Болница Вита

  • 6 264
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Имам един въпрос.
Щом здравната каса ти връща определена сума, значи трябва да отидеш с талон за раждане или нещо такова. Кой издава този талон? Личния лекар може ли? На мен вече ми е дал направление за гинеколог и проследяване на бременност. Предния път гинеколкога при който ходех ми издаде този талон за раждане. Сега незнам от кого да си го искам.
Питай по добре по телефона-9604950,защото на мен личната лекарка ми даде направление за гинеколог в 9 месец/преди това не ми трябваше,защото ходех там на платена ЖК/.Аз дадох направлението на доктора при който родих и той си е оправил всичко.Ако си и newsm78збрала доктор за раждането по-добре направо с него говори.

# 16
  • Мнения: 155
   Здравейте момичета,
 Аз родих в болница "Вита" чрез секцио в понеделник 22.01.2007. Екипът се водеше от д-р Хаджиев, който ми беше и проследяващ лекар по време на бременността. Справиха се чудесно и си разбират от работата. На втория ден установиха, че бебето има проблеми и веднага започнаха активното му лечение, 5 дни стоя в кувьоз и т.н. Разбирате, че това ни спести (не мога да си представя какво) ходене по мъките по болници, с новородено на няколко дни и за нова сметка. Слава богу - оправиха го и днес се прибрахме в къщи. На изписването имаше торта и шампанско от болницата.
   Съпругът ми плати за секциото 1800 лв, но при плащането са му приспаднали 400 лв, които трябва да дойдат от Здравната каса. Така, че ние не чакаме нищо от касата, а болницата си получава този остатък (не знам кога и как, пък и не ме интересува). За тези пари всяка родилка има право на 5 нощувки в самостоятелна стая и всевъзможни грижи. Храната се поръчва от "О Шипка" (избор от меню).
   Ние останахме с малкия два дни повече, за което днес доплатихме по 100 лв на ден (още 200 лв), но както споменах по-горе, той беше на специален режим, даваха му антибиотици, беше закачен на системи и т.н.
   Не знам какви са тарифите по другите болници, какво се дава "на масата" и какво "под масата", не искам да взимам отношение и да съветвам, просто споделям какво се случи с нас. Мисля, че си струва.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Nina_i  Честито бебче! newsm30
Да ви е живо и здраво!
Радвам се,че сме на едно мнение за"Вита",защото когато започнах да пиша във форума и изказах доброто си мнение за болницата и екипа една майка щеше да ме изяде от злоба ако можеше! newsm61

# 18
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте,
А дали Здравната каса възстановява опр. сума на Вита, когато раждането не е секцио?

# 19
  • Мнения: 155
Да болницата връща и при нормално раждане толкова колкото поема здравната каса-не съм сигурна каква е сумата,но може да се обадиш и да попиташ.

# 20
  • Мнения: 83
Мисля,че от здравната каса отпускат еднакви пари и за 2-та вида раждане.

# 21
  • София
  • Мнения: 52
Ей сега звъннах там, за да проверя. Оказва се че връщат 400 лв за нормално раждане от ЗК след 3 месеца на болницата и тя ги връща на пациента тогава.

# 22
  • Мнения: 1 925
Daisy6, сигурна ли си, че ти ги връщат след 3 месеца ? Защото доколкото разбрах от мами, раждали там, веднага ти ги приспадат и ти даваш само 1100 лв. ( за нормално ), а не 1500 лв.  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз не съм ходила по никаква причина там, но моя близка позната ражда там и доколкото знам е много доволна от отношението към нея и бебето.

# 24
  • Мнения: 155
Stra4iatela,Daisy6-аз са секциото платих-1400лв на каса.Не знам Daisy6 на кои телефони се е обаждала,но аз сега си гледам бележките от плащането и ви пускам телефоните,които пише на тях-ако искате се обадете -може би на тези телефони ще ви дадат най-точно инфо-9604950 и 9604951-счетоводство.

# 25
  • Мнения: 1 925
Нинка, аз затова попитах кога е звъняла жената, че от теб знам, че веднага ти приспадат  Thinking Ще питам в сряда, като отида за болничния Peace

# 26
  • Мнения: 123
Здравейте, мамчета!
Аз също мисля да раждам във Вита, ходя от години при Д-р Илиева. Радвам, че срещам съмишленици и "бял списък" тук:lol:,  защото да си призная честно малко ми е неудобно да се обяснявам в нашия форум за моите предпочитания   Peace
Преди 2 седмици се престраших да разгледам родилното и стаите, главната акушерка беше много любезна и отзивчива. С други думи, вдъхнаха ми доверие и се почувствах добре.

Много моля тези от вас, които са наясно да ме осветлят в следното: Досега не съм опирала до личния си лекар, въпреки че съм здравноосигурена. Когато дойде обаче време за болничните за раждане и плащането на обезщетението във връзка с това, могат ли да ми ги издават от болницата, или трябва да мина през ДжиПи-то за някакви направления?
Въобще не съм наясно какво ми се полага по Здравна каса, освен че питах на място в болницата миналата седмица- плащат се наистина 400лв за раждане, но едва след 3 месеца.

Благодаря много предварително!   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 270
Не знам как е за раждане, и аз това питах.

Но съм ходила за друга манипулация във Вита и понеже минах през здравната каса ми трябваше талон от личния. За раждането ще питам като наближи.

Иначе стаите наистина са хубави. Самостоятелна баня, телевизор, климатик..... като в хотел. Нищо общо с болница.

# 28
  • Мнения: 2 388
До колкото разбрах здравното каса поема 300 лв. за естествено раждане и 500 за секцио. Ама каквито и въпроси да имаш - питай кълвачиева. Тя всичко ще ти обясни

# 29
  • Мнения: 123
Привет отново!
Само да споделя, че проверих как стои въпроса с раждането и Здравната каса. Взима се направление за хоспитализация от ДжиПи-то - това е по-скоро с цел да се докажа, че са платени всички здравни осигуровки до момента. След 3 месеца болницата ти изплаща 400 лв.

Колкото до болничните и обменната карта- издава ги следящия гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт