Първи крачки правим в 2007-ма, а през АПРИЛ ще гушнем рожба ценна

  • 16 437
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Добро утро и от нас Simple Smile
За козметиките и аз още не съм мислила сериозно по въпроса, но е добре да кометираме ...
Аз уж съм за природните продукти, но и аз малко се притеснявам за мазането с мас. В интерес на истината, в момента си имам едно мазило с мас за коремчето, но не го ползвам много често. Майка ми ми го забърка, но нещо не съм очарована от качеството - нещо не го е пречистила добре и ми мирише на мас. Е, кпгато става въпрос за бебо..... предполагам ще се положи повече старание в изработката Simple Smile
Из форума съм попадала на нения, че докато е съвсем новородено бебчето не е добре да се ползват типичните измиващи стедства, а от сорта на млеката, които само да овлажнят кожата. Иначе и аз стигнах до Бюбхен, като марка, а също ми похвалиха и един продукт на Мустела, кото е комбиниран и за телце и за косичка. Мисля, че за бебчовците може да не гледаме цената, защото така или иначе се ползват много икономично Simple Smile
Ягодка, ти в Пловдив ли ще обикаляш за колички или в София?

# 46
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз скоро питах в аптеката за козметика за бебе, защото се наложи да пазарувам за племенника. От там ми казаха, че Мустела се препоръчва за бебета които са предразположени към алергии /ако родителите имат алергии, децата са предразположени по рождение/ или ако се появи реакция към друг продукт.

# 47
  • Мнения: 367
 за мазането и аз не съм се ориентирала, но всички ми казват че е добре с мас. даже моята козметичка ми каза как да я пречистя хубаво. първо се преварява с вода, после с прясно мляко и се добавя докато ври парченца плод и няколко капки ванилия и ставала ароматна и много пухкава. имам си цяла бутилка бяла мас от прасенцето което заколехме и бях решила първо да изпробвам тази рецепта за мен, но още не съм го забъркала  Embarassed. също са ме предупредили че за лятото не е добре да се маже с мас за да не се прегрее бебето, но в началото е добре ако не е мас то да е добър пречистен (и естествено преварен) зехтин защото някой бебчета са с много чувствителна кожа и се получават проблеми от продуктите който продават по магазините. има много добри отзиви за продуктите на мустела иска ми се да взема от тях, но всичко зависи от средствата, не ми се свидят за бебето, но това да вземеш че е по добро и второ и трето.... понякога не става когато нямаш необходимите средства. не че не сме се подготвили, но със сигурност трябва да си правя сметка за да можем да осигурим всичко на ангелчето

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
Здравейте и от мен момичета!
За козметиката - още от съвсем мъничка за моята щерка използвах Бюбхен. И за измиване, и за мазане. Никога съм нямала проблем с тези продукти. Когато тръгна на ясла продължих да си я мажа всяка вечер след къпане с олиото, но понеже дупето и се зачервяваше по -често, започнах да го мажа вечер с крем Чочко / той е със смрадлика /. На сутринта сме като нови Simple Smile
Та и сега живот и здраве ще започна с тази козметика, пък ще видим..... На бебчо може и да не му хареса, все пак ще е момченце, а всички казват че те са по "капризни"  от момиченцата newsm62

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Веси, моето кремче с мас е точно с ванилия, но допълнителния тежък мирис на маста не ми харесва.
Мисля си да взема да го преваря отново, то аз съм използвала съвсем малко от него, а май скоро ще трябва често да се плескам с него... newsm78
Мислите ли, че може нещо да стане ако сега пак го преваря? Нали се слага във вода и каквото изплуваотгоре се събира  newsm78 или нещо бъркам с технологията.

# 50
  • Мнения: 105
benitta този weekend съм в София, засега само ще разглеждаме с таткото, иначе съм си наумила да пазаруваме основно в Пловдив, според всичките ми познати там нещата са по-евтини, а аз така или иначе март ще се прибирам към филибето  Laughing. Толкова си го обичам този град, че вече нямам търпение Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 203
 Ягодка, аз понеже живея до Илиянци и скоро гледах количките там. За разлика от другите стоки, количките са на доста приемливи цени - значително по-ниски от тези в магазините. Някои дори са пъти по-ниски, има от 80 до 300 лв. Имай предвид, че не съм ги оглеждала с подробности - т.е. не знам какво е качеството им, дали си заслужава и т.н. Все пак има страшно много модели и мисля, че си заслужава да се видят. След месец и аз ще ги разгледам подробно.
Има ги на няколко места, както направо след главния вход, така и от към входа на Свобода. Ако искаш, като ходя след 1-2 седмици ще ти изпратя номерата на магазините.
Надявам се да съм ти била полезна Grinning

# 52
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Добро утро мили момичета!!!
Имам нужда от вашите мнения:
Вчера говорих със моя приятелка също бременна,чиито термин е 1 седмица след моя!Говорихме си кой как усеща бебо!!!Притеснява ме факта,че аз го усещам само как ритка!Тя ми говори,че му усеща и ръцете и краката и всичко.Аз усещам само леки ритничета под пъпа!!!На последните прегледи доки каза,че бебо е застанал с гръб към него-т.е. аз го разбирам гръбчето му е навън.Мисля си,че бебо е достатъчно голям,та да се завърти,а и при все,че усещам ритничетата на едно също място си мисля,че си стои в една поза.Възможно ли е,позата на бебо да предполага това,че аз го усещам по-слабо,както и че не усещам движенията на ръчичките му......
Съжалявам,че съм некомпетентна,но се притесних малко.......След 10 дни съм на ЖК и тогава ще питам и док за мнение,но ако има някоя от Вас,която може да ми даде отговор,бих била благодарна!!!
Целувки и успешен ден  bouquet Hug

# 53
  • Мнения: 367
Бенита превари я с прясно мляко и добави парченца ябълка и портокал (каквото имаш на разположение) и още малко ванилия  Laughing за всеки случай. аз за сега се мажа с маслата на Икаров смесвам няколко вида но задължително слагам пшеничен зародиш (той е за стрии) а другите ги редувам защото за всички пише много хубави неща. комбинирания на Икаров го спрях защото много му мирише на моето мило (както вече ви бях писала). на маслата на Икаров пише че от кайсия е подходящо за бебета  затова и това е вариант който е хем натурален хем евтин  Grinning , а в книгата която чета за кърменето пише че за бебето е много полезно и масажа с бадемово масло което е кожно масло  и затова бързо попива в кожата (казвам го от опит).

# 54
  • Мнения: 105
Ще бъда благодарна bobi_ko , колкото повече мнения толкова по-добре за всички нас  Wink
hristina_k едва ли е нещо обезпокоително, аз например усещах много ниско под пъпа бебето, питах док. той само се усмихна и каза, че няма как иначе да е като още не се е обърнало и там му е дупето и крачетата  Simple Smile

# 55
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Хриси и аз не мога да определя какво точно ушещам от беба. Познати усещат ръчички, крачета, а аз само че нещо се бута. Не се притеснявам, просто някои хора са по чуствителни.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Веси, благодаря Simple Smile ще пробвам при първа възможност
Хриси, не се притеснявай! Важното е, че рита, а до колко усещаме зависи от много неща - може а му е широко, да е застанало както казваш с дупето напред, може самата плацента да не е предна, зависи от коремната стена и от изндивидуалната чувствителност.
При мен усещанията са разлини всеки ден. Веднъж го усещам много силно и ярко се откроява всяко наместване (обикновено вечер когато съм спокойна), друг пут както тази сутрин едва едва.
А на всичкото отгоре си мисля, че се намества с часове, ту ме рита ниско долу, ту ме рита в стомаха....

# 57
  • Мнения: 161
Хриси, и аз мисля, че не трябва да се притесняваш, аз също не мога да кажа кога какво усещам,понякога се вижда как ми мърда корема,издува се на определени места, тогава мисля, че се обръща и намества newsm32. Забелязах го преди седмица и сега всяка вечер се забавлявам с коремното шоу #Silly. Не се притеснявай, към края даже ръчичките и кръченцата ще виждаме.
Гимнастика за бебета: имам една малка книжчица за кинезотерапия на бебета.Там пише,че е хубаво да се започне след 10тия ден с масажи и специални разтривания,има и снимков материал.Ще се опитам да сканирам всичко и по някакъв начин да го качим тук.
Ауа, тази нощ съм сънувала как раждаш, бебетата бяха добре, всичко беше минало супер, беше края на март. Не зная защо обаче те сънувах, като не те познавам лично...май влизам в ролята си на щъркел-вестител от сега или просто последно снощи прочетох твоя постинг преди да си легна. 1countingsheep
Приятен ден на всички!
 Kissing Heart

# 58
  • Мнения: 268
Здравейте preggo ,
Движенията на беби - мисля, че усещам и удари с ръце, и удари с крака, въпреки че на последния преглед мъничето беше с гръб към нас (затова не видяхме и пола), както е бебето на hristina_k. Някои дни е по-активно, други съвсем леко подритва, но понякога има едновременни движения и ниско долу, където са ръчичките, и около пъпа при крачетата - а там понякога е дори видимо движението.
veselina_miteva, моля те разясни ми точно рецептата за пречистване на мас  cook - директно във вода ли я слагаш, за да се превари, или в съд на водна баня? Аз по принцип съм доста скептична към маста, защото ми мирише гадно, но мисля да пробвам твоята рецепта за пречистване и ако става да мажа бебчо поне първите дни. Баба твърди, че по-добро от маста за бебетата няма (то по нейно време не е имало и друго, но както и да е... Joy )
Чао! babydust7

# 59
Хриси,аз също не мога да определя кога е рачичка или краче,рита си на различни места.Всеки ден забелязвам,че явно се върти и намества  newsm32,защото коремчето ми се издува от едната страна и става леко твърдо,след това си става както преди.За мазането на бебчето и аз не съм много за маста ,в днешно време има голям избор от продукти,че да прибягваме до нея,но това разбира се си е лично мое мнение всеки има право на избор Grinning Приятен ден на всички

Общи условия

Активация на акаунт