Как да се справя?

  • 416
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 338
От няколко дни Камен не иска да суче като преди, слагам го на гърдата и сукне веднъж и почват едни истерични писъци, ужас. И така по цял ден опити да го кърмя и като резултат нищо. На всичкото отгоре имам чувството че и кърмата ми намалява, гърдите ми са меки и не знам, не ми се иска да ми спре кърмата.
Два три пъти се ицеждам, дали да продължавам да го правя за поддържане на лактацията?
Как да процедирам с Камен, ако му давам млякото с шише ще се отбие ли?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Така както го описваш, изглежда като Кърмаческа стачка. Прочети какво е най-удачно да правиш в тази ситуация.
Това, че гърдите ти са меки, може да е просто регулирана лактация - да се произвежда колкото трябва.
Кърми го по-често, като дебнеш да е сънлив или заспал, нощем също, когато усетиш, че се е разшавал, преди да се е разбудил.
През дена, когато откаже да суче, се цеди на интервали, на които би кърмила иначе, за да стимулираш лактацията.
Ако много упорито отказва да яде и искаш да дадеш мляко, дай изцеденото мляко от Чаша, а не от шише. Макар че има майки, които успешно съчетават хранене от шише с кърмене, точно по време на стачка не е добра идея да се предлага алтернатива на гърдата, защото много бебета започват проявяват твърде голям интерес към новото нещо за сметка на гърдата.
Махни биберона-залъгалка, ако даваш такъв - нека всичкото сучене да става само от гърдата.
Да кажеш как върви!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Май първо трябва да потърсиш причината защо го прави,че да може да се ориентираш към решение на проблема.
Нощем папка ли както трябва или и тогава отказва?
Да не би да има гъбички в устата и да го боли?
Или да сте давали шише и да става объркване - да е решил,че му е по-лесно с шишето?
Или да стачкува - макар че май е още мъничък,ако изобщо има някакво правило за тези неща...
Опитай да го храниш полузаспал или докато още не се е събудил - и ние имаме такива моменти,когато суква един-два пъти и се дърпа с писъци от гърдата,особено вечер,и тогава само това ни е спасението - да я приспя и така да я храня.
Но ако продължава по-дълго,по-добре изцеждай,за да се стимулират гърдите и да не намалее млякото - обаче да даваш с шише май не е добра идея,че съвсем може да откаже да суче Sad

# 3
  • Мнения: 338
И аз си мислех че може да е кърмаческа стачка, мерси за инфото Бу

# 4
  • Мнения: 1 629
Мога само да  споделя моя опит със стачките. Станеше ли така, както го описваш, започвах да го слагам на гърдата на всеки час - понякога сучеше, друг път не. Никакви шишета. Няколко пъти съм успявала да го излъжа като му дам биберон, приближавам го неусетно до себе си и бързо го подменям  с цица. Много е коварно това и не винаги действа. Честно казано, най-важното е да се заредиш с търпение и според мен да не започваш с цеденето, защото има риск да предпочете шишето. А тогава става доста трудоемко и сложно с непрекъснатото цедене.

# 5
  • Мнения: 338
Нощем се храни съвсем както трябва, няма писъци както през деня, но е верно че през ноща суче полузаспал.
За гъбички имаше млечница, но мисля че я елиминирахме с дактарин.
А за шишето-пробвах да му дам изцедена кърма с шише и честно казано разходи биберона из устата и го изплю, тоест и той не му хареса, а когато има колики му давам чай с шише(случва се доста рядко) и съвсем не е реагирал така.

# 6
  • Мнения: 338
Благодаря ви мами за съветите.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 845
Пусках същия постинг преди около месец, точно бяхме около вашата възраст сега. Беше ужасно, все едно от гърдите ми тече отрова, така пишеше. В този период отказваше да яде и от биберона -поне се успокоих,че не само аз съм кривата.
Ако сте елиминирали гъбичките, явно и ти си имаш вкъщи малък стачник.
Какво правих аз-кърмене винаги в полусънно състояние. Например я слагах да спи на спалнята и щом горедолупонастъпи време за хранене и тя е заспала, веднага бам - цица. Забелязах, че в този период по-успокоително й действа по-приглушено осветление, да няма много хора и патардия около нея, да не си дудна с таткото докато се кърмими-с две думи всичко, което може да разсейва и дразни.
Сменях памперса задължително след хранене, за да не се разбуди-така сигурно имах сутрешно кърмене, в 9ч и следобедно след разходката. Папито не го сменяй дорекнто след хранене,бях си създала такъв режим, че да е точно между двете хранения, да не повръща яденето.
Кърменето в 12,18 и евентуално това към 24 вечер беше кошмарно-викове, крясъци. В момента, в който почни да пищи, спирам да бутам гърдата,почиваме 10-15 минути, пак опитвам, по-често ставаше да цокне по-малко още. Като не стане, чакам а задреме и тогава мляс, мляс.
Понякога таткото й даваше изцедане кърма от биберон, не можех да понеса този своеобразен отказ на гърдите ми-често и от него не ядеше.Та и той се беше видял в чудо.
Ей, такива работи. Търпение му е майката.
В началото аз не се изцеждах, после започнах, защото ми се стори, че кърмата намалява. Т исама ще видиш как стоят при теб нещата и ще прециниш.
Много монго успех и то скоро!

Общи условия

Активация на акаунт