отговори.

# 20
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Това е сайта на БТС и инфо за х-л Ален Мак, на Мальовица! Почивала съм два пъти там и останах очарована!

http://www.btsbg.org/modules/addresses/visit.php?cid=143&lid=342

# 21
Здравейте!Зарибихте ме с хубавите отзиви за Мальовица, веднага ме грабна идеята за посещение...планирам една 3-дневна екскурзийка и ще съм ви благодарна ако споделите още информация за х. Ален Мак  Praynig , по-специално ме интересуват актуалните цени...  Blush Благодаря предварително!!! Peace

# 22
Мястото е супер. Хотел Мальовица не е зле, но навсякъде - в ресторанта, дневния бар, фоайетата, се пуши много. Което е неприемвливо според мен при положение, че там ходят предимно хора с малки деца. Чудя се, как самите родители не се съобразяват с това и пафкат като диви.  Sick

# 23
  • Мнения: 8 769
Изкопавам темата, за да разкажа за нашия престой в на Мальовица и по-точно, във въпросния хотел, за който е питала преди година доня Коприва.
Бяхме там за Нова година, като резервацията ни беше направена до 05.01.2008.
В темата за Нова година в БГ имаше няколко мами, които бяха писали, че ше са там за празника, аз разбира се така и не разбрах кои са, но ще се радвам да се включат и да си кажат мнението.
Моевто лично е следното: не ми хареса и втори път не бих отишла в този "хотел".
Следващите редове са посветени на обслужването и базата, а не на приордните красоти и чистия въздух, които са неоспорими.

В "Хотела" социазлизма върлува с пълна сила. Капитализма се познава по едно-цените. И то БГ капитализъм-ниско качество за не особено ниски цени.
Направеният ремонт на базата се изразява в смяна на дограмата на прозорците, може би освежително боядисване, подмяна на радиаторите за парното, тук-там паркета заменен с ламинат (но не във всяка стая), нови матраци и чаршафи, ТВ в стаите, и самостоятелни бани и тоалетни (не зная как са били преди), като във въпросните заведения аксесоарите са частично сменени.
Всичко останало мирише и навява спомен на мила родна комунистическа картинка от 70-80-те години на миналия век-стари одеяла с изпокъсани краища, нощни шкафчета и масичка с N-слоя блажна боя, скърцащи и стари изметнати врати на вградени "гардероби", които не се затварят, затова пък имат нови райбери; в "гардеробите" висят 3-4 закачалки и има само две увиснали от времето рафтчета, където се чудиш кое първо да сложиш. В стаите няма място за багажа, всичко трябва да стои по куфари и чанти. В банята на двойна стая има два броя кърпи за ръце и два броя кърпи за лице. Такива за тяло няма. На въпроса ми защо така и защо не е написано в сайта, за да мога да си нося от къщи, отговора бе, че категорията на хотела е 1 звезда и толкова кърпи се полагат. Ами като е една звезда, защо цената на двойната стая е 60 лв? Проблема с кърпите реших, като изпросих от чичкото, отговорен за сауната (който е един от любезните хора) две кърпи.
В целия хотел смърди на цигари. Пуши се навсякъде, дима влиза и в стаите. Всичките ни дрехи воняха на цигарен дим, когато се прибрахме.
Стаите са топли, но не всички. Първите три дни бяхме в стая 232 - ако ви се падне тази (или друга подобна, защото едни от нашите приятели също се оплакаха колко е студено в стаята им, т.е. не е само една студената стая), не мога да ви мисля. Крайна стая, в която праното се затопля едва едва. В крайна сметка си беше хладно. Нищо не можаха да направят, казаха ами така е. На третия ден се преместихме в стая на третия етаж с тераса. Там вече парното беше добре, и дори беше много топло. Не мога да не призная-парното не се спира -котела бил някакъв модерен, който при определена температура изключва и след известно време се включва отново. Радиаторите са с локални врътки, от които можеш да си регулираш топлината в стаята. Само дето не за всяка стая беше възможно това.
Дистанционните за ТВ са ограничено количество и когато "хотела" бе пълен за празника-нямаше достатъчно за всички стаи.
Цената на двойната стая я споменах-60 лв., в които не се включва закуска, нито пък почистване и смяна на спалното бельо. Молех кйамериерките и стоях на главите им всеки ден да удрят по една стирка, защото в стаята се събираше страшно много прахоляк и вълми. Последният ден не им напомних (мислех че са разбрали), и никой не мина да почисти.

Сауната-струва 40 лв.Ако ти е дебело-търсиш си компания. Wink Иначе е готина. Има и парна баня, но не я изпробвахме. Има и джакузи-30 лв. Пак си търсиш компания. Хлапетата пощуряваха от радост в "жулито", както му казваше моята щерка.

Ресторанта-няма кътове за непушачи, дими се здраво, добре, че е висок и строен по социализма, за да не заприличва на лисичарник съвсем. Студен! Явно пестят от отопление!
Не сервира супа след 17 ч. вечерта! Ужас! Аргумента за супите е абсурден-ако на вас дам, целия ресторант ще иска!  Shocked
Няма готвени ястия, менюто не особено богато и поднесено със забавяне и не винаги топло. На няколко пъти хора от нашата компания "изгърмяха"-ту със студено ястие, ту пък поднесено в края на вечерта, когато цялата компания вече се е нахранила. Цените в ресторанта са високи за качеството, което предлага.
Всяка вечер в 19:30ч. един изтормозен и застинал като че от соц времена оркестър "Мальовица" започваше системен тормоз над клиентите на ресторанта.

Сервитьорите са средно любезни, някои администратори-подчертано враждебни, персонала в кухнята-много зле.

Цени на влекове-25 лв на ден, 15 лв-полудневна карта след 12:30 ч. Пиститие са само две и са действително за начинаещи скиори. Омръзват бързо. Пък и по-стръмната е адски камениста, въпреки, че имаше много сняг. Одрах ските на сестра ми. Влековете са стари и се развалят почти непрекъснато. Почти непрекъснато слушаш псувни от наредените на опашка скиори защо са платили целодневна карта, като по половин ден чакат оправяне ту на един, ту на друг влек.
В "хотела" и на влековете никой за нищо не бърза.
Язък за прекрасното място и природа там!

Преди две години бяхме отседнали в къща Джамбазки в Говедарци. Единствения недостатък бе (и по-скоро наш пропуск), че не настояхме да си плащаме сметките за храната веднага. Накрая ни тупнаха някаква сметка, иди гледай кво си ял и пил за едноседмичен престой  Crazy Но пък всичко останало бе на ниво и пак бих отишла там или някъде из Говедарци/или друго съседно село/! newsm10

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 11:15 от Доня Туфиня

# 24
  • София
  • Мнения: 2 530
Абсолютно подкрепям. По- добре не може да бъде написано. За авторката   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
Хехе, доня Туфиня ме върна поне 20 години назад.
С брат ми свирехме на чаши, докато оркестърът свиреше и те се скъсваха да търсят откъде идва "микрофонията".  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 8 769
Янита, кажи сега, че е бил същият оркестър! Joy Joy Joy Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
Не съм и очаквала да е друг. Трябвало е да ги пробвате със свирене на чаши - ако вече не се връзват на номера, значи са си същите.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 011
И ние бяхме в този хотел за Нова година, но си тръгнахме на 31.12. - т.е. не останахме за "купона". С известни компромиси хотелът става, но само в съчетание със съседната пицария като  избор на място за хранене- облужването там е добро, обстановката е приятна и готвят вкусно. Супи сервират по всяко време:-) Не бих отишла отново през  декември, а може би през  март, когато денят е по-дълъг и престоите в хотела вероятно са по-кратки. В края на декември хубавото, топло и слънчево време е от около 11.30-12.00 часа до 15.30, а после - в хотела, където наистина е много задимено и няма особени развлечения. Като непушачи ние си стояхме предимно в стаята, но тя беше малка и накрая ни писнаха тези продължителни престои в името на 3-4 часа слънце на ден.

# 29
  • Мнения: 2 631
Каня се да заведа компанията на Мальовица идния уикенд.
Първоначално мислех за хотел Мальовица (единият приятел познавал собственика), но след вашите постове бързичко се отказах  Mr. Green
Няма да караме ски, отиваме гъз природа да види, общо взето.
Търсим къде по-евтинко да отседнем откъм стаи, но и в близост да има хубави механи и кръчми.
Чудим се дали да не тргнем в петък следобед, но не знам дали са нормално проходими пътищата...
Засега се спирам на къща Джамбазки, но ще съм благодарна да видя и други предложения, освен Петлите...

Предварително благодаря!   bouquet

# 30
  • Мнения: 8 769
kafe, Джамбазки е добре (отсядали сме там), но не се съгласявайте да си плащате сметката в края на престоя си. Това е не само мое впечатление за неприятен привкус на изпроводяк, но и на други хора (четох в доста форуми и мнения в интернет, където имаше рекламина къщата). Иначе си е много добре по всички останали параграфи.
Доволна съм и от Крушарската къща в Говедарци. Peace

# 31
  • Мнения: 2 631
kafe, Джамбазки е добре (отсядали сме там), но не се съгласявайте да си плащате сметката в края на престоя си. Това е не само мое впечатление за неприятен привкус на изпроводяк, но и на други хора (четох в доста форуми и мнения в интернет, където имаше рекламина къщата). Иначе си е много добре по всички останали параграфи.
Доволна съм и от Крушарската къща в Говедарци. Peace

Доня Туфиня, благодаря за съвета!
Ние смятаме да седим малко, така че едва ли ще ни се отрази, но ще го имам в предвид!
Как са цените на стаите в Джамбазки? Вярно ли е, че двойна стая е 40лв.?
А тази Крушарска къща?? Има ли сайт?

# 32
  • Варна
  • Мнения: 677
Да, вярно е че двойната стая е 40 лв. в "Джамбазки". В "Крушарска къща" също е толкова.

# 33
  • Мнения: 27 524
Това е сайта на БТС и инфо за х-л Ален Мак, на Мальовица! Почивала съм два пъти там и останах очарована!

http://www.btsbg.org/modules/addresses/visit.php?cid=143&lid=342

Свекърва ми организира всичко по хижи и места за БТС из цяла България, тази Коледа бяха с мъжа ми там, останаха също очаровани  Peace

# 34
  • Мнения: 2 631
Да, вярно е че двойната стая е 40 лв. в "Джамбазки". В "Крушарска къща" също е толкова.

За съжаление Джамбазки е заета за този уикенд  Tired

# 35
  • София
  • Мнения: 2 530
Последни сведения от Мальовица. В четвъртък отскочихме до там, естествено в 9.30ч нищо не работеше и както се разбра по- късно  на големите панички отново им предстоеше голям ремонт, защото колелото се счупило. Защо ли не измислят нещо ново, като оправдание на мързела си? Това колело го слушах цяла седмица миналата година.  И тъй като нямаше как да се карат ски си качихме до хижата. А там... Нямаше супа. Нямаше нищо за ядене освен солети, пасти и чай. Не готвели зимата за посетители. Защо ли умишлено искат да скапат това място?

# 36
  • Мнения: 3 861
Последни сведения от Мальовица. В четвъртък отскочихме до там, естествено в 9.30ч нищо не работеше и както се разбра по- късно  на големите панички отново им предстоеше голям ремонт, защото колелото се счупило. Защо ли не измислят нещо ново, като оправдание на мързела си? Това колело го слушах цяла седмица миналата година.  И тъй като нямаше как да се карат ски си качихме до хижата. А там... Нямаше супа. Нямаше нищо за ядене освен солети, пасти и чай. Не готвели зимата за посетители. Защо ли умишлено искат да скапат това място?

вероятно за да западне съвсем, да се изкупи на безценица от някой мутрафон и да направят поредния скъп и луксозен ски курорт. Ще видиш тогава как всичко ще работи, а и супа ще има, но ще бъде по 3-4 лв. купичката  Twisted Evil
Ако щеш!!!

# 37
  • Мнения: 1 288
мисля, че доня коприва има право  Confused в района на мальовица строителството е забранено, т.е. да се построят нови хотели е доста сложно. а колко по-лесно е да вземе за без пари готов комплекс, да се лустроса малко и готово  Close
а природата там е чудна....едно от любимите ми места.

# 38
  • Мнения: 8 769
Ще видиш тогава как всичко ще работи, а и супа ще има, но ще бъде по 3-4 лв. купичката  Twisted Evil
Ако щеш!!!
Ама тя и сега е толкова, значи тогава ще бъде поне 6-7 лв...може и повече.
Жалко, от всичко хубаво правим лайна (не се извинявам). Срам ме е, че си съсипваме природата- и по морето, и в планините...от алчност. Blush

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
уф, бре....
Канехме се да идем натам към 01-03.03... На хотол в Гюлечица...
Юка, давате ли само стаи? Не можем да съберем хора за цялата вила.

# 40
  • Мнения: 1 288
шани, за съжаление не даваме само стаи. просто вилата е построена за ползване от една компания. няма как да се изолират едни стаи, нито пък да съжителстват две компании вътре.

# 41
  • Мнения: 1 679
шани, за съжаление не даваме само стаи. просто вилата е построена за ползване от една компания. няма как да се изолират едни стаи, нито пък да съжителстват две компании вътре.

Юка, това е сглобяема къщичка, нали?
Изглежда като в приказките  Peace

# 42
  • Мнения: 1 288
не е точно сглобяема, т.е. да се сглобяват целите стени като панели. отделните елементи се монтират на място, те са едни огромни греди. реди се малко като къщичка от кибритени клечки  Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 615
Следя с интерес последните новини и това с влековете ме притеснява. Sad
А на Говедарци какво е положението с пистата,съоръжения  и т.н.?

# 44
  • Мнения: 359
Здравейте!
Извинявам се, ако не съм разбрала, но става дума за хотел "Мальовица", нали? А някой знае ли нещо за Дивите петли?
Синът ми е първи клас и ще ги водят там от у-ще в началото на април. Някой бил ли е скоро, защото чета най-различни мнения. Благодаря предварително!

# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
kotkovo - пусках Тема за Дивите петли... потърси назад

# 46
  • Мнения: 3 861
В четвъртък се върнахме от Боровец и последния ден минахме през Мальовица да покараме малко там и да върнем на Калоян ските, които бяхме взели под наем. За справка на Боровец детските ски под наем са 15 лв. на ден, а на Мальовица са 5 лв. на ден. Имаше сняг много и валеше в момента, яко натрупа, предполагам, че тези дни там ще е страхотно. Съоръженията работят, цените на картите са за цял ден 20 лв. за половин 13 лв., а за 3 часа 10 лв.
Безкрайно съжалявам, че не останаха финанси, а и време да се качим още малко да покараме.
По време на почивката ходихме до там 2 пъти, уцелихме страхотно време и бяхме 5 човека на пистата(Ръждавица). Долу на Меча поляна нямаше и толкова.
Страхотен кеф.
Пак за справка на Боровец е страхотно, но се кара само на Маркуджиците и на Ястребец до междинна. Цените са убийствени, 55лв. е дневната карта и няма къде да чуеш българска реч, яко англичани и е пълно с народ.

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
доня КОПРИВА , а къде нощувате на Боровец?
А на Мальовица къде препоръчваш да се спи?

# 48
  • Варна
  • Мнения: 677
Ами ние спахме в Говедарци и се качвахме на Мальовица само за ски, защото там за спане не е много за предпочитане. Иначе наистина е много приятно и спокойно, особено в сравнение с навалицата, шума, студа и мрачното време на Боровец.

# 49
  • Мнения: 3 861
доня КОПРИВА , а къде нощувате на Боровец?
А на Мальовица къде препоръчваш да се спи?

Шани, в Боровец отседнахме в станцията на БНР. Хотелите там не са ни по джоба. Станцията е хубава и спретната, стар соц стил, но чисто, топло и уютно. Има стол, където готвят великолепно и хората са много готини. Спокойно е, то е на 2-3 км. от центъра на Боровец, в гората. Невероятно спокойствие и природа.
На Мальовица сме отсядали в ЦПШ. Стаите са ремонтирани, чисти и топли. Леглата са двуетажни. Има и неремонтирани такива. просто човек трябва да знае и да си иска от ремонтираните защото другите са ужас.

За хотел Мальовица съм чували ужасни неща.
Хубаво е в Ален Мак, но там е почти невъзможно да си направиш резервация.
За "Дивите петли" нищо не мога да кажа освен, че е на няколко км. преди Мальовица.

Хубавото на ЦПШ е, че от базата си направо на пистата. Стига да ми е уютно и топло, да ми е чиста банята и тоалетната и да са ми в стаята, голяма работа, че ще спя 1 седмица на двуетажно легло, дреме ми. Така мисля аз  Grinning

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
доня КОПРИВА , а къде нощувате на Боровец?
А на Мальовица къде препоръчваш да се спи?

Шани, в Боровец отседнахме в станцията на БНР. Хотелите там не са ни по джоба. Станцията е хубава и спретната, стар соц стил, но чисто, топло и уютно. Има стол, където готвят великолепно и хората са много готини. Спокойно е, то е на 2-3 км. от центъра на Боровец, в гората. Невероятно спокойствие и природа.

аха, ясно. А външи посетители приемат ли? Да не са служители на радиото, демек?
Линк към станцията, евентуално...
Много ти благодаря   bouquet



на кое се шокираш?

# 51
  • Мнения: 3 861
Раде, вземи и обясни защо се пулиш така, че хората кой знае какво ще си помислят  Joy

# 52
  • София
  • Мнения: 2 530
Ти нали си знаеш защо  Crazy.
Шани, аз мога да ти препоръчам хотела, в който отседнахме ние, но е в Самоков. Но въпреки всичко от хотела до начална станция на лифта се стига за 10 мин. Много съм доволна и го препоръчвам с удоволствие. Освен това се намира по пътя за Мальовица. Ето линк- http://www.zodiac-bg.com/sport.html.

# 53
  • Мнения: 1 013
Сори за намесата, ама забелязвам, че Bifana тази зима се превърна във върл неприятел на Мальовица...Знам, че е досадно да отидеш да караш и да ти се прецака деня заради влекове например, ама аз бях общо около 20 дни на Мальовица и по цял ден си карахме като пичове!
Та според мен има някой карък...
И да не пропусна да кажа , че за мен това си остава едно от малкото места, на които можеш да караш ски на достъпни цени. /Освен това не е бит-пазар като повечето по-големи курорти!/

# 54
  • София
  • Мнения: 2 530
Не само тази година, от миналата... Обичам да ходя на Мальовица, но вече не на ски.

# 55
  • Мнения: 8 769
И да не пропусна да кажа , че за мен това си остава едно от малкото места, на които можеш да караш ски на достъпни цени. /Освен това не е бит-пазар като повечето по-големи курорти!/
Това никой не го оспорва. Но пък, от друга страна, пистите там не са кой знае колко и за 4-5 дни омръзват. Хубаво е за такива като нас с дечица-има къде да се учат. Peace
Като цяло, на Мальовица е супер, само да не спиш в измисления хотел със същото име Mr. Green Бих отишла пак, но спането да е в Говедарци. Flutter

# 56
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
но спането да е в Говедарци. Flutter

ми хайде де... Кога идвате?

# 57
  • Мнения: 1 013
Като цяло, на Мальовица е супер, само да не спиш в измисления хотел със същото име Mr. Green


И в този хотел спахме и моето мнение:

Бяхме с мако дете, хотела е много добре отоплен, времето беше много студено, но за него беше супер вътре! В хотела е чисто, има топла вода непрекъснато- може би аз не съм претенциозна, но на мен друго не ми трябва!

Общи условия

Активация на акаунт