Поликистоза

  • 11 547
  • 28
  •   1
Отговори
zdraveite!
rovq se iz forumite, za6toto tyrsq malko informaciq.....mnogo 6te sam blagodarna na malko pomo6t!istoriqta mi e slednata....na 19 godini sam i predi okolo 2 cikyla mi be6e mnogo neredoven, moje da se kaje 4e ot 30 dena 35 bqh v cikyl...hodih na lekr i diagnozata be6e "mnojestvo malki kisti"..lekuvah se s diane 35 3 meseca i uj se normaliziraha ne6tata i gi sprqh...posle otnovo zapo4naha problemi i pih orgametril...i vsi4ko nared...do predi nqkolko meseca...doidoh da u4a vav Varna i ima6e smu6teniq,kato v na4aloto si obqsnqvah ne6tata s promqnata i stresa...no se naloji lekar i mi kaza 4e otnovo imam kisti po povarhnostta i vav vatre6nostta na qi4nicete-pregleda be6e na videozon prez vlagali6teto i kazvat 4e e nadejdno!sega pak sam na diane ot 3 dni, no pro4etoh ne6to tuk, 4e kistite ne se lekuvat i vodqt do sterilitet!!!  Sad molq vi...nqkoi da mi obqsni ne6to za tova Daine i dali trqbva da se trevoja ili da davam smelo napred....
blagodarq !!!!!


Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 11:39 от Хера

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Стига бе, моля те, как да не се лекуват кистите.

На мен преди време ми отриха такова нещо- кистозен яйчник- но ми поясниха, че това  НЕ ЗНАЧИ КИСТИ, А , ЧЕ ПОВЪРХНОСТТА НА ЯЙЧНИКА Е ОБВИТА В НЯКАКВИ МЕХУРЧЕТА, КОИТО СА ОТ ХОРМОНАЛЕН ДИСБАЛАНС.
И съответно се лекува с хормони. и аз пих Диане 35, после уж ми казаха, че съм по-добре, ама знам ли, дано.

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Виж тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=107.0

Кистите сами по себе си не водят до стерилитет, те са резултат от хормонален дисбаланс, който би могъл да е причина за стерилитет. Най-добре се консултирай с ендокринолог, а не само с гинеколог. Успех!  Hug

# 3
  • Мнения: 176
Здравей, qalichka' !
Мисля, че мога да ти помогна много...Сега съм на 22 години. Преди 4 години, поради ужасни болки в корема, отидох на гинеколог и познай- киста голяма колкото мандарина (4 см в диаметър). Докторката ми изписа Диане... Не мога да ти опиша какъв страх беше и какъв рев...Ако се спука тази киста- край с мен! Но след няколко дни се взех в ръце и си намерих нетрадиционен начин да се справя с проблема, тъй като нито лекарства (отровите), нито операция смятах за решение. Бях чувала, че тея лекарства оправят положението (само временно), но в същото време развалят поне още 2 неща...Още повече ако са на хормонална основа...
Та ето първият метод за лекуване- вземаш си шишенце с йод от аптеката. И всяка сутрин нагладно върху лъжичка (чаена) със захар капваш от йода 4-5 капки и пиеш с много малко водичка (колкото да го глътнеш по-бързо, защото може да ти поизгори езика, но не е страшно). Така в продължение на 30 дни, след което правиш почивка една седмица и пак един месец така...и това се повтаря докато изчезнат кистите. При мен изчезна още след първия месец и понеже се зарадвах, спрях да го пия...грешка- след около 6 месеца се появи пак, по- голяма (4,5 см) и тогава вече й разказах играта. След втория месец обаче ти препоръчвам да увеличиш почивката, за всеки случай- например на 9-10 дена. Между другото, чужала съм, че помага и при миома на матката (изсушава я).
     След като ми откриха втората киста вече бях се запознала със настоящия ми съпруг и той ме открехна за още по- добри начини за лекуване на кисти, че дори и рак. Всъщност ме запозна с човек който е бил болен от рак на стомаха преди 7 години (последен стадий) и са му давали само 6 месеца живот...а той живее вече 7 години, както казах. Та този човек ми каза другите начини... Много е дълго за обяснение, затова можеш да четеш книгите на Генадий Петрович Малахов и по- точно "Биоритмология и уринотерапия".
  Благодарение на това аз и съпругът ми не сме боледували от нищо вече 2 години- нито грип, нито кисти..нищо..   Laughing
 И на мен ми звучеше невъзможно, но съм  го изпитала- опитай и няма да съжаляваш !!!      Hug Hug Hug    Успех !!!

# 4
  • Мнения: 434
Здравейте.. Нека и аз изкажа малко мнение по-въпроса

d.ancheva, мисля че твоя случай е малко по-различен. Има много голяма разлика между киста на яйчника и много малки кистички (поликистозни яйчници). Не е момента да говорим кое е по-лошо и кое не. Аз имах поликистозни яйчници.. Жабче е права, че те са в резултат от хормонален дисбаланс, който трябва да се лекува с точната доза хормони. Т.е. първото нещо е че трябва да направиш изследвания на хормоните и да коригираш тези, които не са ти в норма. Това нещо кои хормони трябва да изследваш, ще ти каже еднокринолог.  За стерилитет-а незнам.. знам че наистина има опасност, но знам и много жени забременяли без проблем. Аз съм живия пример затова.. след като преди 5 години попаднах на неточния лекар който незнаеше как да ме лекува и ме плашеше, че ако не забременея до година две ще стане много трудно, а преди 4 месеца забременях без да искам. След като не се оправих от Диането бях решила да не ходя на лекар повече.. но след като не ми дойде около 5 месеца мъжлето ме накара. Отидох при друг лекар и той ми даде Регулон 10 дена за предизвикване и 1 цикъл за регулиране. Оттогава досега имах проблеми с цикъла, но максимума е 15 дневно закъснение.. Което за мен е нормално. Сега след аборта още нямам поглед, но се чувствам добре.

Не се шашкай.. Потърси второ мнение и всичко ще бъде наред.. Стискаме палци.
Много е страшно, когато попаднеш на неточния лекар  #2gunfire

# 5
trex i d.ancheva...i na vsi4ki...mnogo mersi za pomo6tta..i az sym na mnenie, 4e e razli4no kista i kisti4ki i iskah da pitam ako tova s joda ne pomogne, moje li da mi navredi po nqkakav na4in...a trex, otnosno lekarq...4-ti mi e Simple Smile pyrvata mi kaza za kistite i gi lekuvah 3 meseca s diane i jodid...hodih i na endokrinolog no uj be6e vsi4ko normalno,leko ugolemena 6titovidna jleza no vse pak v granica...sled tova izvestno vreme vsi4ko be6e na red dokato po4na pak da mi zakysnqva ili da mi idva po 2 pyti v meseca i MAMA me vodi pri drug lekar...reakciqta be6e "ni sleda ot kisti" no mi izpisa  regulira6ti i sled tqh vsi4ko be6e normalno do skoro!posle hodih profilakti4no (na 1-vi dekemvri) i tam mi kazaha 4e vsi4ko e 6, no zakasnenieto prodaljava6e i sled tova hodih pri drug lekar...pregleda be6e obstoen...v sravnenie s vsi4ki drugi i sam sklonna da vqrvam,za6toto jenata si ima reputaciq v Ruse...a i mama hodi pri neq i e dovolna...aaa i za pryv pyt tq mi dade obqsnenie na protivnoto akne po gyrba mi...imam si go ot mnogo otdavna..kaji re4i kato mi doide cikyla i do sega si e tam....samo lqtoto sled mnogo slynce se poskriva,no pak si e tam...ta ginekolojkata mi kaza, 4e e ot kistite..a az vse si misleh 4e imam kofti koja...a liceto mi ne e takova problemno....ina4e sam nadyhana da gi preborq tiq kisti.....MNOGO VI BLAGODARQ!!!

Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 11:38 от Хера

# 6
  • Мнения: 434
Радваме се че сме помогнали..
Кураж!!!  Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 246
Здравей миличка, и аз бях в твоето положение преди 4 месеца-първо започна със закъснение на цикъла, което за мен беше безкрайно нетипично, появи  се и едно странно кафеникаво течение 3-4 дни преди цикъла. Така отидох на лекар, жената ме прегледа много обстойно на видиозон и каза, че нищо не се вижда по повърхността на яйчника, препоръча ми следващия месец пак да отида на лекар. Следващия месец нещата се повториха и така се установи поликистозата на единия ми яйчник. То не бяха ревове, то не бяха сълзи. Три месеца се лекувах с Дуфастон и сега всичко е наред. Все пак съм на профилактичен преглед след 10 дни, ей така за всеки случай.
Така извинявай за лиричното отклонение, ама на първо място не се отчайвай. И аз живея във Варна и ако ти трябва хубав лекар мога да ти препоръчам. Успех в училището и смело напред!

# 8
nqma da se davam Simple Smile)))) e to bilo zlato nqkoi da ti kaja ne6to okurajitelno...mnogo sam vi zadyljena na vsi4ki...i bez tova se 4uvstvah samotna,no eto 4e 4ovek sre6ta i razbirane....blagodarq vi mnogo momi4eta...i edin den s koli4ki na kafeta Simple Smile)))))  Mr. Green


Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 11:37 от Хера

# 9
  • Мнения: 176
бъди спокойна, че Йодът няма да ти навреди! Само не збравяй да си почиваш от него не по- малко от седмица. Целувам те! Успехи! Hug

# 10
  • Мнения: 1 335
мила galichka`,
първо се успокой, не е страшно, поликистозата се кекува успешно. Един от успешните начини за това е предписването на противозачатъчни (Диане 35 са с висока концентрация на хормони; различните хапчета са с различна концентрация).СПЯ в резюме е хормонален дисбаланс с различни проявления в организма.
Преди прием на каквото и да било обаче е добре да потърсиш второ мнение защото:
1. не видях да си писала нищо за хормонални изследвания, които са необходими (задължителни мен ако питаш) за изписването на подходящ хормонален препарат. Хомоналните показатели са тези, които определят курса на лечение, препаратите, и успеха като цяло;
2. май не ти е обяснен проблема като хората. Много жени минават по този път, аз в това число, а нещата са поправими. Никак не харесвам лекари, които смятат, че да наплашат пациентката е важна част от лечението  #Cussing out;
3. не ти е обяснено и за противозачатъчните. Вярно е, че имат и странични ефекти, но проявата им ме е задължителна. Не се стряскай  Hug след дълъг прием на диане мога само хубави неща да напиша за него - не се напълнява, кожата се изглажда, цикъла ми беше повече от редовен, забравих за предишните нечовешки болки .... забременях от първия опит (поддръжник съм на мнението, а и пример, че след противозачатъчни се забременява по-лесно). Прилошаваше ми през първия месец обаче, признавам  Embarassed
За самолечението .... аз не бих пила йод за нищо на света, защото съм алергична към него. за съжаление не знаех за това преди време и доста си изпатих, така че пак те съветвам да потърсиш лекарско мнение
смело и успех ти желая!! Само малко време и всичко ще е наред Hug

# 11
Arcana,blagodarq!!!mnogo si mila...ako znae6 samo kak me okurajava6..i ti i vsi4ki koito pisaha....a za hormonalni izsledvaniq ne sam pravila,nikoi ne mi e spomenaval,4e e neobhodimo,nito edin ot 4etirite ginekologa,pri koito sam hodila...a tova za beb4eto...mnogo se radvam za teb...4estno kazano sam dale4 o6te ot misalta za dete, makar 4e s priqteli mi se bazikame,no vypreki tova se pritesnqvah, 4e zaradi kistite moje da nqmam deca...naistina me uspokoi...blagodarq ti!blagodarq i na vas momi4eta!!!a nqkoi bi li mogal da mi razqsni za tezi hormonalni izsledvaniq..kade i kak se pravqt...sigurno e sme6no,no sam dosta neveja po otno6enie na tezi momi4e6ki raboti  Confused i pak mersi na vsi4ki za podkrepata...ama nikoi ni6to ne kaza za kafeto s koli4kite  Joy


Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 11:37 от Хера

# 12
  • Мнения: 1 335
galichka`,
форума е за питания, така че питай Peace  Момичетата тук са сладки и отзичвиви, винаги помагат с инфо и съвет ..   bouquet
Накратко, че моите постинги са много дълги.
Хормоните, които те интересуват по отношение на цикъл, смущения и пр. са: LH, FSH, Prolactin, Estadiol, Testosteron, Progesteron.
Изследването им е чрез кръвна проба (взима се кръв от вената. Споко, бъди мъж, ако/ като тръгнеш да ги изследваш Wink) Кръвта се взима на 2 пъти - м/у 1 и 4 ден ( за LH, FSH, Prolactin, Estadiol и Testosteron) и м/у 21 и 23 ден (за Progesteron) от цикъла. Отчитането на стойностите дава по-ясна представа за състоянието ти, лечението и подходящия препарат.
Изследва се в специализирани лаборатории, защото се използват по-други материали. Можеш да ги изследваш безплатно с направление от личния лекар или на частно. Говори с лекар/ендокринолог/гинеколог и ако трябва настоявай за изследванията.
Доколкото прочетох ти вече пиеш Диане 35, така че сега не можеш и да искаш да се изследваш. Трябва да се правят в месец, когато не ги пиеш. Имай предвид, че едва ли ще ти се размине с 3 месеца пиене. Идеята е да се накара организма да почне да произвежда сам всички хормони в правилните количества и съотношение с другите. В моя случай това отне година и половина и 4 - 5 пъти изследвания на хормоните. Пиех ги по схемата 6 месеца пия, 1 почивам (трудно, но не невъзможно да забременееш в този 1 месец, защото по принцип на всеки 12 месеца, на 13-тия няма овулация). После продължих с Диането докато реших да имам бебе.
Още веднъж не се притеснявай, давай смело напред, свиркай си и живей спокойно! Hug

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 19:44 от arcana

# 13
arcana...maistina si mnogo mila Simple Smile blagodarq ... zasega i az sam na takava shema...6meseca diane i posle pregled i mojelo da mina na drugo lekarstvo i togava kato ida 6te nastoqvam za izsledvaniqta...male az naistina sam neveja v tova otno6enie... Embarassed i taka...ami pak edno golqmo blagodarq ....fjuu fjuu fjuuu  Grinning



Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 11:36 от Хера

# 14
offf kakvo da kaja az sam v sashtoto polojenie.na 19 godini sam.predi 6 meseca mi otkriha malki kisti po iachnika.lekuvah gi s regulon.sled 5 meseca piene na regulon kistichkite izcheznaha.napravih edin mesec pochivka i predi 1 sedica otidah na profilaktichen pregled i pak da mi ispishe protivozachatachni.na videozona se okoza che imam dosta goliama kista i mi predpisa da pia orgametril i protivozachatachni Logest.nadiavam se da se opravia, che sam  se pobarkala Cry


Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 11:35 от Хера

Общи условия

Активация на акаунт