Ще ме изхвърлят ли ?

  • 902
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте мамчета,
Днес говорих с шефката си за това, как ще протичат нещата от тук насетне за мен. Започнах работа при нея на 1 октомври. До днешната ни среща не знаех на какъв договор ме е назначила.  Shocked Налага се да съм почти постоянно болнични от месец и половина- сега съм 14-15 г.с. Договорът ми е по чл.68, срочен за 6 месеца и края на март изтича. А после какво? Има ли право да ме изрита от фирмата? Не разбирам с какво ще и натежа Sad  Много ще съм благодарна на едно светване от вас. Знам, че темата вече е минавала или поне е била подобна, но не мога да я открия.

# 1
  • Мнения: 6 155
След като си на срочен тр. договор, има пълно право да не ти го поднови и да останеш без работа  #Puppy dog

# 2
  • Мнения: 2 657
Така е.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Щом си на срочен договор, когато му изтече срока, работодателят ти може да реши да сключи нов договор с теб, но може и да не сключи - не е задължен.

# 4
  • Мнения: 773
и аз ще съм на срочен като ми го напранят де. ако не искат да ми го подновят ще ги помоля да ми го удължат до болничния за раждане без да роботя при тях и да им давам пари за осигуровките. просто ще им обясня как стои въпроса с майчинството ако ме разберат добре.

# 5
  • Мнения: 5 246
Ако не ти го поднови след като изтече отговора е ДА независимо дали си в болничен или не.Моя приятелка(като разбраха че е бременна) я махнаха преди още да и беше изтекъл договора  Confused

# 6
  • Мнения: 3 379
А защо мислиш, че ще те изхвърлят? Тя ли ти го подсказа по някакъв начин? Защо не я попиташ направо какв осмята да прави, поне няма да се чудиш...

Общи условия

Активация на акаунт