пластиика на ушенце след отит

  • 1 396
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
здравейте искам да попитам някой имал ли е този проблем и дали е чувал нещо. Бяхме с отит /гноен/ днес бяхме на док, той спомена че евентуално ако перфорацията не се затвори ще трябва да се прави пластика на ушенце . много съм притеснена някой може ли да ми помогне с информация.Благодаря предварително

# 1
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Спокойно, обикновено при децата се затваря. И ние декември бяхме с гноен отит. Докторката ни предписа Калций, после пихме калциев лактат. Каза да яде детето много кис. мляко. Пробвайте и успех

# 2
  • Мнения: 43
благодаря за отговора, наистина много се притеснявам. Ние бяхме с отит 2 мес и поради грешно лечение се е превърнал в хроничен . сега не му тече ухото но доктора каза че вероятно дупчицата няма да се затвори и ако искам да му направя пластика на тъпънчето . много ме е страх станала съм като луда постоянно гледам ухото да не би пак да протече и се плаша като има ушна кал защото не съм сигурна какво е .

# 3
  • Мнения: 48
Моето мнение е че трябва периодично да водиш детето на преглед при специалист УНГ, за да се следят тези перфораций дали ще се затворят/мен лично ме съмнява, но да се надяваме/ Аз лично бях с перфораций и на двете тъпанчета в продължение на 15 години. След което ми направиха пластика и от тогава нямам проблеми с ушите. А докато разберат докторите навремето, че имам перфораций бяха големи мъки - ушите все ме боляха, течаха  абе - мъки. Колкото по-навреме се вземат мерки толкова по-добре. Защото на едното ухо с течение на времето/годините/  перфорацията беше станала доста голяма и се наложи да се "запуши" с хрущял, докато на другото ухо перфорацията я "запушиха" с някаква медецинска хартия. И двете операций не са ИЗОБЩО болезнени. Но моята заръка е да ги следите и ако трябва направи консултация и друг доктор. Успех!!!! Пиши какво е станало

# 4
  • Мнения: 43
Много ти благодаря че ми отговори . Да , ние ходим постоянно на специалист УНГ . Много съм притеснена наистина той каза, че можело и без тази пластика но било препоръчително . Искам да те питам операцията с пълна упойка ли е , след  самата операция боли ли  трябва ли някакви специални грижи да се полагат ? В смисъл сега ни казаха да се къпем с памук в ухото и навън ако е влажно също да сме с памук иначе пак щяло да протече ухото . И още един въпрос след оерацията ще спре ли да тече ухото , защото док каза че при всеки вирус може би ще го удря там . Извинявам се за многото въпроси но много съм притеснена. Много ще се радвам ако ми отговориш. Дано се включат и други мами приживели нещо подобно .

# 5
  • Мнения: 1 680
Колко е голямо детенце?
Обикновено при малките деца бързо се затваря тази перфорация. На моя приятелка детенцето беше така , беше на 2 год. като се получи и я наблюдаваха редовно. Не можеш да си представиш колко бързо се възстанови.
Желая ви късмет и успех Hug

# 6
  • Мнения: 43
Колко е голямо детенце?
Обикновено при малките деца бързо се затваря тази перфорация. На моя приятелка детенцето беше така , беше на 2 год. като се получи и я наблюдаваха редовно. Не можеш да си представиш колко бързо се възстанови.
Желая ви късмет и успех Hug
[/quo
  здравей благодаря за отговора и  успокоението ,ние сме на 6 години но доктора ни каза че е вероятно да не се затвори понеже дълго време е текло ухото .Каза че няма проблем да си живее и с тази перфорация в смисъл може и без операция но както аз си реша. Незнам какво да правя наистина незнам newsm45

# 7
  • Мнения: 43
 здравей благодаря за отговора и  успокоението ,ние сме на 6 години но доктора ни каза че е вероятно да не се затвори понеже дълго време е текло ухото .Каза че няма проблем да си живее и с тази перфорация в смисъл може и без операция но както аз си реша. Незнам какво да правя наистина незнам

# 8
  • Мнения: 43
да поясня малко,че и аз как съм го написала става въпрос за пластика на тъпънчето. Но се надявам ,че и така сте ме разбрали

# 9
Не се притеснявай изобщо относно операцията- не боли изобщо, уверявам те. То дори не е и операция- без упойка е, само ако не се лъжа ми пръснаха нещо за изстудяване на мястото. Единственото гадно е, че не трябва да се мърда изобщо, т.к. се поставя някаква медецинска "хартия" на мястото на перфорацията и с течение на времето тя сраства за тъканта и  така се "затваря дупчицата". А на другото ухо перфорацията ми беше вече станала с времето доста голяма и се наложи да ми правят операция с местна упойка, като ми вземаха хрущял от ухото и "запушиха дупчицата". Но и тук не боли изобщо, защото ти бият упойка и не чувстваш абсолютно нищо. Но аз предполагам, че след като са ви ги открили толкова рано ще се наложи метода с "хартийките". Вярно е наистина , че иска голямо пазене. Знаеш ли аз лично като се къпех освен памук си слагах върху него и обилно крем. По този начин крема "запечатва " ухото и не позволява да проникне вода. Така години наред се пазех. Защото влажната среда благоприятства развитието на едни гъбички в ушите и те увеличават размера на перфорацията като разяждат самата тъкан на тъпанчето. Специално при мен след операцийте аз ЗАБРАВИХ, че някога съм имала проблеми с ушите. Преди все ме боляха, течаха, абе мъки големи бяха като си спомням. А също искам да ти споделя, че накрая вече слухът ми беше намалял и докторът, който ме излекува ми обясни, че е било необходимо още около 1/2 година и част от слуха ще го загубя. Не те плаша, но моето мнение е че трябва колкото е по навреме да се лекувате. Не БОЛИ изобщо.  Ако те интерисува още нещо питай. УСпех

# 10
  • Мнения: 43
много ти благодаря за изчерпателният отговор. При нас ако се наложи то сигурно ще се наложи де, си мисля че ще е със упойка защото той няма да може да стои мирно , особенно сега след всичките манипулации /парацентеза/ и после му изсмукваха гной от ухото с аспиратор. И така се е наплашил ,че само докато види доктор все си мисли че ще му правят същите неща. теб колко време ти е текло ухото без да спре/текло ли ти е чак така извън ухото в смисъл по възглавницата да има / . и ако помнеш имало ли е мирис и какво на цвят е било.Извинявам се за въпросите. а това с памука и на нас док така ни каза с какъвто крем имам.Аз купих вазелин ,но мисля че не го правя както трябва и си мисля че пак му влиза вода защото памука е много мокър след баня. Аз правя един фитил намазвам го с вазелин и така. Ако може да ми обясниш по подробно как да го правя. да намазвам памука само отвън ли за да не попада крем в ухото . Мерси предварително. Ще се радвам да ми отговориш.  bouquet  bouquet  bouquet

# 11
Нямам спомен колко време са ми текли, но постоянно имах проблеми от бебе до 15годишна възраст. Оперираха ме 96год. и от тогава до 2003год. на море не бях ходила от страх да не ги намокря и отново да започнат да ме болят. Течаха ми много- сутрин като станех си спомням, че имах едни жълти петна по възглавницата, а също и самият секрет хващаше корички по ухото /където е текло през нощта/. Относно  мириса-честно казано не си спомням. Преди да влезнете в банята поставяш памучета в ушенцата колкото да запушат каналчетата и отгоре обилно някакъв мазен крем. Аз ползвах един крем "лимон" в едни жълти кутий. Има го и сега, майка ми все още го ползва за ръце. По този начин няма как да се намокри памука. Ако живееш наблизо мога ако искаш да те свържа с този доктор- просто една консултация.Единствено той от толкова доктори успя да ме излекува / аме водиха при доценти и къде ли не/ От тогава профилактично ходя да ми чисте /веднъж в годината/ ушите с аспиратора. Ползвам го като джи пи. Сега водя и дъщеричката ми при него. Да не забравя да ти кажа- от Ст.Загора съм.

# 12
  • Мнения: 43
Благодаря ти много за отговорите.Стара Загора ми е доста далеко но благодаря още веднъж за предложението и за това че си толкова отзивчива. При нас мисля че ушенцето спря да му тече за сега но въпреки всичко май ще се наложи тази пластика. Станала съм като "болен мозък" с това ухо постоянно /по няколко пъти на ден/ го гледам и като видя че има някакъв секрет откачам. доктора каза че това вече е ушна кал и че ако е гной няма как да има само на клечката ,а като се възпали едно ухо и започне да тече би следвало да има на възглавницата това било за него да тече ухо. незнам даже тази сутрн като тръгвахме за градина му почистих ушенцето с клечка , и незнам това дали беше ушна кал , защото беше доста тъмно кафяво и доста влажна клечката.Може ли да има такава тъмна ушна кал и да е така мокра клечката .Оххх незнам вече струва ми се че почвам да се побърквам. Благодаря ти от още веднъж   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт