Как да го науча пак да суче?

  • 422
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
 Моето малко момченце беше много болничко. Беше му запушено носленцето и се отказа да суче, не му стигаше въздух. Сега вече е по добре, но се научи на биберон и мног трудно засуква да не кажа въобще. Аз се изцеждам и му давам с шише но така кърмата ми намалява!!!!!! Моля помогнете ми как да го науча пак да суче, много ми е трудно има ли по лесен начин д асе справя с положението и въобще ще засуче ли?
   Благодаря предварително на всички! Heart Eyes  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 896
Здрасти пак! Браво че сте оздравели и кураж, мисля че ще се оправят нещата със сукането. Няма лесен начин за съжаление обаче. Трябва веднага да изхвърлиш всички биберони, залъгалки и да предлагаш често гърдата. Ако може, зарежи другите си задължения за ден-два и се посвети само на това, кърми легнала или във възможно най-комфортна за двама ви поза. Осигурете си спокойствие с бебо и просто се кърмете. Ако досега си давала вода с биберон, не я давай и нея.
Също така може да ти помогне ако в началото цедваш по малко, колкото млякото да слезе по лесно и да има кърма на зърното, дори може да му капнеш или пръснеш на устичката.
Понеже бебо все пак е сравнително мъничък, а и е прекарал болест и лечение с антибиотик, за да не го държиш съвсем гладен, при нужда може да опиташ да даваш изцедено мляко с лъжичка, сламка или чашка, но без биберон. Със сламката се прави като я топнеш в млякото, запушваш отгоре с пръст и след това я слагаш в устичката на бебо и отпушваш горния край за да изтече. Малко идиотски го обясних, но се надявам да си ме разбрала.
А за чакшата можеш да прочетеш тук.
Успех и пиши как напредвате!

# 2
  • Мнения: 532
Аз искам да допълня тъмно,тихо местенце и бебенце в сънено състояние.
Ако не се е разбудило напълно детенцето по-лесно ще се "излъже" и ще засуче от гърдата.
Успех и ни дръж в течение  Hug

# 3
  • Мнения: 104
Да се похваля Grinning Излъгах го да суче с изкуствени зърна!!!! Нищо друго не помогна и глден го държах, и с лъжица му давах, и какво ли още не! Не ще и не ще!!! Но сега засука от тези зърна, аз си го обяснявах с това че са по големи и наподобяват биберон baby_neutral   
   Важното е че успяхме Joy Благодаря на всички които откликнаха и най вече на Василена  bouquet кято снощи изтърпя дълго време тревогите ми и ме съветва!!! newsm51 newsm51

# 4
  • Мнения: 1 896
Моля, моля  Embarassed
Радвам се че бебко суче. Като се поуспокоите малко, можеш да пробваш след потичане на млякото да махнеш силикона. Все пак понякога се оказва, че сукането със силиконови зърна не дава същата стимулация на гърдите, както директното, може бебо да не успее да изсуква такова количество каквото би поел иначе, а и към тях също се привиква. Ще се справите.  Hug

# 5
  • Мнения: 2 829
Браво!

# 6
  • Мнения: 1 081
Браво! и не се отказвай! И аз минах по същия път(Мартин беше с възпалени уши), но с търпение и постоянство всичко си дойде на мястото-даже сега нищо гумено не мога да му пъхна в устата:)

Общи условия

Активация на акаунт