Практикуващи педагогическо захранване-да се преброим

  • 23 162
  • 363
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 890
My moonka благодаря ти! Винаги се включваш бързо.
Синът ми е на 6м и няколко дни.
Сега препрочитам и началото на темичката и отново статиите. Направи ми впечатление в едната от тях, че МАМА трябва да взима, за да се научи детето, че това е нейната храна. Ние 2 пъти имаме такива "инциденти" - аз се опитвам да взема парчето, което той смуче, за да го изям и той така се обиди и разсърди, че направо се разплака.
Продължавам да следя с интерес и ще се отчитам как върви нашето захранване.

# 361
  • Мнения: 257
pkrassimira, доколкото се сещам в статията пишеше, че трябва да умееш да извадиш от устата на детето някакво парче, при необходимост. Вкарваш показалеца в устата му, загребваш и вадиш, важно е да се прави бързо и уверено. На мен ми се налагаше да го правя 4-5 пъти само, Горан когато се учеше да гълта, почти не се давеше, много лесно мина този етап, затова не сме свикнали особено с тази процедура   Laughing Специално само за тренинг не съм го правила. При нас по-принцип доста куца водеща роля на мама, и доста често малкия командва парада  Embarassed
А ако ти имаше предвид, че му взимаш големи парчета от ръката - то е съвсем нормално той да се обижда. Всичко, което детето намери, го смята за свое. Така ти посягаш върху неговото право на частна собственост Naughty За детето това, което то държи в ръката си е негово, затова то се възмущава, че му го взимат. Ако искаш да му вземеш нещо, трябва да се размениш, като му предложиш нещо друго, равносилно по ценността  Wink
Естествено не става въпрос за екстрени ситуации, когато има опасност, или когато той набара някаква твоя ценна вещ - тогава реагираш на момента, а той да се възмущава, какво да се направи? - в живота е така...  Simple Smile

# 362
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
19 страници по-късно си мисля, че е време за нова тема Grinning Отворете я (с линк към тази), а аз ще заключа настоящата.

# 363

Общи условия

Активация на акаунт