Дългокърмещи майки - да пообщуваме- част 2

  • 16 616
  • 351
  •   1
Отговори
# 30
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Темата да се преименува на Дългокърмещи майки пред компютъра Mr. GreenИ аз съм в редиците на кърмещите пред монитора, и мен Мартина ме води там.
Менюто на Дона кюфте с цица ме подсети, че преди 2-3 седмица и моята кукла си хапваше една събота сутрин палачинки с млекце от мама.

# 31
  • Мнения: 2 282
Иначе за яденето - яде си, обича да прави разни комбинации като кюфте в ръката+цица и други такива...
hahaha hahaha hahaha

# 32
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
...Само не знам защо някои дългокърмещи (бивши кърмачки вече) примижават и не вземат да дойдат да кажат едно здрасти Mr. Green
...
Ей ме де една такваз Simple Smile
Честита нова година на всички. Да сте живи и здрави и вие и бебоците Simple Smile
И освен това, може да съм в запаса ... но нищо не пропускам от тази тема ... сигурно по навик  Laughing Laughing

# 33
  • България
  • Мнения: 224
И ние сме тук HugКато се прибера от работа и не мога дори ръцете си да измия-веднага се лепва за мен Heart EyesИ моята Дари каквото и да си хапва винаги си пийва кърма.Нищо друго не съм кърмила и  дори не допуска никой да ме доближи!Дори на кака си не дава да ме докосне-пази си храната GrinningСпим заедно,естествено!
      Дали някога тя ще спре да суче?
      Дали тя ще си легне в дет.стая при кака си ,а аз ще спя 6 часа  без да се пробудя?!?!
Това съм искала винаги-да кърмя дъъъъъълго!
      Поздрави!!!

# 34
  • Мнения: 393
Здравейте  и от нас!
На мен Митко още не ми е носил играчки да ги кърмя, но пък племенничката/ на 2г.6м./ като видя ,че го кърмя и веднага намести куклата си на"дугото биби" hahaha
Хапка възрастта на твоето кърмаче направо ме обезкуражи SadАз мислех до есента да достигнем вашия режим, ама май само мечтиии.Особено откакто почна сам да си иска-не търпи отказ.Любимото му е- както си се храни и изведнъж да забие глава в пазвата ми ooooh!Любезно обяснявам на останалите, че трябва да разреди храната-нали вода почти не пие все още Joy

# 35
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Добро утро мами, след една тежка нощ. Не знам какъв му беше проблема на моя малкия, но цяла нощ си изкара на цица. Чуствам се изцедена тотално. Дали са пак зъби newsm78

# 36
# 37
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Мами с опит, помогнете ми да коментирам една статия, тук от сайта. Помагам със съвети на една мама, която при първото дете не е успяла да кърми, сега с второто се справя според мен. Бебето е на 3 месеца вече, но наддава по около 500 г на месец. Което ви подсеща какви са коментарите на педиатъра. Памперсите са 3-4 на ден. Та ето я въпросната статия и по-точно тази част

Ако детето наддава по 500 гр. или по-малко месечно, кърми се при поискване и не получава нищо, освен кърмата, е необходима консултация със специалист по лактация и инструктор по отглеждане на новородени, тъй като най-вероятно има някакви грешки в организацията на кърменето и грижите за бебето, незабележими за неопитната майка (неправилно положение и подобни) или има проблеми в усвояването на кърмата.

# 38
  • Мнения: 531
Здравейте, мами, моят син още с никого и с нищо не е споделил мамините сисита.Суче когато му скимне, тоест нонстоп, а през нощта аз споделям леглото си , така да се каже, с двама мъже- единият , приспан на гърда, спи до 2,00ч. в креватчето си, а после-ела да видиш, до сутринта се мести ту отляво ту отдясно на мама.Често следобедната му закуска е бисквитка с кърма-отхапва, посуква и т. н.За Калинка-аз още като бременна се лекувах с продуктите на Аквасорс-водят ги суперхрани и не ме е страх за бебока, понеже те и на бебета се препоръчват, но в момента ги пия аз, че хем за него да има, хем за мен.Слава Богу синът ми още не е боледувал, а аз всичко с водораслите церя.

# 39
  • Мнения: 2 467
микки 500 грама на месец не са малко. Все пак наддава детето. Не угояваме прасета, че да гоним колограми! А тия 3-4 памперса с какво са пълни?

Коментара ми относно статията- Като изключим тия 500 гр., останалото си е добре. Не наддава ли детето - нужна е консулатция със специалист по лактация (а не да се дава АМ!). И тъй като вече и в България има такива специалисти (ЛЛЛ) - какъв е проблема на майчето  Hug

# 40
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Здравейте момичета,преди два дни ми направиха химически пилинг със 70% гликолова киселина на френската фирма Исисфарам.Въпроса ми е дали е вредно за бебо като кърмя.Те в салона знаят,че съм кърмачка и ми казаха ,че не е вредно,но подлагам на съмнение тяхната компетенция.Първо около слепоочията съм с много болезнено изгорена кожа и сигурно ще отида на лекар.На следващият ден след процедурата бебо вдигна температура и беше много кисел.Аз едва сега си задавам въпроса да не е нещо от моята разкрасителна #Cussing outпроцедура,защото го водих на лекар и нищо му няма ,а и от тогава не е имал повече температура.Аз така хубаво се разкрасих,че сигурно една седмица няма да се показвам,ама ако съм навредила на бебчо #2gunfire.
Надявам се на мамите с по-голям опит и стаж да ми отговорят  bouquet

# 41
  • Мнения: 6 243
Калинка, доколкото съм запозната, при тази процедура се третира само най-горния повърхностен слой на кожата. Ти сама си установила, че след прилагането на продукта, съдържащ гликоловата киселина, той се оставя известно (кратко) време да действа, след което кожата се почиства. За тези 10 - 15 или 20 минути на процедурата не е възможно (и не се допуска) гликоловата киселина да проникне в дълбоките слоеве на кожата.

Много лаишки го обясних, но съвсем наскоро обсъждах тоя пилинг с козметичката, която посещавам и по нейните думи нещата са така. Оттам насетне са мои разсъждения. А и в салона теб са те уверили, че няма проблеми. Вероятно твоята процедура и неразположението на малкия са обикновено съвпадение.

# 42
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Странно,ти си ми отговорила на въпроса,а къде ми е самият въпрос?Някой сигурно го е изтрил.
Между другото днес ходих на лекар и дерматоложката също ми каза,че няма да навредя на бебо с тази процедура.

# 43
  • Мнения: 249
Здравейте на всички!
Понеже така и не успях да се включа в първата тема (въпреки, че се канех на няколко пъти, но все нещо друго трябваше да се свърши!), реших че е крайно време да го направя.
С куража, който ми дадохте навремето успяхме с малката да се върнем към кърменето и вече повече от 2 години продължаваме да се справяме успешно. Не ми е дотежало, въпреки че продължава и нощно време да суче. (ееее, понякога пък ми досажда де - все пак и аз съм човек!... особено ако бързам да свърша нещо, пък тя иска "цице")...Абе, хубаво нещо са моментите да се сгуши това, вече голямо човече и да каже вълшебната думичка и да те погледне с онзи умилителен поглед, от който ти потрепва под лъжичката...Еееех, ако и на мен ми бяха казали преди, че ще кърмя толкова дълго - нямаше да повярвам!...Пък то не се знае и докога ще да е!....Не му се види края!... Откакто четох една статия, че естествено кърмачето се отбивало около 4-тата си година...хм...просто не знам. Когато Мими беше на месеци, все си казвах, че ще е супер ако успея да я кърмя до годинката. След това си дадох срок, че ако до 2 години не се е отбила - край насилствено ще спираме!...Е, да ама не!...Всяко нещо с времето си!...Нито аз, а още по-малко тя е готова за това....Вече не мисля как ще стане. Моментът ще дойде от само себе си. Само за успокоение на околните, че няма да я кърмя до 4 години,  сега отговарям: " Нека мине зимата! Все пак болести....и т.н....пък после ще видим!".... Пък като мине зимата ще си измисля друго оправдание - и така ....докога?...времето  ще покаже!...Надявам се, че няма да е като Крали Марко, както обичат да ни занасят познати!...И, че все пак няма да стигам до услугите на джи-пито дето ме заплашва, как съм щяла да си докарам някой пролактином!...Пу, пу да не чуе дявола!
....А иначе моментите с кърменето на "куката" и "Пух" също са част от нашето ежедневие. Тя е тази, която ролята на дойката. На мама "цице" е само "мойте" (т.е. само за нея!). Не разрешава дори на кака си да припари...
Поздрави на всички!
П.П. Много се радвам, че все пак успях този път да се включа! ... Винаги с удоволствие, когато открадна малко време чета във форума, но за съжаление то е толкова малко че не стига за нищо, камо ли да пиша. Но....

# 44
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ина, и аз май по твоите стъпки ще вървя. В началото казвах :"Да мине и втората зима, напролет отбивам". Сега като наблжава пролетта "До две години и край", но и аз мисля, че си търся само оправдания Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт