Дете с характер

  • 3 290
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте!
Дъщеря ми е на 8 месеца.На няколко пъти се опитвам да и давам попара,но не ще и не ще! Rolling Eyes Пробвах със захар,без захар,добавях по малко адаптирано мляко и каша към нея....... #Crazy Изобщо кой каквото ми каза-всицко пробвах.Но не иска и това е. #Silly Примирих се. Sick Добре,обаче започнахме да взимаме от детската кухня.Мислех си,че ще и хареса повече от безвкусните пюрета.Обаче не познах. Sly Не иска нито супа,нито второ......Иска си само пюретата и това е!В чудо се видях!!!!
 #Crazy  #Silly  Tired Face Моля ви,помагайте!Имали ли сте подобен проблем?Не може до безкрайност само пюрета да яде!  33uu   33uu   33uu Приемам съвети всякякви!Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
Попарата не е кой-знай колко полезна храна ( особено приготвена с бял сухар) и нищо няма да й стане, ако не яде такава. Можеш да й предлагаш дом. приготвени каши от овесени ядки, елда, просо. Има закачена тема с рецепти за такива. Колкото до кухнята, пробвала ли си ти да й готвиш? И не се притеснявай, продължавай да й предлагаш. Много деца са негативно настроени към нови вкусове и им трябва време преди да почнат да ги приемат с охота.

# 2
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами незнам как  е при теб , но моята мома също не иска да яде ви4ко от прима виста . имам в предвид 4е може би трябва да си по настоятелна, не се отказваи на първите лъжици ,
моята първо се мръщи (на по4ти вси4ко) но след 3 4 лъжици малко по малко по4ва да отваря широко устата.
за попарата нямам особено мнение , като не иска давай нещо друго , не е голяма загуба

# 3
  • Мнения: 272
Абе не ще бе!Няма на трета ,няма на четвърта лъжица!Ето,сега заспа гладна и с рев!Не смея пък много да я насилвам,защото ме е страх да не я отвратя още повече от храната и да стане пък съвсем злояда!УЖАС! #Silly  Imp  Shocked  #Puppy dog  Sick  #Shocked

# 4
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Моите наблюдения са, че децата отказват попарата най-вече заради вида и консистенцията (искат си пюретата), а не заради вкуса и. Струва ми се, че заради това може да ти отказва и детската кухня, тя също не е гладко пасирана.
Почни да даваш на детенце солети или бисквити да си ги яде само, така ще свикне с парчетата храна и ще яде и кухнята.
Ако все пак не иска попарата, просто не я давай.
Успех

# 5
  • Мнения: 1 517
Ники пък ми отказваше всякакви пюрета какво ли не купувах не и не.Започнах ме кухня в началото я пасирах,мръщи и се 3-4 дена и сега свикна.Събота и неделя когато няма кухня пробвах пак с пюрета но не захапа,рев,бутане сега му готвя,просто свикна с този вид манджи и вкуса явно.
Пасирай кухнята,слагай малко сиренце,ако супата е много безвкусна и масълце малко
Дано свикне скоро

# 6
  • Мнения: 272
Не безвкусна супата,нито пък второто.Много са си вкусни даже.Аз ги опитах.А относно консистенцията-аз попарата пробвах всякяк-намачкана,пасирана съвсем гладко,непасирана.........И ВСЕ Я НЕ ЩЕ!Така че смятам,че е от вкуса . Shocked

# 7
  • Sofiа
  • Мнения: 3 235
Цитат на: Таня-Плевен
Не безвкусна супата,нито пък второто.Много са си вкусни даже.Аз ги опитах.А относно консистенцията-аз попарата пробвах всякяк-намачкана,пасирана съвсем гладко,непасирана.........И ВСЕ Я НЕ ЩЕ!Така че смятам,че е от вкуса . Shocked

АМи  не давай: давай попара с мляко и бисквити, или сухар. Или пък овесени ядки с мляко и плодове. Може все пак да хареса някои от тези за закуска

# 8
  • София
  • Мнения: 797
А каши давала ли си за закуска? Моят син също беше много злояд, не искаше нито попара, нито каша.  Купувах му какви ли не каши и вносни и български, докато открихме кашата на "Слънчо"- "Зърнин М", много е вкусна,  после и попара прояде. Може да пробваш да сложиш в попарата и една бисквита "Победа" ще стане по сладко. Аз давах и кус-кус, но не му хареса.

# 9
  • Мнения: 272
Каши яде без проблем. Grinning Тази на Слънчо ни е любима,както и Пшенично млечна пак на Слънчо.Кисело мляко с бисквити също не иска да яде. #Crazy Абе със закуските ще се справим някак ,ама проблема явно ще са ни манджите . Imp Днес като се събуди/след като заспа гладна на обед/,реших пак да пробвам да и дам от кухнята.Да,ама не! Tired Face Не стана номера.Накрая пак приключихме с рев. Sly Ядосах и се и реших да я оставя гладна до другото хранене, Twisted Evil но не издържах и след един час и направих малко млекце/адаптирано/,та закрепихме положението Wink .Но утре,а вдругиден............... #Puppy dog  Shocked  #Silly  Sick  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 830
Здравей !
И моите не харесват попара . Вместо нея давам каша , каквато обичат , и дори считам че така е по-полезно !
Голямата ми дъщеря свикна много бавно с детската кухня ! Ако знаеш колко дълго време само я опитваше или само помирисваше ..... Със сигурност я ядеше след годинката си , на година и 3-4- месеца мога да кажа че вече я харесваше . Значи , аз правех така - давам супа , давам второ - ама буквално по колкото иска , или никак - никак . Вадя пюрето , ако не го иска , давам млякото и това е ! Имала е периоди с много понижен и капризен апетит - покрай зъбките , но за седмица - две най-много  и после всичко се оправяше . Никога , абсолютно никога не съм настоявала твърде много с храната ! Лека - полека започна да си харесва кухнята , че и моите манджи , и така . Не я "водя" злояда , напротив даже .
А , понякога е искала първо да се напие с мляко и после да яде кухнята . Ако това може да се нарече "трик" , това ми е бил трика .
А някъде четох , че отнемало около 20 -тина пъти предлагане на нова храна , докато детето започне да я харесва .
Дотогава - ами наслаждавай се ти на детската кухня , както правех аз Simple Smile , че като я прояде няма да остава Simple Smile .

# 11
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Какви пюрета яде.
Моят син ядеше ХИП и имам чувството че нещо им слагат и той беше като пристрастен . Не искаше Ганчев а после и кухнята и отчитам като грешка че го храних с тези пюрета. Но нали знаеш - всяко бебче е различно. Дъщеря ми е на 6 мес. и проявява много жив интерес към нашата храна. И аз си и готвя в къщи. Взимам само месните пюрета. Тя е от ранно захранените бебета но не съм я насилвала никога. Ако не иска попара не и давай. След време пробвай пак

# 12
  • Мнения: 272
Синът ми ядеше Хипп и нямаше проблеми с кухнята.Дъщеря ми яде Ганчев и има .Така че.........И от пюретата не е.Не си мисли,че грешката е твоя! #Shocked  #Puppy dog

# 13
  • Spain
  • Мнения: 3 750
маи просто момата е "пристрастена " към слади4кото . ами прави и ти пюрета и гледаи да слага6 пове4е "сладки" зелен4уци . например пове4е моркови тиква 4ервено цвекло картоф.
и нещо друго си мислех може да не и харесва лъжицата ,смения и пробваи , първо по4нах с една силиконова , после пласмасова (подобна на еднократна ) - е не и харесваха , сега сме с наи обикновена метална 4аена Simple Smile ,а пък тази от която наи много яде е една   сребърна за  захар (квадратна е отпред ). аз поне така си мисля 4е може да им при4иняваме болка с тези лъжици ... незнам

# 14
  • Мнения: 272
не,със сигурност не е от лъжицата,защото тя си яде с една и съща ,откакто е започнала изобщо да яде с лъжица.И си я обича-стига в нея да има нещо,което също да обича..... Grinning  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт