Как мога да разредя нощните хранения на 3.5 мес. бебе?

  • 884
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 393
Здравейте, моля ви за съвет.
Дъщеря ми е изцяло кърмена, на почти 4 месеца е. Храни се по- скоро на режим, отколкото на поискване- в повечето случаи яде през 2- 2.5 часа, и през деня, и през нощта.

В момента сме на следния приблизителен график:
Баня- 7:30
Хранене и хоп в леглото- 8
След това се буди отново за хранене в 10, 12:30, 3, 5:30, 7.

И през деня се храни пак толкова често, с малки изключения, когато сме някъде навън и заспи дълбоко- тогава може да изкара и до 4- 4.5 часа, но това се случва много рядко.

На мен не ми пречи да  я храня на толкова често, но нощните хранения взеха да ми идват в повече; очаквах, че след 3тия мес. ще разредят, но ето- това не се случва.

Така че моля за съвет, ако някой има подобен опит или знае как мога да ги разредя.

Мерси предварително!

# 1
  • Мнения: 284
Ако ще те успокои и ние вечер се кърмим през 2 часа.При нас обаче проблема е че отказва да суче през деня и се изцеждам.Незнам до кога ще е така с вечерното кърмене,но между 3 и 8 сутринта е добре да има кърмене за стимулиране на лактацията.Аз също съм като пребита през деня от това редовно недоспиване #Crazy

# 2
  • Мнения: 5 401
Каби вече е на 6 месеца, но все още се буди. Тамън беше успял малко да поразреди нощното папу и от 2 вечери пак сме лунатици.  #Crazy

Има много подобни теми на следващите страници, от които извода е един - мамите и на доста на по-големи кърмачета масово си кърмят, като повечето спят заедно с децата и само подават удобната цица..

Ако искаш да спреш нощните кърмения, има начин, но доста драстичен - бебето се оставя да плаче, като постепенно увеличаваш интервала м/у храненията, а накрая съвсем му ги отказваш. Ако имаш сърце да слушаш воплите му, успех!  Simple Smile   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 097
Честно казано, и ние сме така. Даже понякога суче през час и половина нощно време. Но аз се примирих... Пък и не съм опитвала да му гиразреждам, свикнах с идеята, че ще се цока нощно време.

Иначе друг метод, освен да пореве не се сещам да е толквоа ефективен и бърз. Само че, при нас не действа, щото сърчицето ще ми се пръсне  #Crazy и си го взимам накрая да си покоцока. Два пъти опитвах и после свиках да се завива по-хубаво, че заспивам с голи цици  Mr. Green (бебо спи при нас)

# 4
  • Мнения: 1 425
Даниел е на почти 4 мес. и все още суче ношно време. Ляга си в 20:30 и се събужда към 3:30 да цока, но от няколко дни, като се събуди му слагам бибата в устата и той заспива и се събужда към 5:00 вече примрял от глад  Laughing Но този график си го направи сам. През деня го храня на 3-ри часа, но като е нервен му давам и по рано.

# 5
  • Мнения: 1 382
Какво да ви кажа, вече сме на година и месец, а нощем се буди да цока през 15-30-1 час . Вече съм се отказала да пробвам каквито и да е методи. Явно е от зъби. Пробвала съм с вода, след 10 месец с кисело мляко, от биба се отучи сам на 9 месеца, люлеене(направо изпада в истерия), засега нищо не ни е помогнало  Tired

# 6
  • Мнения: 1 393
Ако искаш да спреш нощните кърмения, има начин, но доста драстичен - бебето се оставя да плаче, като постепенно увеличаваш интервала м/у храненията, а накрая съвсем му ги отказваш. Ако имаш сърце да слушаш воплите му, успех!  Simple Smile   bouquet

Ама, хора, аз просто питам как да ги разредя (да станат 2 нощни хранения вместо 5, да речем)...никъде не съм казала, че искам да си държа детето гладно цяла нощ, за да мога аз да се наспя.  Wink

Мерси за отговорите!

cvete_m, това с биберона го пробвах няколко пъти- при нас не помага, рев, пъшкане и въртене е резултата- докато не усети гърда в устата, не се успокоява.  Crazy

Една мама от моя отчетен форум препоръча да се дава при едно от нощните хранения вода вместо кърма- това щяло да помогне за разреждането. Не ми е ясно каква е логиката- но вие какво мислите?
Аз досега вода не съм давала- от вода бебетата е ясно, че нужда нямат, но също така водата не е и отрова, плюс че и в моя специфичен случай бебето ми живее и расте в тропически климат, т.е. водата няма да му навреди чак толкова.
Но дали ще помогне за разреждане на нощните хранения и как по- точно?


Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 14:00 от MrsG

# 7
  • Мнения: 1 097
Ще помогне ст ова, че запълва стомахчето Wink

При нас цокането е сам о2 пъти сериозно, другото е само да лапне нещо и да се увери, че пуска. Ако е топла хладка вода, пак ще се унесе. Ама аз серсънвам така и не искам, пък и спи до мен - няма смисъл. Иначе много бебета търсят да суват нощно време. Както казва една моя приятелка - вода, мляко, к'во ще да е - само да пуска  Wink А някои пък искат да почувстват мама  Heart Eyes Зависи при твоето бебенце как е. Пробвай с вода, гушкане, биба и постепенно ще ги разреди!
А водата изобщо не е вредна, тук с това пропагандиране да не се дава... някои хора го разбират погрешно! Вода не се дава ВМЕСТО мляко или на изключително кърмено бебе на поискване. ама като стане навън 40 градуса можеш ли да го държиш жадно?

# 8
  • Мнения: 5 401
Ама, хора, аз просто питам как да ги разредя (да станат 2 нощни хранения вместо 5, да речем)

Извинявай, не съм те разбрала правилно! Мога да ти препиша съветита от книгата "Какво те чака през първата година на детето", ако искаш.. Само време ми дай!   bouquet

Сега виждам, че Хедра е пуснала много хубава статия за нощния сън на бебчо: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154850.0

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 10:57 от pearly

# 9
  • Мнения: 1 081
Аз успях на моя малчо съвсем да му махна нощните кърмения-последно вечер в 21:00 и сутрин в интервала от 5 до 7 часа се буди да яде. И това стана след 2рия месец, и "борбата беше безмилостно жестока..." Но нямах избор-Мартин преяждаше, почна много килограми да качва, беше на прага на рахита, и така...почна се с вода, биберони, люлеене, по цяла нощ, цял месец. Но сега резултатът е налице-железен режим като по книга. Знам, че има много противници на идеята за режима тук, но според мен щом детето е спокойно, издържа на хранене на режим, то какво лошо има в това и майката да може да планира деня си, да отсъства по малко между храненията?

п.п. Ако не беше крайно наложително на Мартин да му разреждам храненията, т.е. ако не бях убедена, че е за негово добро, едва ли щях да издържа среднощните писъци...

# 10
  • Мнения: 108
И моят Никола яде през 2 часа през нощта  Shocked. По-рано се будеше само веднъж, но минахме период, през който не искаше да яде през деня и аз умишлено започнах да го храня по-често през нощта (тогава не отказваше)... , ама той се научи така и сега си ме буди на всеки 2 часа.
И аз се чудя как да го отуача от това и пак да си минем на 1 нощно хранене  ooooh!. Пък и като знам, че почнат ли зъбите, ще е постоянно нощтното будуване ... не ми се мисли...

# 11
  • UK
  • Мнения: 1 334
Аз не помня при нас кога се разредиха, но съм я оставяла на майка ми два пъти като беше на около 2 и 4 месеца с изцедена кърма в шише. И двата пъти беше изпила всичко и си спа до сутринта. Това са и единствените две нощи в които е спала непробудно до ден днешен  Grinning Според мен, защото е изпила повече отколкото обикновено изсуква от гърдата. Тя тогава сучеше максимум по пет минути и заспиваше. Може и да е някакво съвпадение, знам, че ако свикне да пие от шише може да не иска вече гърда и т.н., но не пречи веднъж да пробваш и евентуално да се наспиш. И ако може някой друг да даде шишето, иначе може и да не мине  Grinning

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Съветвам те да пробваш да я къпеш по- късно (22-23 часа) . След баня спят дълбоко и не се будятчесо. Аз така практикувам.

# 13
  • Мнения: 5 178
Ако не сте делички, защо се тревожиш .. не всички бебенца имат режим.. По празниците моето бебче беше започнало да се буди през ноща (3-4ч) и ако си му давах да яде..  нощното кърмене го израстват..Преди да го спреш провери дали наистина няма нужда от него.., може да суче често и помалко

# 14
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ето още едно пораснало кърмаче, в подкрепа на тези, при които нищо не е помогнало. Мартина е на 1г и 2 м и в началото опитвах какво ли не, за да престане да се буди през ноща. И с вода, и с биберон, след като захраних давах и от кашите Лека нощ. При нас нищо не помогна. Когато въведох за вечеря твърда храна, се убедих, че проблемът не е в глада, а тя просто търси мен.  Тъй като отдавна се бях отказала да я науча да спи непробудно, оставих нещата на собствен ход. Сама престана да се буди някъде около годинката. Дори не помня точно кога стана това. Случи се постепенно. 
Моят съвет е ако можеш да я вземеш да спи при теб. Аз така и не се научих. Така по-лесно ще намира това, за което се е събудила и ще можеш да кърмиш в полусънено състояние.

Общи условия

Активация на акаунт