Въпрос за жълтъка

  • 1 307
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 160
IVKA&MIMI , извинявай , че се намесвам в темата ти   bouquet.....Но имам един въпрос: При положение, че сме на кухня а там всеки ден има месо, кога трябва да давам жълтък? newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 15 216
Щом сте на кухня, вероятно вече детето е хапвало жълтък. Поне в нашата кухня супите бяха застроени с яйчен меланж, за други кухни чета, че добавят настъргано цяло яйце..... Аз не добавях жълтък в храната на Иво откакто тръгна на кухня.

# 17
  • Мнения: 7 803
тук няма практика да се препоръ4ва жълтък и моите не са яли никога. хапвали са продукти съдържа6ти яйца

# 18
  • Мнения: 547
На нас педи ни каза да даваме жълтък 1/4 от купешки яйца, все пак имали някакъв контрол. В никакъв случай да не давам от домашни.
[/quote]

На мен педиатърът ми каза, че е по-добре яйцата да са домашни. Аз също се притеснявах, но като имам предвид с какво тъпчат пилетата, не бих дала купешки яйца, а още по-малко месо.

Иначе жълтък давам през ден по около 1/2 със зеленчуковото пюре.

# 19
  • Мнения: 5 362
В началото давах по 1/4,а след като свикна по половинка жълтък.
Добавях го в пюрето,супата,кашата-не я бъркаше къде ще е ,и си го хапваше.
Сега вече давам цял,и мисля,че трябва по цяло яйце да давам вече,но още не съм пробвала с белтъка.

# 20
  • Мнения: 1 186
IVKA&MIMI , извинявай , че се намесвам в темата ти   bouquet.....Но имам един въпрос: При положение, че сме на кухня а там всеки ден има месо, кога трябва да давам жълтък? newsm78
Няма нищо  bouquet...и аз това се чудех като теб...ние също сме на кухня от 6 месечни и затова незнам дали това се счита за захранване в жълтък при положение че те там застройват с яйце newsm78 и готвят с месо почти всеки ден

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 203

На мен педиатърът ми каза, че е по-добре яйцата да са домашни. Аз също се притеснявах, но като имам предвид с какво тъпчат пилетата, не бих дала купешки яйца, а още по-малко месо.

[/quote]Знам, че е по-добре да са домашни, но съгласи се, че не всеки може да си набави домашни яйца, месо или плодове. Аз купувам всичко от магазина, нямам друг избор.   chef

# 22
  • София
  • Мнения: 15 216
ние също сме на кухня от 6 месечни и затова незнам дали това се счита за захранване в жълтък при положение че те там застройват с яйце newsm78

Разбира се, че е захранена, при това положение. Не само е захранена, ами направо си яде жълтък.  Grinning

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Никога не съм им давала специално жълтък. Колкото има в супите на кухнята, толкова поемат. Не мисля, че ги ощетявам с нещо. Като малка съм получавала алергия от яйца и затова не бързам и с моите деца.
Аз бих предпочела обаче купешките яйца. На домашните - не се знае от какво може да е болна кокошката.

# 24
  • Мнения: 1 382
Никога не съм давала жълтък, в застройката на супите си го има достатъчно, а до 6 месе - абсурд  Peace

# 25
# 26
  • Мнения: 1 013
Утре става на 7 месеца и вчера дадох за пръв път жълтък. Аз съм ЗА домашните яйца пред купените!

Общи условия

Активация на акаунт