За изплакването с вода на устичката след кърмене

  • 1 591
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте, мами от форума!!!!
Искам първо да се похваля, защото толкова съм радостна, че днес и денят е по-слънчев. Моят син е вече на месец и най-голямата ми изненада и радост беше вчера на консултацията, когато ми казаха, че тежи 5 кг. (роди се 3,350кг.). Нашата педиатърка не беше толкова доволна и каза, че трябва да сме на диета. Честно казано аз не мисля, че има проблем, защото се кърмим и то на поискване, и през ноща също, а заслуга за това имате и вие мами, защото дори и да не сте ме подкрепяли директно, то ентусиазма, решителността и убедеността с която разисквате всички проблеми около кърменето ми дадоха сили и ми отговориха на много въпроси. Не, че нямам още хиляди, но поне съм много по-спокойна и ....някак си невероятно доволна!!!!
Но да минем на същината. Много ме тормози това около изплакването на устичката с водичка след кърменето. Не, че ми тежи да го правя, ами доста често бебе заспива така блаженно и с тази водичка само му развалям рахата. Да не говорим, че често малко след като съм му изплакнала устата, той пак е на гърдата. Че въпроса ми е трябва ли да му изплаквам устичката непрекъснато и въобще нужно ли е (заради млечницата), защото във форума виждам много по-опитни мами, които кърмят на поискване и дори си носят бебетата в слингове (много суперска идея)???? Вие как постъпвате???? Опитах се да намеря нещо по въпроса във форума, но този път не ми се отдаде!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
на големия съм го правила няколко пъти,но не редовно ,а на бебо въобще, и не съм имала проблеми нито с баткото нито досега с малкия

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Изплаквала съм я с лъжичка с вода, но не винаги, нощем пък абсурд да съм го правила. Когато е будно бебето  изплаквай, но когато е заспала няма смисъл.
Успешно и спокойно кърмене и занапред   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 067
Правех го няколко пъти, но после педиатърката каза че не е нужно ако бебето е здраво и изглежда добре...
Млечницата се развивала при бебета, които са по-слаби или са с понижена имунна система поради болест.
А и мойта беба някак не се кефи на водата...та не я тормозя.

# 4
  • Мнения: 2 159
в началото го правех, после започнах да забравям, а и тя ми повръщаше след тази процедура, не сме имали проблеми с млечницата

# 5
  • Мнения: 2 897
Не съм му давала вода след кърмене и не сме имали проблеми с млечница.

# 6
  • Мнения: 1 382
Никога не съм давала вода след кърмене и никога не е имало проблеми с млечници, афти и т.н.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 947
 Съвсем не е нужно - никак не сме го правили и няма досега млечница.
Само засъхнали слюнки и мляко около устата чистя с тампон с вода. Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 12 224
  Аз също никога не съм им давала водичка именно защото заспиват дакото сучат и нямам желание да ги разбутвам. Вече сме на пет месеца и млечница никога не сме имали. Има мами които изплакваха с водичка, а хванаха млечница бебчетата. Чела съм че е много по-вероятно от бибероните от шишетата да се получи отколкото от гърда. А и това май са вид гъбички, който с вода надали може да се направи профилактика реално. Така че аз избрах да не се мъча и малките също и съм доволна защото проблем не сме имали  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 056
И аз 1-2 пъти го направи0х в началото като се роди, но реших, че не е нужно и спрях. Не сме имали и нямаме никакъв проблем.

# 10
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Никога не съм плакнала устата, използвам само лигавник!

# 11
  • Мнения: 132
Благодаря ви, мами за вниманието и отговорите!!!! Май и аз няма повече да мъча бебе с тази вода, че той и без това няма много добро отношение към нея!!!!

# 12
  • Мнения: 547
Аз му давах по 1-2 лъжички вода след всяко кърмене, разбира се ако не е заспал, и нямахме проблеми. Това много ми помогна след това със захранването, защото той вече беше свикнал с лъжичката.
Сега му плакна устата, когато се сетя и пак нямаме проблеми. Един педиатър ми беше казал, че с плакнене и без плакнене просто някои деца са предразположени, а други не.

# 13
  • Мнения: 1 097
изобщо не съм изплаквала устата му, вода пропи на 4-5 месец  Rolling Eyes И то с настояване от моя страна, че има предразположение към бъбречни проблеми.
Гърдите изобщо не си мия преди кърмене  Crossing Arms Даже забравях и Гермастан-а да отмияи  направо спрях да се мажа  Sick
Не се притеснявай толкова! Ние не сме имали проблеми с млечницата изобщо... А изплакването на устата е когато цока, и после НЕ заспи  Wink То е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО, не ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

# 14
  • Мнения: 568
и аз никога не съм давала вода след кърмене, защото в началото заспиваше, а после видях, че явно няма нужда.
Макар че педиатърката беше препоръчала. Нали кърмата е антисептична.

Общи условия

Активация на акаунт