Един милион въпроси относно оризова каша?

  • 1 019
  • 13
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 1 745
Здравейте  Hug!
Моля мамите,които са захранили с оризова каша,да ме насочат как горе-долу,защото ми е пълен шаш  #Crazy;
1.На каква каша да се спра млечна на Милупа или от безмлечните ?Ние сме на Аптамил AR.
2.Как да я давам кашата-разтворена в шишето  или отделно да приготвя нужното количестви и да я давам с лъжичка?
3.С какво количество да започна?

4.Как да започвам да я давам кашата-на обяд или след обяд?
5.Първо трябва да заместя обедното или след обедното хране с кашата,след като с нея съм започнала и тогава ли включва нещо друго?

ОХ,още поне стотина въпроса мога да ви задам,ама вече ме е срам  Embarassed...
Благодаря ви мамита!
Аааа бих се радвала,ако Никол и Блонди изкажат мнение   bouquet!

Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 15:29 от dani777k

# 1
  • Мнения: 832
Аз започнах с оризива на Нестле. Прави се с вода. Започва се с няколко лъжички и всеки ден се удвоява количеството, докато се стигне до пълната порция, която трябва да се изяжда на вашата възраст. Аз лично започнах първо със зеленчуково пюре и след това оризова каша. Зеленчуковото давах на обяд, а кашата на следващото хранене.
Не съм нито Никол, нити Блонди, но се надявам да съм ти помогнала.   :bouquet Simple Smile Grinning  bouquet

# 2
  • Мнения: 156
Аз  започнах захранването също със зеленчуково пюре и после дадох каша.Първата каша ни бе оризова на Blevit  малката е хареса давам е в 16.00часа.Започнах с лъжичка  и постепенно достигнах нужното ни количество. Успех с кашите. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 638
Здравейте мами! Simple Smile
И аз се интересувам от даването на ка6а,мислех да захраня с оризова на Милупа и дори купих,но запо4нах с плодови пюрета.
Bubs ,ка6ата кога я въведе,как давахте пюретата,правехте ли по4ивка първата седмица и на 4 месеца до какво коли4ество стигахте.
Аз сега давам първо мляко ,после пюрето.

# 4
  • Мнения: 799
Аааа бих се радвала,ако Никол и Блонди изкажат мнение   bouquet!

Има една суперспециална свръхсекретна опция на форума, нарича се "Лично съобщение", пробвай да я ползваш, но не казвай на никого за нея, защото още я изпитват...  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 8 242
Е то голямата философия  Crazy Макар че може да поизчакаш още някой друг месец  Wink
1.На каква каша да се спра млечна на Милупа или от безмлечните ?Ние сме на Аптамил AR. - По-добре вземи безмлечна и я прави с малко АМ.
2.Как да я давам кашата-разтворена в шишето  или отделно да приготвя нужното количестви и да я давам с лъжичка? - Разбира се, че с лъжичка.. Нали целта е да се ЗАХРАНИ и да се научи да яде с лъжичка, а не да се натъпче бебока с каша...
3.С какво количество да започна? - 1-2 лъжички 1-2 дни, след това още 2-3 дни по 3-5 лъжички.. И тъй постепенно до колкото искаш (ако си решила да заместваш хранене)..

4.Как да започвам да я давам кашата-на обяд или след обяд? - Новите храни е най-добре да се въввеждат ДО обед - демек сутрин или на обед най-късно, за да се проследи реакцията (ако има такава)...
5.Първо трябва да заместя обедното или след обедното хране с кашата,след като с нея съм започнала и тогава ли включва нещо друго? - Не е задължително.. Можеш да добавиш примерно някакъв плод (но пак посепенно) 3-4 дни след като си въввела кашата - и така с всяко ново нещо.. И примерно на 5тия ден може да дадеш 4 лъжички каша с 1 лъжичка ябълка или круша примерно..

Надявам се да съм била полезна  Hug

# 6
  • Мнения: 374
Захраних първо с пюре и някъде към 5-6 месец за първи път дадох оризова каша. Предвид възрастта ви е хубаво да даваш млечна каша, или ако е безмлечна - добавяй АМ.Тези на Милупа са вкусни, ние харесваме много и кашите на Хумана. Давам предимно млечни каши. Разтварям ги във вода според указанията на опаковката и според възрастта на бебока. Давам кашата в шише с биберон.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Каши /плодови/ съм давала за следобедна закуска.
Зеленчукови каши не съм давала никога /давах зеленчукови пюрета/, но ако бях давала щеше да е за обяд. Нали на обяд се яде такъв вид храна /зеленчукова/  Wink
Започва се с 2-3 лъжички, като увеличаваш всеки ден с по 2-3, така до достигане на количеството което ядете сега.
Купувала съм само млечни каши, защото са по вкусни от безмлечните приготвени с АМ. Повечето марки млечни каши са направени с АМ.
Кашата се дава с лъжица.

# 8
  • Мнения: 832
Sesiliq,, захраних с пюре ябълка и морков на Хип на 5 месеца, малките бурканчета. Първия ден дадох 4 - 5 лъжички, следващия - двойно количество, на следващия двойно на двойното и за една седмица достигна количеството на едно бурканче от 125 гр. Но моят съвет е да започнеш с зелемчуково, защото като свикне на сладко пюре детето, след това няма да иска да яде зеленчуковите. Аз моето толкова трудно го накарах да яде зеленчуковото, след ябълката и морков. А кашата я въведох на 6 месеца, и захтанвах по същия начин, както с пюрето. Но ако детето не иска да яде нещо, в никакъв случай не го карай на сила, защото никога няма да го прояде. Изчакай, след няколко дни пак му предложи.

# 9
  • Мнения: 429
И ние бяхме на Aptamil AR. Захраних 5 месеца и 3 седмици с картофено пюре, после картофи с морков. След това дадох оризова каша на Милупа безмлечна. Никога не съм давала каша от шише, само с лъжичка. Знам, че мерките, дадени в упътването на кашата са за шише - т.е. става по-рядка. Аз добавях 1-2 л. повече. Към безмлечната оризова по-късно слагах АМ и ставаше млечна, но с нашето си мляко. И сега яде такава каша с удоволствие. Замествах обедното хранене за начало.

# 10
  • Мнения: 5 713
1. Захраних с безмлечната на Нестле като слагах от нейното АМ. После почнах сама да си ги правя кашите.
2. Твърдите храни с лъжица.
3. Започнах с 1-2 лъжички и до седмица достигнах 100-120гр. Млечно хранене не съм замествала изцяло, това стана много по-късно, към годинката.
4. Оризовата каша й беше първа храна и в началото я давах на обед. След като въведох зеленчуковото пюре, кашата мина към следобедното ядене.

# 11
  • софия
  • Мнения: 1 745
Благодаря,на вкючилите се мами   bouquet!

# 12
  • софия
  • Мнения: 1 745
Мамита,значи захраних преди  три дни с кашата.Първия ден си близна няколко пъти,втория изяде една мерителна лъжичка на  Аптамила от кашата,разтворена с вода,а вчера две лъжички.Притесняваме,че още го има този рефлекс с езичето да избутва храната навън.Това означава ли,че още ни е рано да се захранваме или да продължаваме да дерзаем  Wink?

# 13
  • Мнения: 5 713
Мисля, че да, раничко й е. Пробвай след 2-3 седмици пак.

Общи условия

Активация на акаунт