Аз ли не съм наред, нормално ли е ... (за работа става дума).

  • 16 171
  • 207
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 212
И сме вече европейци... на куково лято, без коментар  Sick
Но не е само там така, навсякъде има всякакви безумия, които се възползват точно от безизходицата и мизерията на която са подложени някои хора...

# 31
  • Мнения: 6 206
Русе.
Само това е достатъчно...
Какво се чудите и дивите и в Пловдив ги има тези заплати. Както ги има и цените.
Видя ли по колко са пастичките в тази сладкарница?
0,60 лв - 1,20 лв /луксозните/.
Докато в София торта не можеш да пипнеш торта под 2 лв парчето.

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Но и в София има "смешни" заплати. Когато аз си търсех преди няколко месеца ми предложиха в Кока-кола... Работното време беше много по-шибано, почивните дни- 2 месечно. Заплата- 300 лв. Давам този пример понеже стана въпрос за големите фирми (в една съседна тема). Иначе имаше доста подобни предложения (включително и за под 200 лв.).

# 33
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Нормално е.Затова хората се молят поне да са на минималната,че тя беше 160,а сега 180.Мъкаааа.

# 34
  • Мнения: 648
   Вергилия, не искам да убивам всичко детско в теб, но не се надявай много на лятото, когато ще си вземеш дипломата Crazy Реалността у нас е такава.......никога няма да забравя как сияех във влака, когато се прибирах у дома с отлична диплома ooooh!, една жена тогава ми рече;"Момиче, никой няма да ти я погледне даже" Tired, знаеш ли и аз отдавна не си я поглеждам................................
Пожелавам ти добро стечение на обстоятелствата и късмет, но колкото по- бързо си снемеш очакванията, "твоите очаквания за нещата", толкова по- бързо ще се ориентираш в обстановката и ще започнеш да печелиш Peace
Успех  bouquet

# 35
  • Мнения: 2 697
   Вергилия, не искам да убивам всичко детско в теб, но не се надявай много на лятото, когато ще си вземеш дипломата Crazy Реалността у нас е такава.......никога няма да забравя как сияех във влака, когато се прибирах у дома с отлична диплома ooooh!, една жена тогава ми рече;"Момиче, никой няма да ти я погледне даже" Tired, знаеш ли и аз отдавна не си я поглеждам................................Пожелавам ти добро стечение на обстоятелствата и късмет, но колкото по- бързо си снемеш очакванията, "твоите очаквания за нещата", толкова по- бързо ще се ориентираш в обстановката и ще започнеш да печелиш Peace
Успех  bouquet

Наистина живеем в Абсурдистан, а и тази девалвация на образованието е поредното ни "постижение". То е ясно, че е важно какво имаш като реални познания и умения от висшето, но и те не се появяват априори, а все отнякъде се взимат...и самото висше образование е все пак база, на която да стъпиш Twisted Evil Както и да е, темата ми е много наболяла и на мен, защо ли  #Cussing out

# 36
  • Мнения: 1 860
За сервитьорките специално не се ли предполага, че ще си докарват допълнително от бакшиши? Наистина идея си нямам, но така би трябвало да е.
Stop Когато бакшиша стане задължителен в България, тогава може да се взема предвид от работодателя. Както е в Щатите например. Бакшиш се оставя, когато си доволен от обслужването, или просто от лично усещане на нещата. Той обаче, не трябва да служи за извинение на работодателя да дава по-малка заплата.  Peace

Вергилия, съвсем наред си. Искрено се надявам нещата да започнат да се подобряват, най-вече за хората с дипломи.  Peace

# 37
  • Мнения: 1 383
 "Момиче, никой няма да ти я погледне даже" Tired, знаеш ли и аз отдавна не си я поглеждам................................


Не мога да се съглася с това. Може би така беше преди няколко години, когато и аз завършвах, но мисля че нещата малко по малко си идват на мястото. Естествено дипломата не отваря врати, но без нея не може. А ако е с покритие, значи не е само диплома.
Верджи, и друг път съм ти го казвала, не си губи времето, търси си работа с перспектива, дори и при лоши условия. Ще издържиш година-две, важното е да вървиш напред. И общувай с повече успели хора, във форума има достатъчно, с пустосване на работодателите и държавата никой нищо няма да постигне.
Ти в "Неделя" ли кандидатства? Не се сещам за друга, отговаряща на описанието ти. Сега разбирам защо персоналът там е на толкова ниско ниво. Зайката май познаваше собственика? Май има нужда от просветление.

# 38
  • Мнения: 7 186
И аз мисля, че може да се пробваш в компютърна фирма. Наистина назначават и студенти, стига да преценят, че имат нужните данни. Дори и като секретарка да започнеш отначало, пак имаш шанс за развитие, като се дипломираш може да заемеш длъжност по специалността си. А дори и като секретарка, пак ще имаш повече полза от работата си, отколкото от висене в сладкарницата за 150 лв. Confused

# 39
  • Paris
  • Мнения: 1 727

Видя ли по колко са пастичките в тази сладкарница?
0,60 лв - 1,20 лв /луксозните/.
Докато в София торта не можеш да пипнеш торта под 2 лв парчето.

В Бургас цените са по-високи от София, но тези заплати и тук не са рядкост. Значи няма пряка връзка между едното и другото.

# 40
  • Мнения: 928
Мацки, мой познат търси сериозен човек за работа като офис мениджър, от значение са най-вече личните качества на човека. Става въпрос за 5 дневна работна седмица (бяхте писали, че повечето работодатели искат да работите и в събота, затова уточнявам). Та, ако някой се интересува пускам обявата по-долу.  Става въпрос за София, фирмата е софтуерна, обстановката - спокойна без напрежение. За интересуващите се  от предложението и повече инфо - на лични.

Позиция: ОФИС МЕНИДЖЪР

ИЗИСКВАНИЯ:
- висше образование
- отлично владеене на писмен и говорим английски език
- опит във воденето на делова кореспонденция на английски език (предимство)
- отлични компютърни умения
- добра работна концентрация и организираност, умение за подреждане на приоритети
- предишен опит на сходна позиция (предимство в софтуерна компания)

ФУНКЦИИ:
- отговаря за цялостната организация на фирмената документация
- подпомага работата в “Отдел Клиенти”
- води кореспонденция с настоящи и потенциални клиенти

ФИРМАТА ПРЕДЛАГА:
- отлична работна среда в модерна обстановка
- работа в млад екип
- възможност за професионално развитие
- фирмено обучение
- добро възнаграждение

# 41
  • Мнения: 521
За съжаление Върдж така стоят нещата  #Cussing out
В голямата си част обявите са просто абсурдни.
В бранша в който аз най-често търся работа
изглеждат така:
Офис мениджър
300 кила ангажименти и отговорности
2 езика, Висше образование,
перфектен компютър
неангажиран /разбирай без деца /
6 дневна работна седмица
работа под напрежение
Заплащане: 250 лв

Ако ти харесва !
Как изобщо не ги е срам

айде стига бе!

Моя приятелка търсеше  за 1 магазин продавачки, които са от първия ден на трудов договор. Чиста заплата 400 лева. Няма изисквания за възраст или езици. Нямате си представа колко трудно намериха хора, пък и някой не им хареса и напуснаха на 2-рия ден.   #Crazy Всеки час допълнително работа се заплаща веднага и на место. И пак недоволни! работи се на 40 часова работна седмица.

# 42
  • Vienna
  • Мнения: 519
винаги сьм се 4удила, ама наистина се 4удя и се питам, как хората в Бьлгария могат да живеят при такива 3аплати и такива цени?!?! и не мога да си го обясня ама хи4....... как е и3общо вь3можно????

# 43
  • Paris
  • Мнения: 1 727
А за пенсиите да не говорим, направо страшно. Това ли заслужиха нашите родители?! Скапана държава!!

# 44
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.... не се надявай много на лятото, когато ще си вземеш дипломата Crazy Реалността у нас е такава...........;"Момиче, никой няма да ти я погледне даже" Tired, ....
Aз също не мога да се съглася с това! Точно пък нейната диплома ще я погледнат.
Моята никаква учителска диплома на математик стана още по-вървежна, след като добавих и информатик. От както съм завършила съм прекъсвала работа само една година по майчинство.

Вергилия, не се отчайвай, сигурна съм, че ще си намериш хубава работа. Търси си по специалността още от сега. Успех!  Hands Thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт