рубеола или не

  • 878
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Здравейте, мами, имам нужда от помощ, че съвсем съм се шашнала. Преди 6 дни на гости ми бяха сестра ми с племенницата, която е на 1 г. и 7м. Вчера сестра ми се обади и ми каза, че малката имала пъпчици по корема и гърдичките. Пъпките били като ухапано от комар. Днес имала температура 37,2, кашляла и носа и бил запушен. Пъпките взели да изчезват, други не са се появявали. 4 дни преди обрива беше свършила антибиотика – аугментин, че беше болна. Днес ходиха на лекар и тя казала, че според нея не е шарка, а по-скоро или късна реакция към антибиотика или хранително натряване /наистина по празниците беше яла доста луканки/. Обаче мен от вчера такъв страх ме гони, че снощи цяла нощ не съм мигнала, защото знам колко е опасна рубеолата при бременност. Намерих си здравния картон от малка и там пише, че съм карала рубеола, но не знам дали това това значи, че имам имунитет или повтаря. И изобщо какво да правя сега не знам ....
Стана много дълго, за което съжалявам, но исках да опиша добре нещата, за да ми дадете съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 555
Рубеолата е най-страшна в първите три месеца. По принцип би трябвало да имаш имунитет, след като си я прекарала. Предлагам да се обадиш на доктора си и да му кажеш и той ще те следи. След това може да си направиш кръвен тест за антитела - IgG и IgM  - за имунитет и за свежи тела съответно.

Успех!Ще стискам палци всичко да е наред!:))))

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Ама дали племенницата има рубеола не знам. Confused Лекарката казва, че не е, ама дали е, някой имал ли е близка среща с нея Wink

# 3
  • Мнения: 1 043
Ето какво намерих-дано съм ти полезна.Стискам палци всичко да е наред Peace
Рубеола

 Заболяването започва с хрема, кихане, понякога кръвоизливи от носа, леко зачервяване на очите и слабо повишаване на температурата. Обривът започва от лицето и бързо се разпространява по цялото тяло. Състои се от кръгли или овални розовочервени петънца.
Профилактиката включва противорубеолна ваксина след 1 годишна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт