пране на вълнени дрехи в пералня

  • 16 889
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 167
И моята пералня е на Gorenje- , пера без проблем вълнени дрехи имам 2 програми на 30 или 40 градуса, и обороти 600-800 при капацитет на пералнята 1000 оборота за другите програми. Използвам омекотител и прах за цветно пране и всичко е ок.

# 31
  • София
  • Мнения: 676
Вълнените дрехи ги изпирам в пералнята, на 30 градуса. Слагам препарат за вълнени дрехи, омекотител и също така ги центрофугирам.

# 32
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Пера си ги без грижа а 30 градуса на програма за вълна!

Нали за това е измислена тази програмка за вълна или на ръчно пране! Hug

# 33
  • Мнения: 1 449
Пера ги само в пералня, с препарат за вълна и съответната програма.

# 34
  • Мнения: 2 381
На 40 градуса ги пера, ползвам Perwoll Peace

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 704
30-40 градуса,на програма "вълна", с гел "Xtra".
Първия път се шашнах,че се е развалила пералнята-завърти и спре,завърти и спре  hahaha

# 36
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Всички вълнени бухам в пералнята, на ръка по принцип нищо не пера. Не слагам прах обаче, а балсам за вълна - от рода на Первол. После, ако пуловерът е по-разтеглив не го слагам на сушилнята или простора, а на кърпа и така, докато изсъхне.

и аз така, дори и това с кърпата не го практикувам, нищо не пера на ръака, досега проблеми не съм имала, освен да пъхна нещо с неподходящ цвят и да боядисам всичко  hang  Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 186
Няма проблеми на програма за вълна, нали за това е създадена. При нея са съкратени оборотите.
Аз имам един много лош спомен по този повод: сестра ми, ми беше подарила страхотен пуловер. Винаги съм пускала вълнените неща на съответната програма, но тогава от разсеяност ли или от друго Simple Smile пуснах на 60 градуса- нормално пране. Пуловера стана размер, като за 3 годишно дете. Мнооого страдах- сега внимавам повече Simple Smile Но с пералнята имам доста инциденти- изпран телефон на 60 градуса с накисване, оцветени дрехи, изпрани гаранционни карти и т.н.  Embarassed Embarassed Embarassed

# 38
  • Мнения: 5 362
Нямала съм проблеми.
Т трябва да е по-ниска,а иначе центрофугата не им пречи.Аз ги пера на 30 градуса.

# 39
  • Мнения: 2 386
Аз съм с нова Индезит и на 30 градуса нямам проблеми  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 127
аз също пера в пвралнята, но не слагам омекотител,имам чувството,че с него вънените дрехи малко или много се развличат. Не знам може и да съм си внушила Simple Smile)

# 41
Аз се прецахах, като пуснах любимия вълнен пуловер на приятеля си в пералнята и го извадих от там....... поне два номера по-малък.Сега съм го накиснала в балсам за вълнени дрехи и се надявам да си стане същият.Моля, дайте ми съвет, какво да правя?Той наистина му е любим и съм много, много тъжна, че няма да може отново да си го носи!!!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 7 701
Мятай го в пералнята само на изплакване.След това го центруфугирай ама леко-примерно 800об.са достатъчни.После на дъската за гладене и с ютията ама от опъковата страна и ютията да е слаба.Гладиш и разтягаш докато го докараш до предишния размер.
  Получава се-пробвано е и следващия път не го пери на повече от40гр.защото пак ще гладиш Laughing

# 43
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз всичко си пера в пералнята или на програмта за вълнени тъкани, или на програмата за ръчно пране. Вълнените ги пера с Пурлан и няма нужда от омекотител - мирише страхотно!

# 44
  • Мнения: 4 300
Аз също пера вълнените дрехи в пералнята. На програма за вълнени тъкани ( тя е на 30 градуса) и с течен препарат. Не слагам омекотител, защото на препаратите за деликатни или вълнени дрехи си пише, че вътре има.
Доволна съм от резултата и нищо не ми се е степало досега.

Общи условия

Активация на акаунт