Дъщеря ми постоянно си чеше главата

  • 3 215
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 211
Няма въшки, мия й косата веднъж седмично с шампоан (бебешки), но дори и като е току що измита пак се чеше. Казва, че я сърби, аз си мислех да не е нещо на  нервна основа или някакъв тик (преди това мигаше с окото), но тя кава, че я сърби постоянно.
Като се вгледам в кожата на главата й виждам жълти петна на някой места (но пък тя не се чеше там), като бебе нямаше люспи и корички.
Някой има ли идея какво е?

# 1
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Да не би да е от шампоана.Какъв ползваш?Най добре я заведи да я види лекар.По тялото забелязваш ли някакъв обрив.Ние сме на 11месеца,но откакто се е родил синът ми го къпя със сапун-Тео бебе или Релина и никога не е имал проблеми.Казвали са ми,че навремето са ни къпали със бръснарски сапун и много добре действал,но ти си заведи детето да го видят.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Заведия на кожен лекър. При Силви беше същото положение, колкото пъти да и чистих бебешките корички те пак се появяваха, оказа се че е себорея. Препоръчаха и шампоани за себорея, но такива има само за възрастни. Лекарката обясни че няма да и навредят.

# 3
  • Мнения: 2 700
Възможно е да е себорея. По принцип това е нарушена отделяне на мастна секреция, която може да се появи на окосмени или неокосмени части на тялото. Не знам препаратите дали са подходящи за деца, но мъжът ми ползва Себорал или Низорал.

# 4
  • Мнения: 677
Освен ходенето на кожен лекар за ваше успокоение,пробвайте и с детски шампоан,в който няма лайка или друго,а е само с лавандула.Относно ако е себорея моят съвет е, не я мажете с нищо по-добре ще е, иначе може да се окаже на 20 години и с червени петна,така както бе при мене.Цял живот мазане и специални шампоани.Накрая спрях всичко,имах малко проблеми с косата,пих хомеопатия и после всичко заглъхна,сега имам съвсем леко нещо като пърхут,но рядко.Успех.
Бъдете здрави.

Общи условия

Активация на акаунт