Салата с авокадо?

  • 61 140
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
 Ето каква салата спретнах:
Авокадо, зелена салата, зелен лук, репички, домат. Залях с дресинг от зехтин, балсамик оцет и чесън.
Обаче купих още авокадо и ще изпробвам и други ваши рецепти smile3508

# 16
  • Мнения: 369
 Не знам дали знаете, но никой досега не спомена.  Thinking За да се предпази салатата от авокадо от окисляване и променяне на цвета, е хубаво да се остави костилката от авокадото в салатата. Така остава по-дълго време свежа. Една мексиканка "ме светна" на този номер и няма грешка.  Peace
 
 Иначе и аз  приготвям пастет от авокадо, чесън, сол и оцет. Като се и прибавят на дребно нарязани доматки става салатка.

# 17
  • Мнения: 1 546
Моята салатка е от авокадо на кубчета, домат на ситно, червен лук, ролца от раци и дресинг от сметана, черен пипер, синьо сирене, лимонов сок и копър. Става супер!  chef

# 18
  • Мнения: 155

 Иначе и аз  приготвям пастет от авокадо, чесън, сол и оцет. Като се и прибавят на дребно нарязани доматки става салатка.


Моля Ви кажете ми авокадото трябва ли да се обели предварително!

# 19
  • Мнения: 7 091
Моля Ви кажете ми авокадото трябва ли да се обели предварително![/b]

Да, само вътрешната месеста част се използва.  Peace Маха се и костилката разбира се.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 3 787
Салата „Фрути ди маре“

1 авокадо; 400 г морски микс (скариди, миди, калмари, октоподи); 200 г скариди; 2 бр. зелена салата; зехтин; 2 лимона; 1 лайм; 50 мл бяло вино; черен пипер; сол

1. Морският микс и скаридите се сотират за около 10 минути със зехтина и бялото вино. След това се оставят да се охладят.
2. Кората на лимоните се обелва и се навива, така че да се получат „розички“. Във всяка се слага по една маслина.
3. Зелената салата се нарязва наситно и се разпределя в чинии. Авокадото се обелва, нарязва се на кубчета и се добавя при салатата.
4. Във всяка порция се сипва от изстиналия морски микс, разбърква се .
5. Салатата се овкусява, декорира се с лимоновите „розички“ и се сервира.

Валенсианска салата-някой я беше пускал тук,във форума.Много е добра Wink

Много малко зелена салата ,върху нея се слагат няколко резенчета авокадо, върху авокадото се подреждат няколко резенчета пушена сьомга; това се натрупва като конус, а в средата се поставя парче филе с половин лъжичка черен хайвер (може и имитация).
Заливката е зехтин и балсамов оцет.

# 21
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ето и от мен рецепта: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164082.msg3206697#msg3206697

Общи условия

Активация на акаунт