често уриниране?

  • 20 065
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 591
искам да попитам дали и някоя друга мама е такава "пикла безподобна"  Embarassed като мен и дали някой има идея какво би могло да се направи по въпроса. все още не съм се съветвала с лекар, щеше ми се първо да попитам тук...

ами проблемът е, че ходя твърде често до тоалетна - особено нощем - понякога ставам по 2-3 пъти, а това винаги е доста неприятно. През деня също ходя доста често, но и разбира се, пия и доста вода. Наблюдавам заобикалящите ме хора и забелязвам, че аз ходя няколко пъти повече от тях до WC-то! а най-неприятно е, когато пътувам...

имате ли идея на какво се дължи това и дали може да се контролира / коригира?

благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 334
аз бях така ,когато забременях........................мислех си,че се дължи на истинка.Консултирай се с лекар все пак Wink

# 2
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Някакви др.оплаквания освен често уриниране имаш ли-постоянна жажда,парене при уриниране,промяна в цвета на урината.

# 3
  • Мнения: X
Aз, аз, аз newsm68
И аз докато бях на работа ми правеше впечатление, че другите могат и цял ден да изкарат, аз освен в почивките и през другото време ходех Simple Smile Когато бях бременна пък беше още по-зле. Когато съм настинала също, но истината е че всъщност пия много течности, и ти сама си го казваш. Не се чуди. Simple Smile
Иначе другите симптоми като парене, болка, кървене дори може да са принзак на цистит или на венерическо заболяване. Но така просто да си пишкаш често без нищо друго.....еми аз съм абсолютно същата и не съм си мислила да ходя на лекар дори. Може да имам по-малка вместимост:) Знам ли Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 903
И аз съм абсолютно същата.
 smile3521Но тъй като нямам други оплаквания съм приела, че просто пия много вода( както казваш и ти) и затова се получава така. Аз откак се помня съм така - и като малка винаги ходех много до тоалетната и сега също. Съпруга ми непрекъснато се майтапи, че "ми е развален бойлера".

# 5
  • Мнения: 2 591
четох из нета де що намерих за цистит и др. подобни - нямам странични симптоми, иначе отдавна да съм се консултирала с лекар. пия по около 1-2 литра вода на ден и мисля, че това е нормално и не е постоянна жажда... не съм и бременна!

както казва Kati_Z просто си пишкам - да, ама нощем е мн. гадно и затова търся помощ! а понякога повикът за уриниране е за "две капки" както се казва  Embarassed

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
четох из нета де що намерих за цистит и др. подобни - нямам странични симптоми, иначе отдавна да съм се консултирала с лекар. пия по около 1-2 литра вода на ден и мисля, че това е нормално и не е постоянна жажда... не съм и бременна!

както казва Kati_Z просто си пишкам - да, ама нощем е мн. гадно и затова търся помощ! а понякога повикът за уриниране е за "две капки" както се казва  Embarassed
И аз съм от пиклите, но тия две капки... Rolling Eyes Иди на лекар да ти пуснат изследвания.

# 7
  • Мнения: 1 058
Пусни една стерилна  и една обикновенна урина и ще видиш дали има проблем. На мен при цистита ми пареше и определено е неприятно.

# 8
  • Мнения: 2 591
и аз знам, че един от най-характерните симптоми на цистита е паренето, но при мен то ОПРЕДЕЛеНО липсва!

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
и аз знам, че един от най-характерните симптоми на цистита е паренето, но при мен то ОПРЕДЕЛеНО липсва!
Не се опъвай, иди на лекар, бе жена. Остави докторите да ти поставят диагноза.
Паренето е при остро възпаление.

# 10
  • Мнения: 2 591
не се опъвам, бе Рени, мисля да отида, но първо сондирам мнение из форума  Rolling Eyes

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
ок, после пиши какво са ти казАли доФторите.

# 12
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
и аз бях така месеци на ред,не можех да пътувам даже нещо страшно бях през 10мин до тоалетна.направих изследвания и нищо,от както съм бременна спрях кафето сутрин и ето ме на мога цял ден да не ходя до тоалетна,спри кафето ако можеш за няколко дни и ще видиш може да е от него като мен.

# 13
  • Мнения: 634
Мъжа ми става пикльо, когато пие вода от чешмата, като мине на минерална вода-всичко се оправя.Пробвай-може да е това

# 14
  • Мнения: 2 591
FraUlica, не пия изобщо кафе  Sick, от години.... но благодаря за съвета

пия предимно минерална вода, но и с нея е така, благодаря и на теб Irrrka


всъщност аз го възприемам като нещо съвсем нормално да ходиш често до тоалетна при положение, че пиеш повече вода, но нощното ставане ме тормози  Cry

Общи условия

Активация на акаунт