Косми по брадата

  • 20 895
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Ама моля ви, всеки гинеколог, при когото отидете, и види няколко косъма в повече, ще ви каже че имате хормонален дисбаланс, ще ви прати на хормонални изследвания и ще предпише противозачатъчни, като междувременно постави гръмка и стряскаща диагноза "полокистозни яйчници", ей така, за респект. Повечето жени имат косми, някои си признават други - не, но всички ги махат с един или друг вид козметика. Аз лично - с кола маска и пинсетка.
С лазер нямам опит, но бих пробвала, ако има резултат.

# 16
  • Мнения: 177
Ама моля ви, всеки гинеколог, при когото отидете, и види няколко косъма в повече, ще ви каже че имате хормонален дисбаланс, ще ви прати на хормонални изследвания и ще предпише противозачатъчни, като междувременно постави гръмка и стряскаща диагноза "полокистозни яйчници", ей така, за респект.
Прекомерното окосмяване, причинено от повиШено ниво на някои хормони, не винаги е следствие на поликистоЗни яйчници. ВъЗможно е причинителя да е надбъбречната жлеЗа. Но това се установява само след обстойни хормонални иЗследвания при ендокринолог.

# 17
  • Мнения: 6 958
Направи си изследвания на тестостерона, прогестерона и надбъбречните жлези!  Naughty Може да се съмняваш, че нямаш хормонален проблем, но за твое успокоение ги направи. Това, че цикалът ти е редовен не е показател  Naughty Аз съм в същото положение, правих си изследвани и ха познай? Уж нищо ми нямаше и се оказа повишен тестостерон. Решението е изписването на хормонални регулатори, гинеколожката ти ще знае точно какви. Аз не ги вземам, защото съм с наднормено тегло, а от хормоналните хапчета се качват килограми и съветът от гинеколожката ми беше да сваля килограмите, след което да вземам тези хапчета, за да си регулирам окосмяването. В момента съм на фотоепилация, оттам хората специалисти ми казаха, че фотоепилацията е най-правилния начин в борбата с окосмяването, защото изтръгва космите от корена и се дава гаранция до 5 год, след което е възможна появата на косми, но само на някои участъци  Naughty след което се прави един курс фотоепилация и бамммм няма ги отново за някоя друга година... Затова моят съвет е да се посъветваш със специалист, правейки си изследвания, след което те ще ти покажат на къде да вървиш, но недей използва пинсета, на козметик също не ходи, апаратурата им не е надеждна както уреда за фотоепилация. Успех   bouquet

# 18
  • Мнения: 240
Ама моля ви, всеки гинеколог, при когото отидете, и види няколко косъма в повече, ще ви каже че имате хормонален дисбаланс, ще ви прати на хормонални изследвания и ще предпише противозачатъчни, като междувременно постави гръмка и стряскаща диагноза "полокистозни яйчници", ей така, за респект. Повечето жени имат косми, някои си признават други - не, но всички ги махат с един или друг вид козметика. Аз лично - с кола маска и пинсетка.
С лазер нямам опит, но бих пробвала, ако има резултат.
Абсолютно съм съгласна! Среща се пристрашно много жени за да го считаме за някаъв здравословен проблем!

# 19
  • Мнения: 463
Ама моля ви, всеки гинеколог, при когото отидете, и види няколко косъма в повече, ще ви каже че имате хормонален дисбаланс, ще ви прати на хормонални изследвания и ще предпише противозачатъчни, като междувременно постави гръмка и стряскаща диагноза "полокистозни яйчници", ей така, за респект. Повечето жени имат косми, някои си признават други - не, но всички ги махат с един или друг вид козметика.

и аз съм абсолютно съгласна. за съжаление е точно така. най-модерната дигноза в момента е поликистозни яйчници

# 20
  • Мнения: 1 376
И аз имам такива косми.Ходих на ендокринолог и лекарката ми каза ,че си внушавам. Ама как си внушавам като си виждам космите и ги скубя с пинсета.Въпреки всичко си направих изследвания и всички хормони в норма. Така ,че не винаги става дума за хормонален дисбаланс.И генетиката влияе в много случай.

# 21
  • Мнения: 1 527
Ако са само по братата,няма какво да се притесняваш-лазерна епилация или кола.При хормонални нарушения обикновенно има косми не само по лицето,но и по тялото.аз съм със СПЯ  и имам косми по цялото тяло.Ад.

# 22
  • Мнения: 2 751
Ако са само по братата,няма какво да се притесняваш-лазерна епилация или кола.При хормонални нарушения обикновенно има косми не само по лицето,но и по тялото.аз съм със СПЯ  и имам косми по цялото тяло.Ад.
Зависи...
Аз когато имах хормонални проблеми имах проблеми само с повече окосмяване над устната  Rolling Eyes Shocked
По тялото нямах повече от сега  newsm78
Всичко е много относително и зависи от организма.

При всички положения при прекомерно окосмяване трябва да се направят хормонални изследвания.
Не съм гинеколог, но съм имала достатъчно гинекологични проблеми, за да кажа, че фразата "щом имаш редовен цикъл, значи нямаш хормонални проблеми" е меко казано смешна  #Cussing out #2gunfire

# 23
  • Мнения: 2 492
 miranda Ако окосмяването се дължи на здравословен проблем - бил той , хормонален дисбаланс или нещо друго , първо се лекува проблема и тогава се правят процедури .
Това го казвам , след като моя приятелка издаде страшно много пари за фото епилация и отначалото видя ефект и мислеше , че с космите е свършено .
Но тъй като не лекува първопричината , след няма и три месеца космите си се върнаха - а направи коло 7 - 8 процедури .
Толкова се сдуха , а козметичката и каза , че тя е виновна , че не им е казала , че е от хормонален проблем .
И сега лекува проблема и после ще си прави отново процедури .
За да се установи проблема се ходи на ендокринолог , или на ендокринолог - гинеколог .
Но не прибягвайте до лекарети от поликлиниките - те просто не са толкова компетентни , трябва си специалист в тази сфера ...
Правят се хоронални изследвания на репродуктивни хормони . Промеряват се и надбъбреци .
Обикновенно се предписва спиролактон , Диане 35 , андрокур ... всичко това го научих от моята приятелка - много тежко го изживява и незнам вече как да я успокоявам .
А е много хубаво момиче и се тръшка за два - три косъма .
На мен ми предписаха Диане 35 - нямам окосмяване , но лекувах кисти .
И да ви кажа какво стана след една година лечение ... изчезнаха кистите , напълнях с 30 кг  #2gunfire и нещо много странно , което забелязах от скоро ... изчезнаха ми почти на половина космите на краката и ръцете ... сега ми трябват поне 2 месеца , за да порастнат напълно .  Laughing Даже има очастъци без никакви косми по краката .
Аз бях упорита и ги пих заради кистите въпреки , че качвах килограми , защото ми казаха , че иначе няма да мога да имам деца и може да доведе до стерилитет - нелекуването .
Какво не правим за едно бебче - 30 кг - сега как ще ги свалям не ми се мисли ! Sad

# 24
  • Мнения: 2 751
Water_Fairy,
на мен Диането също не ми влияеше много добре-адски пълнеех, повръщаше ми се и т.н.
Затова сега пия Логест-пак за кисти. Той е много лек препарат. Пак малко ми влияе на настроението, но не пълнея.
Иначе Диане-то е добър препарат, но много силен.
Говори с гинеколога да го смени.
30 кг са много и мисля, че можеш да го избегнеш.
Като спреш Диане-то, ще ги свалиш неимоверно бързо.
Аз бях като издута отвсякъде с това Диане  #Cussing out #2gunfire

# 25
  • Мнения: 2 492
Water_Fairy,
на мен Диането също не ми влияеше много добре-адски пълнеех, повръщаше ми се и т.н.
Затова сега пия Логест-пак за кисти. Той е много лек препарат. Пак малко ми влияе на настроението, но не пълнея.
Иначе Диане-то е добър препарат, но много силен.
Говори с гинеколога да го смени.
30 кг са много и мисля, че можеш да го избегнеш.
Като спреш Диане-то, ще ги свалиш неимоверно бързо.
Аз бях като издута отвсякъде с това Диане  #Cussing out #2gunfire

Аз съм го спряла от близо 10 дена , нали писах - излекувах кистите ! Laughing

# 26
  • Мнения: 1 527
A aз пих Андрокур+Жанин.напълнях около 7 килограма.Като ги спрях от самосебе си свалих 4!Но проблема с космите си остава.

# 27
  • Мнения: 2 751
Water_Fairy,
на мен Диането също не ми влияеше много добре-адски пълнеех, повръщаше ми се и т.н.
Затова сега пия Логест-пак за кисти. Той е много лек препарат. Пак малко ми влияе на настроението, но не пълнея.
Иначе Диане-то е добър препарат, но много силен.
Говори с гинеколога да го смени.
30 кг са много и мисля, че можеш да го избегнеш.
Като спреш Диане-то, ще ги свалиш неимоверно бързо.
Аз бях като издута отвсякъде с това Диане  #Cussing out #2gunfire
Извинявай, не чета внимателно понякога  Embarassed Rolling Eyes
Радвам се   bouquet
Ще отслабнеш бързо, ще видиш...

Аз съм го спряла от близо 10 дена , нали писах - излекувах кистите ! Laughing

# 28
  • Мнения: 3 647
ами аз 5м имам подобен проблем и след като про4етох писанията до тук,май имам хормонален дисбаланс  newsm78
появиха ми се косъм4ета от бакембардите надолу,т.е. мн дълги ми станат баките, и също ми се появиха над горната устна,а преди нямах изобщо.
от мн години си епилирам ръцете и краката,но от 5м забелязвам,4е косъм4ета вместо да ми оредяват,се сгъстяват  #Crazy
та въпроса ми е....колко ще ми струва да си направя едно хормонално излседване и къде би трябвало да ида? newsm78
благодаря,и се извинявам на авторката на темата,4е и я взаимствах  Embarassed
по около 10 лева на хормон е
иди на ендокринолог
предимно за такива окослявания предполагат наличие на СПЯ (синдром на поликистозни яйчници)
лекуват го предимно с дияне 35
Ако окосмяването се дължи на здравословен проблем - бил той , хормонален дисбаланс или нещо друго , първо се лекува проблема и тогава се правят процедури .
  bouquet

# 29
  • Мнения: 8 917
Моя приятелка преди години имаше подобен проблем - при нея се оправи с някаки ел.игли при козметичка.

Общи условия

Активация на акаунт