Колко често сменяте спалното бельо?

  • 6 185
  • 145
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
С мъжа ми имаме спор по този въпрос - колко често трябва да се сменя спалното бельо. Споделете как е при вас, аз ще се включа по-късно

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Всяка събота, а калъфките и в сряда.

# 2
  • Мнения: 4 380
Веднъж седмично.

# 3
  • Мнения: 7 723
Ами , сега- за Коледа ги смених, после за Великден ........ и така.........  Shocked
майтапче  Joy Laughing - на десетина дена  Peace

# 4
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Всяка неделя Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385

И аз така, а лятото по често.

# 6
Сменям всичко през ден. Шапка му свалям на откривателят на пералнята Hug

# 7
  • Мнения: 1 756
ми зависи, средна на седмица веднъж,понякога по 4есто особено калъфките Peace

# 8
  • Мнения: 57
Тенк ю за бързите отговори, момичета. Аз също го сменям веднъж седмично (през лятото по-често), но според мъжа ми не е необходимо да е толкова често и на тази тема имаме вечна дискусия.... Сега ще му покажа вашите отговори  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 202
И аз го сменям всяка неделя! Laughing

# 10
  • Мнения: 2 309
Зависи колко сме купонясвали Laughing през седмицата...
Най-рядко през 6-7 дни
За по-дълъг период от време не съм съгласна! Naughty

# 11
  • Мнения: 4 668
Веднъж в седмицата , в неделя  Wink

Сменям всичко през ден.
Вие какво правите толкова в тези чаршафи , та се налага през ден да ги сменяш ? Laughing

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Веднъж в седмицата, понякога и по-често - детето все намира с какво да омаже Close

# 13
  • Мнения: 5 299
Когато  поЧернее и се сЧупи Joy

# 14
  • Мнения: 1 233
1-2 пъти седмично.

# 15
  • Мнения: 1 186
И аз го сменям всяка неделя! Laughing
И аз така....понякога оставям и за следващия ден Peace

# 16
  • Мнения: 2 039
Когато  поЧернее и се сЧупи Joy
rotfImbo   Ние на около 10 дни,а лятото-доста по често  Peace

# 17
Веднъж в седмицата , в неделя  Wink

Сменям всичко през ден.
Вие какво правите толкова в тези чаршафи , та се налага през ден да ги сменяш ? Laughing

Нищо особено, но обичам бельото да мирише на свежо  Wink

# 18
  • Мнения: 5 393
Веднъж седмично.

# 19
  • София
  • Мнения: 11 692
Веднъж седмично

# 20
  • Мнения: 5 317
На 7-10 дни.

# 21
  • Мнения: 6 039
всеки петък, но ако междувременно Малена е решила да нахлуе в спалнята с бисквити и да се обърши в чаршафите- по често. И какво знаение има всъчност newsm78

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Всяка неделя Peace!

# 23
# 24
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
На 7-10 дни .

# 25
  • София
  • Мнения: 2 132
Всяка неделя  Simple Smile

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Всяка събота

# 27
  • Мнения: 1 059

И аз така, а лятото по често.

и аз така

# 28
  • София
  • Мнения: 1 480
Чаршафите- веднъж седмично, а пижамата сменям през ден или всеки ден.

# 29
  • Мнения: 2 700
На две седмици.

# 30
# 31
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Всяка седмица, а понякога и 2 пъти седмично, защото кучето спи при нас.

# 32
  • Мнения: 4 380
Тенк ю за бързите отговори, момичета. Аз също го сменям веднъж седмично (през лятото по-често), но според мъжа ми не е необходимо да е толкова често и на тази тема имаме вечна дискусия.... Сега ще му покажа вашите отговори  Grinning

Няма начин по-рядко. Може на него да му изглеждат чисти, но за 1 седмица спалното бельо е пълно с акари.

# 33
  • Мнения: 1 205
Един път в седмицата, рядко по 2. Пижамата на 2-3 дни.

# 34
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Зимата-всеки понеделник,а лятото когато ми е малко прането си го запълвам с чаршафите-на 3-4 дни някъде.

# 35
  • Мнения: 1 546
Всяка неделя.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Всяка седмица, но по-някога и по-често особенно през лятото.

# 37
  • Мнения: 2 609
Всяка седмица, предимно в неделя. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 492
Веднъж седмично.А през лятото, когато е много жега калъфите на възглавниците  всеки ден.

# 39
  • Мнения: 3 360
Всяка седмица-в неделя Peace

# 40
  • Мнения: 425
Всяка събота.

# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
На една седмица някъде.

# 42
  • Мнения: 1 416
Веднъж или два пъти седмично.  Peace Много зависи и от това дали Маргарита му е нанесла поражения. В тези случаи - може и по два пъти дневно...  Wink

# 43
  • Ruse
  • Мнения: 390
веднъж седми4но -в неделя

# 44
  • Мнения: 1 930
В седмицата поне веднъж.

# 45
  • Мнения: 2 936
веднъж седмично  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 5 647
Веднъж седмично.

# 47
  • Мнения: 3 576
И аз веднъж седмично, но да си призная това ми е от най-неприятните домакински занимания.....

# 48
  • Мнения: 14 486
и аз тъй си мисля че е редно, но аз сменям на две седмици. така прави майка ми и аз от нея съм се научила. хич не ми се гладят чаршафи всяка седмица, иначе и аз бих почнала да сменям веднъж седмично.

# 49
  • Мнения: 2 211
В детската - два пъти седмично, в спалнята веднъж седмично.

# 50
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 7-8 дена през зимата, през лятото на 4-5 дни

# 51
  • Мнения: 57
...но да си призная това ми е от най-неприятните домакински занимания.....

Оф и аз така. Затова като махна чаршафите (обикновено сутрин) не слагам веднага нови, а чак вечерта преди лягане ги слагаме двамата. Но проблема е, че вече е късно, уморени сме и ни се спи и мъжа ми като почне да мрънкаааааа...........

# 52
  • Мнения: 57
... хич не ми се гладят чаршафи всяка седмица...

С риск сега да ви възмутя, без бой си признавам, че аз чаршафи не гладя. Както и хавлиени кърпи или например чорапи. Шапка свалям на жени, които имат време и желание да го правят, но аз мразя да гладя и съм ограничила нещата за гладене до абсолютния минимум  Crossing Arms

# 53
  • Мнения: 8 917
На 7, рядко на 10 дни.

# 54
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Веднъж седмично/обикновенно в неделя/
В градината една майка протестираше,че много често ни давали да перем чаршафите  #Crazy/вземаме ги за пране всеки петък/

# 55
  • София
  • Мнения: 1 555
... хич не ми се гладят чаршафи всяка седмица...

С риск сега да ви възмутя, без бой си признавам, че аз чаршафи не гладя. Както и хавлиени кърпи или например чорапи. Шапка свалям на жени, които имат време и желание да го правят, но аз мразя да гладя и съм ограничила нещата за гладене до абсолютния минимум  Crossing Arms

 Stop И аз така.....

 Whistling


И тъй като много, много мразя и чаршафите да ги оправям на леглата, гледам да не оставям без компания при това задължение(на мъжете да не са им от кашкавал ръцете). Joy


П.С. А иначе сменяме по 1-2 пъти седмично, зависи. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 658
Веднъж седмично/и това ми е много/, но лятото - през ден

# 57
  • Мнения: 863
Веднъж седмично-в неделя

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
... хич не ми се гладят чаршафи всяка седмица...

С риск сега да ви възмутя, без бой си признавам, че аз чаршафи не гладя. Както и хавлиени кърпи или например чорапи. Шапка свалям на жени, които имат време и желание да го правят, но аз мразя да гладя и съм ограничила нещата за гладене до абсолютния минимум  Crossing Arms
Аз, не че мразя да гладя, но отнема мнооого време, затова напоследък изобщо не паля ютията. Иначе много обичам да спя в изгладени чаршафи, но я няма добрата фея  Confused

# 59
  • Мнения: 2 270
Веднъж седмично-в неделя
аз така - всяка неделя

# 60
  • Мнения: 5 475
Седмично! Twisted Evil Понякога зимата и на 10 дни,че от влажността тук мнооого бавно съхне . Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 420
 Grinning Всяка седмица, а лятото и по два пъти седмично. Може и по-често, ако кучето даде своя принос в цапането.

# 62
  • Мнения: 1 403
И ние веднъж в седмицата Peace или събота или неделята

# 63
  • Мнения: 199
Всяка събота,и ние имаме спор с мъжа ми по същия въпрос

# 64
  • Мнения: 1 465
На 10-15 дни или по-често, поради излято кафе Crazy Всяка седмица, че и по 2 пъти?- ооо няма да си прекарвам времето в пране и смяна на чаршафи Crossing Arms Пък и не съм видяла да се цапат за толкова кратко време. И не гладя в никакъв случай чаршафи. Единственото по-обемно нещо, което ми се случва да изгладя, са завесите след пране или някоя покривка за маса.

# 65
  • Мнения: 517
На 10-15 дни

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Веднъж седмично, но ако бебка се погрижи може и по-често

# 67
  • Мнения: 439
Спалното бельо и нашето и на малкия сменям веднъж седмично в събота или в неделя.Лятото калъфките на възглавниците ги сменям и по-често...

# 68
  • Мнения: 8 505
Всяка седмица.Лятото и по-често.

# 69
  • Мнения: 634
На 10-15 дни...И не гладя в никакъв случай чаршафи.
Мислех се единствената, която не глади чаршафи Shocked
като малка ме изтезаваха така и повече няма да си го причиня Naughty
Единствено чаршафите за гости са изгладени

# 70
  • Мнения: 386
Веднъж седмично,зимата.Лятото по 2 пъти.

# 71
  • София
  • Мнения: 115
Ми аз не правя нищо особено  Whistling - те чаршафите сами като тръгнат към пералнята - тогава слагам други Joy . Шегичка, разбира се  newsm62
Сменям ги на 10 - 15 дни, но не винаги ги гладя - само като имам време.

# 72
  • Мнения: 127
аз също веднъж седмично.

# 73
  • Мнения: 463
веднъж седмично. а чаршафи не гладя изобщо.

# 74
  • Мнения: 173
Всяка седмица- нито съм камариерка, нито прислужница, че да го правя по-често   .И без това винаги имам много за пране ,остава и с чаршафи да се занимавам през седмицата !

# 75
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Веднъж седмично.

# 76
  • Мнения: 13 184
Всеки петък ги сменям и не ги гладя. Понякога два пъти седмично, но не защото са мръсни , а защото обичам да ми мирише на прано и чистичко и щом изчезне аромата ги пъхвам в пералнята. Много ми влияе този нос. И мъжа си така избрах Joy

# 77
  • Мнения: 791
Всяка неделя, а ако комплекта е бял го сменям и по рано. А лятото по начесто, както забелязах схемата на всички е долу-горе една и съща Grinning . А за гладене на чаршафите - извинявайте ама НЕ!!! Внимавам като ги простирам да са хубаво опънати и не ги пускам на ценруфуга - не са ми омачкани. Гладех само на дечко като беше бебе, и сега на това бебче така, ама кот по отрасне и неговите ще спра да гладя. Който ще да съди,  просто като знам камарата която гладя седмично, че и два пъти, си представям и един комплект чаршафи  Crazy  Crazy  Crazy - направо ще лудна. За тези който не ги гладят препоръчвам чаршафите от крепон и сатен.

# 78
  • Мнения: 2 957
Всяка събота нашето,а в петък на детето.Чаршафи не гладя.

# 79
  • Мнения: 1 382
Всяка неделя ги сменям, лятото също. Гладя, защото ми харесва Simple Smile

# 80
  • Мнения: 3 248
Веднъж седмично, по изключение може и по-често. Peace

# 81
  • Мнения: 2 956
Веднъж седмично, по изключение може и по-често. Peace
И аз...и гладя чаршафи- да  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 2 467
Преди да родя -веднъж седмично. След това бебка се 'грижи" повече от 2-3 дни да не се задържат. А и тя спи с нас, та гледам по-честичко да сменям.
За гладенето - не гладя  Naughty Достатъчно работа си имам, та да се забуча и с ютията в чаршафите  Twisted Evil

# 83
  • Мнения: 891
Веднъж седмично, лятото и по-често  Peace

# 84
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Всяка събота, понякога и през седмицата

# 85
  • Мнения: 13 512
аз всеки петък,ако се наложи и през седмицата.не лягам на негладен чаршаф- и то само на каландер,на ютия не го признавам. луда работа...

# 86
  • Мнения: 14 486
аз всеки петък,ако се наложи и през седмицата.не лягам на негладен чаршаф- и то само на каландер,на ютия не го признавам. луда работа...

какво е каландер?

# 87
  • Мнения: 13 512
два барабана,които се въртят един върху друг и чаршафът минава между тях. Има ги в пералните. Аз си пера чаршафите в къщи и си ги нося на гладене.

# 88
  • Мнения: 14 486
благодаря monda    bouquet

# 89
  • Мнения: 463
убий ме, ама чаршафи не гладя

# 90
  • Мнения: 13 512
убий ме, ама чаршафи не гладя
#2gunfire #2gunfireЗа негладени чаршафи- човек убивам! Joy

# 91
  • Мнения: 4 668
И аз не гладя ... но също ги нося да ми ги гладят . Съвсем близо до нас е  Laughing

# 92
  • Мнения: 13 512
И аз не гладя ... но също ги нося да ми ги гладят . Съвсем близо до нас е  Laughing
няма значение кой ги глади,става въпрос да са гладени.

# 93
  • Мнения: 14 486
И аз не гладя ... но също ги нося да ми ги гладят . Съвсем близо до нас е  Laughing
няма значение кой ги глади,става въпрос да са гладени.

знам че като са изгладени по-трудно се мърсят, удължава им се и живота също. да не говорим че е кофти усещането да легнеш в неизгладен чаршаф. пък и самото гладене не отнема кой знае колко време, нито е трудно за разлика от костюми например.

# 94
  • Мнения: 463
убий ме, ама чаршафи не гладя
#2gunfire #2gunfireЗа негладени чаршафи- човек убивам! Joy

Joy Joy Joy hahaha Peace

# 95
  • Мнения: 82
веднъж седмично,а през лятото на 3-4 дена Hug

# 96
  • Мнения: 3 886
всяка събота  ,лятото на 3 денаи гладя ги да не ми е приятно да лягам като сдъвкана дъвка #Crazy

# 97
  • Мнения: 89
След две спанета личи ли че чаршафите са ви гладени.На моите защото не им личи и затова спрях да ги гладя.Колкото до смяната страхотно е да си легнеш в чисти и ухаещи на свежо чаршафи.

# 98
  • Мнения: 1 883
Веднъж седмично - в неделя  Hug

# 99
  • Мнения: 5 362
Веднъж седмично.

# 100
  • Мнения: 1 014
Всяка събота или неделя. Понякога сменям калъфките на възглавниците по-често. Гладя всичко!

# 101
  • Мнения: 1 485
Веднъж седмично

# 102
  • София
  • Мнения: 18 679
Веднъж седмично или на десетина дни...както дойде. Калъфките по-често.
Мечтата ми е да си намеря жена за гладенето HugОбожавам да спя в чистички, гладени чаршафи, но посмъртно не мож ме накара да гладя Joy

# 103
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073

 Peace

# 104
  • Мнения: 13
Веднъж седмично,а възглавниците двапъти седмично  Rolling Eyes
и всичко минава през ютията

# 105
  • Мнения: 1 028
И аз  всяка седмица,инцедентно и по-често,щото дтенце сега открива  рисувателните си умения върху тях Mr. Green

# 106
  • Мнения: 5 391
Веднъж в седмицата сега, лятото по-често.Винаги ги гладя.

# 107
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Веднъж седмично - в събота или в неделя. Гладя само калъфките на възглавниците.
Ама и моят мъж не ми се меси кога какво пера. Ако реши, го отрязвам, че не е негова работа и толкова.

# 108
  • Мнения: 6 167
ние сме мърлячи - на 10ина дни. плюс/минус зависи колко ме мързи.
нищо не гладя, нямам време за губене.

# 109
  • Мнения: 1 014
ние сме мърлячи - на 10ина дни. плюс/минус зависи колко ме мързи.
нищо не гладя, нямам време за губене.


Laughing не сте мърлячи!

# 110
  • Мнения: 1 364
Веднъж седмично

# 111

Как ли пък не! Mr. Green Ей сега почвам  Mr. Green

# 112
  • Мнения: 743
Веднъж седмично, но понякога и по-често. Но не мога да гладя. Ненавиждам и е губене на време за мен. А и моя като се завърти два пъри и трябва да си изгризя пръстите на краката от яд.

# 113
  • Мнения: 577
ние сме мърлячи - на 10ина дни. плюс/минус зависи колко ме мързи.
нищо не гладя, нямам време за губене.


Peace
и аз така Embarassed

# 114
  • Мнения: 154
веднъж седмично

# 115
  • Мнения: 2 494
1-2 пъти седмично, максимум на 10 дни  Peace
Калъфките - по-често.
Преди гладех всичко, но сега гладя само на малката всичко + нашите калъфки!

# 116
  • Мнения: 1 800
Аз пък ги сменям на две седмици зимата, всяка неделя - лятото.

# 117
  • Мнения: 10
веднъж седмично Simple Smile

# 118
  • Мнения: 1 464
В петък,понякога гладя,понякога не Hug

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 69
Ведньж седмично зимата,на два дни през лятото.Не ми се глади спално бельо-мьрзи ме.

# 120
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Веднъж седмично. Калъфките - и по-често.

# 121
  • Мнения: 1 311
Поне веднъж седмично. В смисъл, горния чаршаф веднъж седмично, защото ме мързи да навирам завивката в него по-често. Долният и калъфките използвам за запълване на пералнята ако е много празна.

Чаршафи не гладя. Ако на някой му се спи на гладени чаршафи - да си ги глади, нямам нищо против, но засега мераклии няма. Нямам проблем с чаршафи за гости, защото и легло за гости нямам  Laughing Laughing Laughing

# 122
  • Мнения: 5 539
Не ги пера твърде често, за да не избелеят Mr. Green Такива прекрасни цветове, би било грехота ooooh!

# 123
  • France
  • Мнения: 726
И аз имам този проблем.Дразни се,когато сменям чаршафите на 4-5 дена,лятото на 2-3,защото се потим от жегата.А за да не ми избледняват цветовете ги пера на 30-40 градуса.И на моя мъж му показах отговорите,но въпреки това не прие

# 124
  • Мнения: 69
Не ги пера твърде често, за да не избелеят Mr. Green Такива прекрасни цветове, би било грехота ooooh!
ами само ако са бели ги пера, другите ги проветрявам  Joy
сега сериозно - максимум 5 дни караме с един комплект, а лятот - 2-3  дни

# 125
  • Мнения: 134
Веднъж седмично и никога не гладя, нямам време за губене.

# 126
  • Мнения: 1 418
Всяка седмица,като правя по-основно чистене.
Лятото през 2-3дни.
Не ги гладя,защото са с ластик и каквото и да опитвам не става(а и ме мързи).
А като ги извадя от сушилнята те са си почти като изгладени и едни меки-меки...

# 127
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
На 10тина дни е най-точно  Peace
Лятото и по начесто особено в жегите  ooooh!

# 128
  • Мнения: 953
веднъж седмично,а лятото по-често.но веднъж в седмицата си пера и олекотените юргани и покривката-юрган която ползам върху спалнята.понеже ги имам по няколко комплекта ,та затова.
благословен да е този дето е измислил пералнята. и толкова е хубаво да ти ухае на чисто.

# 129
  • Мнения: 402
Лятото калъфката на съпруга ми се сменя всяка сутрин, зимата на 2-3 дни, защото се поти.
Горните чаршафи /торбите/ всяка неделя. Долния чаршаф и моята калъфка 2 пъти седмично.
И всеки път, когато има нужда извън графика.

# 130
  • Мнения: 2 438
Зависи от много неща.
Лятото - всеки ден. Сутрин докато сме под душа пералнята си изпълнява задължението, на излизане само ги проскам.
Останалото време - на 3 дни. Просто обичам да спя на чисто бельо.
Имаше една книга на Джудит Кранц - "Скрупули" е оригиналното заглавие, българския превод не мога да се сетя. Там мадамата от секретарка на милионер се повиши в негова съпруга и едно от нещата които приемаше за нормално като богаташка и й харесваше беше, че всеки ден спеше в чисто спално бельо.

# 131
  • Мнения: 966
около седмица и не гладя

# 132
  • Мнения: 1 288
2 пъти в седмицата. Обичам да ми мирише на чисто и свежо.

Не ги пера твърде често, за да не избелеят Mr. Green Такива прекрасни цветове, би било грехота ooooh!

У нас всички чаршафи са цветни. Пера ги на 40 градуса и не са избелели  Laughing

# 133
  • Мнения: 1 877
Един път в месеца

# 134
  • Мнения: 2 591
аз ги сменям когато се сетя! не засичам, но със сигурност не е два пъти в седмицата  Wink не ги гладя, защото мразя да гладя! спомням си като бях студентка се бях вманиачила и ги гладех толкова старателно, а после докато ги домъкна, ставаха на баница  Joy Joy Joy

щеще да ми е интересно ако имаше анкета ooooh!

# 135
  • Мнения: 1 959
Веднъж в седмицата по принцип понеделник

# 136
  • Мнения: 814
     Нямам грижа,  през последните 5-6  години съпругът ми го сменя всяка събота през зимата и поне още веднъж пред седмицата през лятото. Аз само определям програмата на пералнята и простирам. Нали се допълваме взаимно в семейните задължения...А като преди това всичко правех сама...?

# 137
# 138
  • Мнения: 4 392
На 4-5-6 дни, зависи.

# 139
  • Мнения: 2 005
Като започнат да се чупят чаршафите и вече ги сменям   Mr. Green  няма как

# 140
  • Мнения: 6 617
Веднъж седмично.

# 141
  • Мнения: 2 677
Веднъж седмично. Ако ми дойде музата, може и по-често, ама не са много тия моменти на вдъхновение у мен.  Mr. Green

# 142
# 143
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Сменям го веднъж седмично и предимно това става в неделя.Понякога сменям калъфките по-често,по 2 пъти седмично.

# 144
  • Мнения: 656
Веднъж седмично!

# 145
  • Мнения: 641
Веднъж седмично - в неделя.

Общи условия

Активация на акаунт